Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tehette ezt a Microsoft?!

Hogyan tehette ezt a Microsoft?!

Figyelt kérdés
Letörölt mindent a barátom gépéről (szakdolgozatot) a nagy frissitésnél. Előző változat a lementésben megvan, de két hónapi munka eltűnt. Windows 10.

2018. okt. 7. 12:37
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

"a backup az alap, de nem véletlen hogy nem a windows az egyetlen oprendszer a világon."

Egyik "alternatív" operációs rendszert sem a Windows általad feltételezett "gyengeségei" miatt találták ki.


Lehet a Windowst is biztonságosan üzemeltetni, de egy Linuxos gépet is veszélyesen.


"Jellemzően facebookozásra meg lol-ozásra van, ment ki nem tojja le, ha a tizenéves pistike prüszköl a pályamentései miatt,"

Ja, meg vállalatoknál munkára. Pár száz (néhol ezer) kliens, Windows Serveres Active Directoryba bejelentkeztetve.

2018. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Köszönöm GoldTec, hogy rábeszéltél a Linuxra. Ámen.
2018. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Rajongok ezekért a kommentekért, a windows összehasonlíthatlanul hülyebiztosabb mint a linux, ha valaki kinyírja a windowst komolyan azt gondolja bárki is hogy linuxon nem lesz problémája? Kritikus helyeken meg azért használnak linuxot mert az utolsó bitjéig testreszabható, minden felesleges szart ki tudsz szedni, pontosan azt és csak azt tudja amire szükséged van, drasztikusan csökkentve ezzel a hibalehetőséget, átlagfelhasználásra az átlagfelhasználónak, bármennyire is fáj ez a hipstereknek, sokkal rosszabb választás, ilyen esetekben(hasra csapva azt tippelem, hogy ebbe beleesik a felhasználók minimum 95 százaléka) teljesen feleslegesen bonyolítja túl a dolgokat, minél inkább elengedi egy szoftver a kezed annál több szakértelemre van szükség hozzá, annál tovább tart megtanulni, és annál inkább az agyára megy annak aki csak macskás videókat akar nézni az interneten. Ahol dolgoznak meg hullik a forgács, időről időre a változtatások tönkretesznek dolgokat, minél komplexebb egy szoftver annál többször fordul ez elő, lehet úgy csinálni mintha windows specifikus lenne ez a probléma csak épp nem látom mi értelme. Sok esetben még csak nem is reális alternatíva, kilenc programmal dolgozok napi szinten, ebből kettő létezik linuxra, és ezzel a kettővel együtt háromra van linuxos alternatíva - váltsak karriert is?


De hogy a kérdéshez is hozzászóljak, nyilván az MS sara, de mi az istenért kell erőltetni az update eket? Ez a frissítés még nem volt kötelező, külön be kellett másznia a menübe és kézzel frissíteni, komolyan nem tanultunk még semmit a számítógépekről? Az egyik első dolgom volt annak idején hogy bekapcsoltam a késleltetett frissítéseket, minden 3-4 hónappal később ér el hozzám, és addigra az összes problémát megoldották eddig.

2018. okt. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Évek óta használok Linuxot. Linuxot még nem sikerült úgy elbaszni hogy csak újratelepítéssel legyen megoldható a probléma, Windows-t már igen. Linuxon frissítéstől még soha nem tűntek el cuccaim, Windows-ról igen. Nem csak a testreszabhatóság miatt használnak Linuxot a szervergépeken. Az is egy szempont, de sokkal fontosabb hogy biztonságos és stabil. Programok szempontjából pedig elég kevés olyan programot ismerek, aminek ne lenne Linuxra használható alternatívája, de mondd csak mi az a 9 program. Hátha megtalálom az összes alternatíváját neked, de még az is lehet 1-2-nek még a Linuxos verzióját is megtalálom. Még valami: Windows mellett naponta legalább egyszer újra kellett indítani a gépet úgy hogy folyton ki is volt kapcsolva. Az egyik számítógépemen Debian fut, úgy 2 hónapja lett feltelepítve. A telepítés óta egyszer volt újraindítva akkor is csak a rendszer frissítések miatt. Azért érzékeled a különbséget: Naponta legalább egyszer, 2 havonta egyszer akkor is csak a frissítések miatt.
2018. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem mellé szúrni, hogy az a gép, amin Debian fut, az 2 hónapja folyamatosan megy.
2018. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

Windows 10 a elég rossz operációs rendszer a világon.

Frissítései mindig gondot okoznak, tálca fél percenként újra tölt, lefagy az egész tálca, asztalon nem tudok rá kattintani egy programra sem, de az egeret tudom mozgatni, kék halál, hdd felpörgetés hdd teljesítménye rongálás, ssd tönkre tette, kuka lett belőle volt sógoromnak az ssd-je. Unokaöcsém haverjának is az új ssd-ét tönkre tette egyből a frissítés.

Nekem csak a HDD rongálta meg, de rá raktam a win7-t egyből 100% lett és az óta stabilan működik.

Home verzióba meg nem lehet letiltani a frissítéseket.


Fel raktam régen a winxp egyből frissítés letiltás, win7-nél is.

Volt mikkor be lett kapcsolva a frissítés, egyből a facebook színe zöld lett és be léptek a facebook fiókomba, és valakinek be szóltak a helyembe és az illető letiltott.


Androidnál is egyből letiltottam újra rom-oztam, semmi baja nincs vele, mondták nekem kötelező frissíteni az appokat is, hát jó frissítem az összeset este, másnap felkelek reggel tele reklám ablakokkal alig lehetett be zárni mert 10x meg nyitotta, újba raktam az óta semmi baj, 2-3 hete semmi gond vele.


Microfos is mindent feltelepít mikkor fel raktam a win10 fost, játékokat híreket reklámokat áruház frissült stb agyf..szt kaptam. Ha én felrakok valamit akkor ne legyen rajta semmi olyan ami nem kell, winxp,win7,8.1 sosincs gond, és kevesebb erőforrást használtak.


Nagybátyám gépénél is voltak sok gondok mindig csinálhattam neki meg, meg sok rosszt halok 10-ről.

Win10 meg a legobban kémkedő rendszer és még biztonsági rések vannak benn hogy a hakereknek kedvezzen.


Ha nem tetszik mit írok az nem az én bajom, hanem a tiéd.


Én elmondtam a saját tapasztalataimat.


Meg az OneDriver-t is utálom a 5 gb tárhelyével, és én nem is szoktam bele lépni, és akkor is fogy a hely, ezért kell letiltani ne induljon el automatikusan.


Meg volt nekem is a F meghajtóról és a G meghajtóról letörölt pár filmet, szerencsére mindig van biztonsági mentésem.


És aki le szolja a videósomat az egy....

Igaza van mi a sz..rnak minden nap majdnem.


Tanuljatok tőle milyen jó volt a windowsxp.

Nem olyan rég vette a gépét, és neki is rossz a win10

Nézétek végig, és csak úgy mondjatok véleményt, ha leszóljátok akkor nem néztétek végig. És igaza van a programozókkal kapcsolatban amit mond, van is cikk róla.

Videók:

[link]

[link]

2018. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
#11 itt most windows 10-ről volt szó. Ha elszáll egy vállalati kliens, attól még nem lesz adatvesztés, gyakorlatilag nem oszt, nem szoroz. Itt viszont a felhasználó a közismerten szar windows 10-re bízta a szakdolgozatát backup nélkül.
2018. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Short:

Vessen magára!

Most megtanúlja végre (ha megtanúlja), hogy az 1 helyen tárolt adat nem, hogy nem fontos adat hanem FELESLEGES adat!

👌

2018. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

#14

"Linuxot még nem sikerült úgy elbaszni hogy csak újratelepítéssel legyen megoldható"

Ó dehogy nem..

Múltkor tenyereltem épp bele Ubuntu 16-nál, hogy a frissítés úgy belehúzta a ....át a rendszerbe, hogy pápá desktop volt és alig bírtam rá visszaerőszakolni!

2018. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

"itt most windows 10-ről volt szó"

Igen, ami ugyancsak előfordul vállalati környezetben.


"Ha elszáll egy vállalati kliens, attól még nem lesz adatvesztés,"

Lehet adatvesztés, illetve az esetleges hibaelhárítás értékes időt emészt fel.


Éppen ezért rendszerfrissítést teszteletlenül sosem hajtunk végre az összes kliensen egyszerre.

2018. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!