Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan mintha nem lenne térerej...

Olyan mintha nem lenne térereje a telefonnak beszéd közben, mégis van. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy egy Iphone 7-es készüléket használtam eddig, sokszor csinálta azt, hogy a másik fél nem hallott vagy nagyon halkan. Olyan volt mintha nem lenne térerőm. Tegnap vettem egy 11 Prot mert gondoltam a készülékkel lehet a baj, de ujra előjött a probléma. Ezek olyan helyeken történnek és történtek ahol eddig is használtam, utcán is például de a térerő szintje maxon van. Tudtok esetleg valamit hogy mi okozhatja? Találkozott valaki hasonlóval?

Előre is köszönöm



2020. ápr. 5. 12:50
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy átváltod GSM szabványra!

A legtöbb készülék 3 vagy 4G hálózatot használ, ahol egyrészt más a hangátvitel kódolása is (codec) és maga a vivőfrekvencia is (1800MHz). Minél nagyobb egy frekvencia, annál rövidebb a hatótáv, így egy sima GSM (1G, 2G) hálózat esetében az adóteljesítmény fele is elegendő azonos távolságra lévő antennához.


Esetedben lehetséges, hogy az adóban lehet valami probléma és nem a te készülékedben, ha ez a hiba helyhez kötött. Ezért is érdemes egy másik frekvenciát (900MHz) választanod és a klasszikus GSM hangátvitelt.

Bár sokan azt mondják, hogy szebb az újabb kodekkel a hang, én nem ezt tapasztaltam eddig. Az 3-4G-s hálózatról akik beszélnek, rendszeresen elhalkul a hangjuk, főleg ha gyenge a térerő és folyamatosan új adótornyon keresztül próbál kommunikálni.


Bár így a netezés mobilnet esetében őskori sebességgel lehetséges csupán, de 1 próbát meg ér.

További tapasztalat, hogy a kisebb adóteljesítmény miatt és a szélesebb lefedettség kapcsán GSM hálózaton kevesebbszer keres hálózatot a készülék, azt is gyengébb adóteljesítménnyel regisztrálja, így észrevehetően kisebb aksi szempontból a fogyasztása.

2020. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!