Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Súlyos biztonsági hibát...

Súlyos biztonsági hibát találtak a Linuxban, ezek szerint a Windowsnál nem biztonságosabb a Linux?

Figyelt kérdés
Ezt találták elég komoly hiba [link]
2019. jún. 15. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikben folyamatosan találnak hibákat, ezért vannak minden rendszer alá a biztonsági frissítések.


Nem attól lesz valamelyik jobban vagy kevésbé biztonságos, hogy hány hiba van benne. Hibátlan szoftver nem létezik.

2019. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Olvasom a Linuxos oldalakon hogy a Windows nem biztonságos, veszélyes és a Linux jobb, de nekem úgy tűnik mind a kettő a Linux és a Windows is ugyanolyan veszélyes! Egyik se biztonságosabb a másiknál!
2019. jún. 15. 16:19
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ugyes fiu vagy, hogy ezt igy leszurted ebbel a tengernyi informaciobol. Hiszen mi is bizonyithatna jobban a linux veszelyesseget, hogy egyetlen, az atlagos desktop-felhasznalok altal soha el nem inditott file-szerkesztoben talaltak hibat? Hiszen ez pont olyan rettenetes, mint a windowsban, ahol altalaban eleg elinditani egy e-mailben erkezett csatolmanyt, megnyitni egy fertozott weboldalt, esetleg siman csak csatlakozva lenni az otthoni halozatra, ugye?


Vagy varj csak...

2019. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm a válaszát. Másodiknak pedig kötözködésre az utcát javaslom, ott legalább jól összeverik ha emberére talál.
2019. jún. 15. 16:36
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
A napokban két frissítés is jött a kernelre.
2019. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alain Delon ***** válasza:
5: Egy napon belül, azt lefelejtettem. Amúgy napi szinten szokott jönni a frissítés.
2019. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A linux is ugyanolyan operàcios rendszer mint bàrmi màs, ember alkotta szoftvertermék. Mivel emberek alkottàk igy lesz benne hiba is. Ez mind a windowsnàl mint a linuxnàl igaz.

Nagy különbség, hogy én személy szerint az ARCH linux distribuciomban nagyjàbol két oràval késöbb a hiba jelentése utàn màr kész javitàst kaptam hozzà(màs disztribucioknàl legkésöbb 3 napon belül megkaptàk), addig a windows-on ez àltalàban joval lassabb folyamat,kritikus javitàsokon kivül csak frissitökeddeken érkeznek javitàsok. De nem ettöl lesz biztonsàgos a Linux.

A linux disztribuciok hasznàlatàhoz alapvetöen kicsit jobban kell érteni( persze nem feltétel) és az emberek àltalàban csak hivatalos helyekröl töltenek le szoftvert. A Linux név meg simàn helytelen az csak egy rendszermagot jelent semmilyen kezelöszoftver nem tartozik hozzà a drivereken kivül.

Linux disztribuciok léteznek rengeteg különbözö -amik szoftverösszevàlogatàst jelent leegyszerüsitve, de azért joval többet jelent ez.

Ezen felül a fenti rés csak annyit tesz, hogy aki ész nélkül megnyit egy szöveges àllomànyt vim-el akkor hozzà lehet férni a géphez. De önmagàban ezt nem tekinteném valami nagy varàzslatnak àltalàban ész nélkül nem szoktak az emberek mindenfélét megnyitni, plusz hàt vim-et elég ritkàn hasznàlnak az emberek - föleg programozok vagy rendszergazdàk szoktàk- de azoknàl meg azonnal feltünik, hogy rövid szöveges fàjlt kaptak de nem stimmel a fàjl mérete se a karakterkodolàs, igy valoszinüleg elég gyorsan le lesz löve a vim mint process, meg a port is amin keresztül csatlakoztak le lesz tilva. Mondjuk akinek meg alapbol olyan a tüzfala ott nem is müködik egyszerüen ez a tàmadàs hisz hiàba csinàlnak egy reverse tcp kapcsolatot ha a tüzfalszabàly nem enged ki csak bizonyos helyeken kapcsolatot, illetve a vim nem nagyon szokta normàl esetben a hàlozatot hasznàlni igy ez nagyon feltünö. Van kihasznàlàsi lehetösége -de éles helyzetben nem nagyon hasznàlhato pl. adatloptàsra csak ezen biztonsàgi réssel. Normàl felhasznàlok meg a vim közelébe se szoktak menni mert vannak grafikus programok is amikkel a fenti rés nem müködne.

De ettöl a linux se biztonsàgosabb - ha valaki ész nélkül hasznàlja és mindenfélét telepitget és nélkül és minden emailt megnyit aminek csatolmànya van. De mondjuk még ekkor is kisebb az esély egy fertözésre -mert ezeknek alapesetben nagyon specifikusaknak kéne lenniük. Pl. egy virus ami jol érzi magàt egy debian alapu rendszeren az nem biztos, hogy müködni fog màs disztribucion. A fenti cikk azért hype-olja mert a vim àltalàban minden disztribucioban ott van, azonban hàt tisztelet a kivételnek nem igen nagyon van hasznàlva.A window vs linux egy örökös kérdéskör lesz melyik a jobb melyik a biztonsàgosabb. Mindkettö mellé fel lehet sorolni pro és kontra érveket, én csak azért tekintem a linuxot biztonsàgosabbnak valamivel mert ha egy rés kiderül az nagyon gyorsan be lesz foltozva, és sokszinüsége miatt mindenki olyan rendszert talàlhat grafikus felülettel amilyet csak szeretne, sokkal széleskörübben konfiguràlhato tüzfalat kap az ember, ezen felül a linux minden gépen elfut valamilyen formàban addig a windowsnak nagy a rendszerigénye.

2019. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Kerdezo: az, hogy szembesitenek a tudatlansagoddal, hovatovabb butasagoddal, az miert is kotozkodes...?
2019. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Kerdezo: az, hogy szembesitenek a tudatlansagoddal, hovatovabb butasagoddal, az miert is kotozkodes...?"

Lekezelő, kioktató stílusban közölni valamit a másik emberrel kötözködésnek számít és szerintem kisebbségi komplexus is állhat mögötte. A többi válaszoló segítő szándékkal képes volt közölni velem, hogy tévedtem, amiért hálás vagyok nekik, mert nem csak én okultam belőle, hanem azok is, akik később megtalálják majd ezt a kérdést és hozzám hasonlóan szintén nem elég tájékozottak a témában.

2019. jún. 16. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!