Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet megváltoztatni...

Hogyan lehet megváltoztatni egy router firmware-ban az alapértelmezett felhasználónevet és jelszót? (lent érthetőbben)

Figyelt kérdés

A feladat az lenne, hogy van egy router és van hozzá egy firmware, amivel frissíteni szeretném, de úgy, hogy a firmware-ban először módosítom az alapértelmezett felhasználónevet és jelszót, így ha resetelik a routert, akkor se a hülye admin-admin un. és pass. fog visszaállni, így nem tudják "feltörni".

A router sajnos olyan helyen van, hogy könnyű resetelni, de ha a jelszót és a felhasználónevet alapból megváltoztatom, akkor már nem tudja utána piszkálni, meg személyre szabni.

De a gond ugye az, hogy a router firmware egy bin fájl, amit ilyen HEX editorokkal próbáltam megnyitni, ami sikerült is, csak nem olyan könnyű a dolog, mint ahogy elképzeltem, mert egy backup fájlt könnyű volt olvasni, vagy módosítani, de ez egészen más, bár erre számítottam.

Valaki ért hozzá? Kérem feltétlenül írjon rám, vagy írjon ide.



#router #firmware #Edit #Hex #Binary Domain #default username and password
2014. okt. 8. 15:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát ha lehetne azt tenném :D


Egyébként persze hogy az maradna, de ugye ők nem tudnák, hogy én frissítettem egy új firmware-al, amit megpiszkáltam és hiába resetelnék nem működne az admin admin páros, amit meg én adok meg, azt senki nem tudná és csak néznének, hogy mi van :D

Na meg ugye, ha már módosítani tudom a firmware-t, akkor ki lehet belőle szedni a reset gomb-os részt is, plusz alapból bekonfigurálhatnám a wifi-t is és akkor reset után még azt se kellene módosítani.

Az meg nem lenne gond, ha elrontanám, mert egy TFTP szerverrel meg tudnám küldeni, mint a kábelmodememet, ha direktbe vagyok rá csatlakozva és ugyan úgy feltölthetem vissza rá az eredeti gyári firmware-t, tehát vissza tudnám állítani, ha elcsesszinteném, viszont azért nem akarok vele sokat próbálkozni :)

2014. okt. 8. 21:36
 12/13 P.O.C. ***** válasza:
Hidd el, el lehet úgy cseszni routert firmware frissítéssel, hogy a TFTP se fog működni. Sőt a legtöbb nem működik ilyenkor.
2014. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nyugi, meg tudom oldani, már nem egyszer csináltam ilyet és mindig sikerült, főleg TP-Link routereknél és most olyanról van szó.

Egyébként ki lenne próbálva, mielőtt feltöltöm rá.

2014. okt. 9. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!