Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Overclocking, overvolting...

Overclocking, overvolting (óraszám-, volt növelés). Mennyit, mit érdemes?

Figyelt kérdés

Szóval a CPU-t hallom legtöbbet, hogy overclock-olják, de mennyit ér? Azt tudom, hogy pár FPS-t és hogy stabilan működhet, de a videokártya stabilitása komolyabb dolog, nem?

Ha mondjuk 400-500 MHZ-et növelünk a processzor óraszámán, általában még stabil és kb. max 5 FPS-t jó, ha növel az ember?(Vagy attól függ, mi? :D...meg hőt)

A gyakorlatban mit ér el az ember a VGA számainak növelésével, mivel én azonnal élettartamra, illetve stabilitásra tudok gondolni, de amiért a CPU-nál szokták mondani a "silicon lottery"-t(szilikon lottó), van valami hasonló megfelelője a VGA-nak, RAM-nak? Egyáltalán a RAM-ba való nyúlkálásnak lehet <bármi> előnye?

A valóéletben ezt mikor használjátok?(Pc régi, nincs pénz újra,a játék nem 60FPS-sel fut hanem 55-tel , már halálán van stb...)

A végső vonalat meg a fizikai korlátok húzzák meg, nem? Pl egy Trabantot (eredeti belsővel) nem éri meg túlhajtani, mert nem arra van megépítve, mindegy, hogy mennyi a csúcssebessége...Vagy mi határozza meg, ha ez nem ennyire fekete-fehér, ahogyan én elővezettem? -Mivel a gépek fizikai oldalával tudatlan vagyok, az agyát is laikus szemmel nézem/értem.-



2019. szept. 2. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A processzor gyártók garanciát nem vállalnak, átlag felhaználónak nem érdemes.
2019. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1 a gyártónak gőze sem lesz arról, hogy volt-e OC, mivel az csak BIOS beállítás. Másrészt ma már elég nehéz tönkretenni vele az alkatrészeket.


A menet általában ilyen:

Megnézted a CPU maximum ajánlott vCore feszültséget, forumokrol kilesve.

igyekszel alatta maradni, miközben a CPU szorzót növelés. Ha instabil akkor emelsz a feszültsége 0.05v - öt, majd újra tesztelés valamilyen stresszelo progival.


Gpu esetén ugyan ez a menet.

VRam eseten feszt nagyon nem aja lőtt növelni, és orajelet is csak 50MHz-es leptekekben.


A VRam orajelet is számít valamennyit, de valóban szinte elhanyagolhato.



Nyilván ezekhez jó minőségű tapegyseg, alaplapi VRM, és vga VRM szükséges.

2019. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!