Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Svájc vagy Amerika? Hol jobb...

Svájc vagy Amerika? Hol jobb fejlesztőként?

Figyelt kérdés

Tevezek kiköltözni Magyaroszágról 1-2 évre tapasztalatot illetve pénzt szerezni.

Hol jobb IT-sként kint élni ? Zürichet néztem ki illetve Amerikában több helyet is (Denver, Seatle, San Francisco)



2019. nov. 11. 12:46
1 2
 11/18 Atcsy ***** válasza:

Azért az sem mindegy, higy milyen ITs vagy. Lehetsz pl egy senior GoLang fejlesztő vagy ez mezei web dev, akinek a fő profilja a WordPress vagy csak egy szerver karbantartó.


Amerikában a legnagyobb a konkurencia. Ha nincs legalább egy jó erős mid level IT szinted, akkor nagyon nehezen tudsz elhelyezkedni.


Svájcban már nincs akkora konkurencia, de jóval kevesebb komoly cég van kinn. Pénz is nagyon jó csak annyi a bibi, hogy meg kell tanulnod a svájci nyelvet. Ha tudsz németül az már egy jó pont, de a svájci német az nagyon sokban különbözik.

2019. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
#11 svájcban IT-sként általában bőven elég az angol, főleg a nagy cégeknél. Néhány helyen kérnek németet, de nem svájci németet. Az nagyjából csak a tanári vagy óvónői állásnál elvárás.
2019. dec. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Meg az USA-ban jobban szét hajtják az embert úgy hallottam, nagyobb a hajtás, sok a túlóra és kevesebb a szabadnap is. ( Ezt nem csak a Szilícium völgyre vonatkozóan mondom )

De javítson ki aki esetleg dolgozott fejlesztokent Amerikában.

2019. dec. 5. 10:57
 14/18 anonim ***** válasza:

Amerikában konkrétan nincs fizetett szabadság és szabadság se nagyon.

Nézd ilyen király szakmával én biztos, hogy Ausztria és Svájc irányába mennék, esetleg Némtországot és Luxemburgot érdemes még átgondolni.

A német nyelvű országok érik meg még mindig a legjobban, akárki akármit mond.

2019. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ausztrália
2021. máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Svájc vagy Amerika? Hol jobb fejlesztőként?"


Pl. egy számítógép előtt... :-)

2021. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy többet keresel, de annyival drágább a megélhetés is. Tehát, ha Magyarországon keresel 1000000-t, kint 1200000-et, ugyan annyi fog a zsebedben maradni, mert kint az albi 200-300 ezer, addig itt 100-200 ezer. Kint a kaja 100-200 ezer, itthon 50-100 ezer.

Nem tudom, hogy most mennyi az albi, meg a kaja, ezt példának írtam. Nameg még rezsi, internet, tömegközlekedés, stb, mindennel ez a helyzet.

2021. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A frászt fog ugyanannyi a zsebében maradni. Csak egy példa Svájcról, senior fejlesztő kap mondjuk 9000 nettot, ha egyedül van kivesz egy szobát 1000 frankért, biztosítás 400 frank, kaja 600, mondjuk havi egyszer hazarepül magyarországra, az 500. Ez 2500 frank, marad 6500, ami kb 2 millió megtakarítást jelen, na ez kb a duplája annak, mint amit a magyar senioroknak fizetnek bruttó.
2021. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!