Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a TP-LINK Router-hez...

Ehhez a TP-LINK Router-hez melyik a legújabb Firmware ami jó?

Figyelt kérdés

54M Wireless Router

Model No. TL-WR340G/TL-WR340GD

Firmware Version: 4.7.11 Build 101102 Rel.60376n

Hardware Version: WR340G v3 0815311C

[link]


Volt már 1-2 éve hogy frissítettem egy ilyesmit, most azonban félek attól hogy rossz verziót választok és elszúrom.



2014. szept. 30. 20:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]


Elvileg ez, viszont nem tudom az elsőt felrakhatom-e, lévén:

"Can be upgrade for V5 hardware version."

2014. szept. 30. 20:49
 2/13 CspCsj ***** válasza:

Ha a tiéd V3-as, akkor hagyd!


Router alján a matricán V3 van?

[link]

2014. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Látom írtad, hogy V3-as.

Hagyd, mert csak be fog zavarni.

2014. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor a legújabb amit felrakhatok az a "TL-WR340G_V3_100920" ?
2014. okt. 1. 12:48
 5/13 A kérdező kommentje:

A Cimkén Ezek Az Adatok Vannak:


54Mbps Wireless Router

TL-WR340GD

IP: 192.168.1.1

FCC ID: TE7WR340G

MODEL: TL-WR340GD Ver 2.26

2014. okt. 1. 12:53
 6/13 A kérdező kommentje:

Végképp nem tudom, FCC ID-ben nincs verziószám a cime alapján,


Ha viszont azt nézzük hogy "MODEL: TL-WR340GD Ver 2.26"

Akkor ennek kell jónak lennie:

[link] (TL-WR340GD_V2_101102 - 11/2/2010)

2014. okt. 1. 12:58
 7/13 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan mi a hiba, hogy frissíteni akarod?

Mert ha rossz firmware -t flash -elsz rá, akkor lesz egy szép fehér téglád levélnehezéknek.

2014. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

P.O.C.

Miért kell hiba ahhoz hogy frissíteni akard?

Én is frissítek mindent amint engedi a rendszer, ott is van a verziószámnál épp mit javít!

Gondolom még mindig Win98-at használsz, elvégre minek frissíteni ha szalad a gépen, ekkora gyökér hozzáállást!

2014. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 P.O.C. ***** válasza:

Kedves 50% !


Szerintem meg a te hozzászólásod a gyökér!


A firmware frissítést nem lehet egy napon emlegetni, egy operációs rendszer telepítéssel, vagy frissítésével vagy driver frissítéssel.

Ugyanis marhára nem veszélytelen művelet, nyomós ok kell neki, mert lefagyhat közben az eszköz vagy egyszerűen elmegy az áram, aztán jó éjszakát. Utána nem hogy bugos routered nem lesz, de semmilyen se. Ráadásul ez esetben még az se biztos, hogy jó firmware -t akar rárakni.

Köztudott hogy a számítástechnikában, ami működök azt nem tanácsos "megjavítani", ha te is ezzel foglalkoznál, akkor tudnád.

Azért kérdeztem tőle a problémáját, mert lehet a firmware frissítés nem is oldaná meg, csak felesleges kockázatnak tenné ki az eszközt, és teljesen más megközelítésből lehet megoldani a problémát.


Szóval ne oszd itt nekem az észt. Ha meg nem tudsz értelmesen megnyilvánulni, csak ok nélkül legyökerezni a másikat, akkor jobb ha nem koptatod a klaviatúrádat itt feleslegesen!

2014. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 CspCsj ***** válasza:

Szerintem nem arra gondolt, hogy egyáltalán ne frissíts.


Ha hibák jelentkeznek, akkor természetesen érdemes ellenőrizni, hátha javítottak valamin, de nekem is az a véleményem: "ha működik ne piszkáld".


Érdekes, mert gondolom a kérdés kiegészítéséhez a V3-at a Státusz ablakból írtad ki:

[link]

A matricán a Ver. 2.26 viszont V2-re utal, és ebben az esetben a V2-est választanám, amiből 101102-es a legfrissebb, mint amit te is írtál legfelül a jelenlegi verziónak. Vagyis nem lenne újabb.

Cserélni akkor cserélnék ilyenkor, ha szakadozna a kapcsolat, vagy más hálózati hiba lépne fel a többi router-re csatlakozó gépnél is.

2014. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!