Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell egy számítógépen a...

Hogy kell egy számítógépen a jelszót leszedni/lehackelni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 00:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20

Arra utaltam, hogy másnak kárt nem nagyon tud okozni.

Egy telepítő mókolása is igényel némi alapismeretet. A "meg kéne hackelni XY gépét" kérdezők 99%-a már attól hanyattvágja magát, ha azt mondod neki hogy csináljon egy live linux pendrive-ot, hogy kívülről hozzáférjen a rendszerhez.

Többnyire egy bootolható pendrive létrehozása is gondot szokott okozni (tisztelet a kivételnek... akinek nem inge...)


Tehát aki képes erre, az eleve utána olvas a témának (lehet talál exploitot is a problémájára) és olyan oldalról közelíti meg, ami nekem eszembe sem jutna, mert csak ezeket a "régi trükköket" ismerem, mivel win7 óta csak mutatóban láttam windows-t. (linuxos vagyok)


Szóval akinek megvan az alapja, az megtalálja magától a segítséget.


"keyloggert telepítenek észrevétlenül aztán csodálkoznak ha hirtelen ellopják az adataikat, megzsarolják a lementett intimebb képeivel vagy lenullázzák a bankszámláját."

Igazából van az a mondás, hogy "aki házhoz megy a ló****ért...." :)

Ilyen "szuper hacker" program letöltését soha senki nem javasolt itt az oldalon. Persze tudom, van aki azt hiszi, hogy "na ezek a hülyék dumálnak itt össze-vissza, pedig van erre program is!" de az ilyen magára vessen.


A felhasználók többségét egyébként is hidegen hagyja az adatvédelem (sőt ha szóváteszem, többnyire én vagyok a paranoiás hülye kocka). Nem tudom őket sajnálni. Majd a saját kárukon megtanulják... :)

2020. júl. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én is Linuxos vagyok. (Debiant, Raspbiant és Kali Linuxot használok, na meg persze az Android is az elvileeeeg) Nem akarok általánosítani, de mivel ezek a kérdések mindig Windowsról szólnak és eddig a munkám során is mindig Windowsos gépekhez hívtak, rájöttem hogy aki Linuxot használ az eleve ért a számítógépekhez. Vagyis legalább annyira amire egy mezei felhasználónak szüksége lehet és meg tudja javítani maga is vagy max újrarakja a rendszert.

Mindig a Windows romlik el pedig azt hülyebiztosra tervezték. A fontos fájlokat eleve nem is látod rendszergazdaként SE. Linuxon megteheted hogy saját maga alól törlöd az OS-t!


Persze a saját kárukon megtanulják, illetve én belőlük is élek meg, de néha olyan meredek esetekkel találkozok hogy kettesével szedem a Frontint!


Kedden csak 40 percig könyörögtem egy csajnak aki nem tudta megnyitni a rar kiterjesztésű fájlt hogy töltse le a WinRARt, nem, nem vírus, tudom hogy azt mondta hogy nem akar fizetni és azt írja a program de ingyenes bízzon bennem, nem, nem akarom átverni!


És napi 10 ilyen után mikor feljövök az oldalra kikapcsolódni, ilyeneket látok hogy "Hogyan kell meghackelni egy számítógépet?". Az már nincs ott hogy milyen OS, BIOS vagy BitLocker jelszó az amit le kéne hackelni. Én stabil idegrendszerrel rendelkezek szerintem, sose voltak szuicid hajlamaim, de annál a résznél hogy mi az a gombelem, komolyan elgondolkoztam azon hogy a HDMI kábel elbírna e ha felkötöm vele magam!

2020. júl. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat és tegnap sikerült megoldanom a heckelést.
2020. júl. 4. 07:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!