Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Operációs rendszer újratelepít...

Operációs rendszer újratelepítése után hogyan maradhatott meg a vírus?

Figyelt kérdés

Az sem biztos, hogy vírus... nem tudom milyen veszélyes elem tud megmaradni egy format c: után...

Ráadásul sem a vírusírtó nem észleli sem a spybot...

De én tudom, hogy ott van valahol. Eleinte a registryben találtam rá, de manuálisan kitöröltem. Már nincs ott, de vannak tünetek, hogy valahol van...

:S


2010. márc. 29. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mit csinál? honnan tudod hogy vírus, ha semmi se ismeri fel?
2010. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így volt..nekem 2 vinyóm van és leformáztam az egyiket, utánna visszaraktam a rendszert és még mindig megvolt a virus..arra jöttem rá hogy nemazon a vinyón volt amelyiket ujraraktam hanem a másikon.
2010. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Minden particiót le kell formázni, ellenben ott marad a másik partición a vírus és visszaterjed.
2010. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem véletlenül msblaster virusod van??? az bent marad még a routerben is mármint beleteszi magát a routered beállításaiba reset gomb a routeren majd töltsd le ennek a virusnak a a killjét
2010. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy haverom gépére CD-s játékkal bejutott a kissrác, nem tudott frissiteni a NOD, leállt a stick. Állandóan feldobta a rendszergazdai oldalon a "GAMES" ablakot. TEMP fájlok törlése után sikerült felmenni a netre, NOD frissitette magát, aztán jelezte a VIRUT fertőzést. Ráeresztettem, összeomlás, lefagyás. Készitettem a telepitőt, de felállt újra, azóta is működik. A legveszélyesebb fertőzés, az biztos.
2010. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Valószínűleg akkor valamelyik külső vagy belső vinyón lehet valami, amit semmi nem ismer fel... mert azokat nem formáztam, nem tudtam hova menteni a rengeteg adatot...

Egyébként onnan tűnt fel nekem, hogy valami gikszer van, hogy a regeditben megtaláltam a csrcs.exe fájlt, amit sikeresen eltávolítottam, most sincs ott. Viszont a gmail notifier és az msn messenger nem jegyzi meg a jelszavakat, ami ugyanolyan tünet, mint az újratelepítés előtt volt... :(

2010. márc. 30. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy újabb vinyót, pakold rá az összes adataidat és után a külső és a belső vinyót is formázd. Ott lapul valahol a dög.
2010. márc. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 adeptusenigma válasza:
Naná hogy formázás után is megmaradhat a dög,vagyis inkább elsődlegessen a rossz formázás után.-Lásd két partició...Törlés előtt a renszer visszaállítást mindkét partición kikell lőni,-ha erre már nincs mód,akkor bizony mind2tő format...!!!Egyébként pedig vannak olyan álnok kis progik amelyek mint az előttem szóló is irta nem feltétlenül a vinyóba irják be magukat. .Tapasztalat:D...Nekem az usb(pend...),valamint a játékra használt ,saját integrált driver-rel rendelkező bilentyűzetbe irta be magát.Szóval format volt,aztán az új oprendszerbe bedugva a usb-s billentyüzetet,kezdhettem a cécot elejéről.Vittem is vissza az üzletbe a bilentyűzetet,hogy má azonnal cseréljék ki.És sunyin azon morfondiroztam vajon hogy javították meg...??? Ki e próbálták???:D-Tanulság hogy gyanús programok futtatása előtt ajánlatos eltávolittani az usb-s cuccokat...
2014. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!