Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megéri feljelentést tennem?

Megéri feljelentést tennem?

Figyelt kérdés

Egy jófogás csalóra akadtam, feladtam a csomagot (35.000Ft értékben) mivel küldött egy előreutalásról szóló nyugtát. Foxpostba kérte. Másnap érkezik az sms, hogy “szia elküldtél egy csomagot de nem az enyém, visszaküldjem vagy milegyen?”

Mondtam neki hogy próbáljuk eljuttatni a tulajdonoshoz, mondta hogy oké, közben írt jófogáson a “vevő”, hogy megbeszel a sráccal akinél van a csomag egy találkát és átadja, a srác írt hogy átadta énpedig utána jöttem rá hogy valójában semmilyen utalás nem történt. Kitudnak erről bármit is nyomozni a rendőrségen? Vagy hagyjam?


2019. máj. 30. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
50 ezer alatt nem bűncselekmény, de valószínűleg nem csak veled játszotta ezt el, így ha találnál további károsultakat, akkor egy csoportos feljelentést megérne a dolog.
2019. máj. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ez kicsit zavaros nekem.

Szóval kaptál valami kétes nyugtát az átutalásról és ahelyett, hogy megnézted volna, hogy tényleg a számládon van a pénz, szó nélkül elküldted a csomagot? Ráadásul még nem is azt a csomagot, vagy hogy jön ide a harmadik fél?


Tanulság: ha előreutalnak, akkor előbb nézd meg, megjött-e a pénz, vagy ha már Foxpost, szánd rá azt a 400 forintot az utánvételre...

2019. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 3. Fél úgy kerül ide, hogy az ő telefonszámjára jött a nyitókód, illetve átis vette, csak nemtudta, hogy az övé, gondolom aki meg ismerte a srác számát megbeszélt vele egy találkát hogy övé a csomag majd lelépett
2019. máj. 30. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hittem leesett, de akkor téged tényleg duplán palira vett a faszi/hölgy. :D Szinte biztosra mondom, hogy aki az SMS-t írta az maga a csaló volt és azért írta, hogy ne őt gyanúsítsd, elterelje magáról a figyelmet. - Mégis szerinted mekkora esély van rá, hogy a csaló megad egy kamu telefonszámot, majd amikor téves csomag érkezéséről sms-t kap, rád ír (nem felhív, rád ír!) és hogy-hogy nem pont ismeri a csalót, akinek továbbítja is a csomagodat? Nyugodtan felejtsd el ezt a harmadik felet és ha feljelentést teszel, akkor mellékeld a telefonszámát is.
2019. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!