Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valaki birtokában áll az...

Ha valaki birtokában áll az IP címemnek, akkor az megtalálhat helyre, házra pontosan? Mert tudok egy oldalt, ahol meg lehet nézni, de ott csak az internetszolgáltatóm városát mutatja. Ezt valakik le tudják szűkíteni? Pl rendőrség?

Figyelt kérdés
Ha valakinek beszóltam csúnyán neten keresztül, de sem vallását, sem nemi hovatartozását nem sértettem, tehát a szabályzatot nem szegtem meg, akkor az a személy megtalálhat engem? Ilyenért lehet feljelentést tenni? Csak megbántott egy embert, és kifejtettem róla a véleményem. Most azzal fenyeget mindenkit, hogy úgyis rájön, mert a barátja rendőr. Vélemény?
2010. máj. 8. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát,két esélyes a dolog....
2010. máj. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bármi bajod származna ebből.

Hol "szóltál be" neki? Chaten? Msnen? Blog-kommentben?

Egyébként meg IP-cím alapján közvetlenül NEM lehet rájönni. Ki lehet nyomozni, de ahhoz hatósági parancs kell, hogy megkapják a szolgáltatótól, hogy melyik IP-t ki hazsnálta. Azt pedig komolyabb ügyekben sem mindig adják meg, nem hogy egy sértődött anyámasszonykatonája kedvéért.

2010. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Blog. De a blog már le van törölve teljesen (1 hétig tartott a blog, tehát gondolom semmilyen arhívumban nincs benne).

Kis sértődés, mert az embert szidtam, nem a vallását stb. Akkor nem derülhet ki, még ha tudná az IP-met akkor sem? Állandó az IP-m vagy mi, tehát ha kitiltottak2 éve egy oldalról, akkor még most sem tudok írni.

2010. máj. 8. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak a rendőrség tud megtalálni IP alapján, de ők nem fognak egy kis beszólással foglalkozni.

Max. városra pontosra fog tudni egy magánember megtalálni, de néha még az sem talál.

2010. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bírósági végzés kell ahhoz, hogy a szolgáltató kiadja az IP-t, csak úgy egy rendőr nem sétálhat be Ip címekért....


Magánszemély meg nem sokat tud egy IP címből kideríteni, ha dinamikus IP-t kapsz a szolgáltatótól, akkor meg főleg.

2010. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ne parázz :D

Csak a szolgáltatód tudja kivagy (elvileg).


De pénzért mindent meg lehet venni..

2010. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül kb?
2010. máj. 8. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, kitől veszik meg az infót, és mennyi idő megszerezni.


De ne parázz, senki sem fog pénzt költeni arra, hogy megtaláljon. Na és, ha megtalál, majd kémkedik utánad napokig, hogy kiderítse, ki is vagy te valójában?


Amúgy meg, ha fix IP-d van, egy mezei felhasználó megyére pontosan megmondja, hogy hol laksz, az meg nem sok infó.


Szó mi szó, nem kell tőle félned. Ha pedig mégis valami attrocitás érne, te állsz az erdő felől, mert hozzád IP-cím alapján többnyire csak illegális úton lehet eljutni. Kivétel a bírósági végzés.

2010. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!