Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megoldani azt,...

Hogyan tudom megoldani azt, hogy némafilmekbe feliratokat szerkesztek?

Figyelt kérdés

Vagyis feliratozom a némafilmeket. Kitörlöm az inzerteket, és azok helyett én írok valami kitalált szöveget.


Köszönöm szépen!



2020. szept. 2. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bele van égetve akkor sehogy, csak lefedéssel.
2020. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem lehet kivágni mint képkockát? És aztán beillesztenék egy másik - általam kreált - képkockát.
2020. szept. 2. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerezz be olyan filmet amin nincs beégetett felirat. Amelyiken van, az már el van csúfítva, nem érdemes tovább dolgozni vele. Kukázd.


Ha találsz felirat nélküli filmet, azt tedd át *.mkv konténerbe és abba importálható szöveges felirat. Az a film kódolását nem változtatja meg (nem teszi tönkre), bármikor leszedhető róla, lekapcsolható akár lejátszáskor is.

2020. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Lépés : Kell egy jó filmvágó program : [link]


3. találat : [link]



2. Lépés: Vagy szétdarabolod a filmedet annyi és olyan részekre, amik közé csak a "inzerteket" kell "beszúrni". Aztán a filmvágó programba berakod a részeket és a részek közzé beteszed a saját felirataidat, vagy ugyanúgy a film vágó programban az eredeti "inzerteket" felüliratod a saját szöveg feliratjaiddal.


Nem mindegyik film vágó program tudja, hogy a szövegnek hátteret adjon, de biztos találsz olyat ami tudja.


Másik megoldás lehet az (szerintem ez a macerásabb megoldás), hogy az "Inzerteket" képkockánként képként kimented (ez az "inzert" hosszától függően másodpercenként válószinűleg 24 darab képet jelent. Majd a lementet képeket egy képszerkesztővel szerkesztve, a saját szöveget irod a képre (minden képre - ami tekitne a képek számát elég sok munka is lehet). Aztán a képekből újra "filmet" készitesz.


Sok sikert. Üdv.

2020. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. A #2 hozzászólásodból számomra az derül ki, hogy nem képre égetett, hanem a régi némafilmekben szokásos, a jeleneteket megszakító, közbeékelt inzertekről van szó. Ez semmiféle bonyodalommal, vagy nehézkes vagdalással nem jár: Egy rétegen megy a film mindenféle módosítás nélkül, egy fölötte lévőn pedig a megfelelő hosszon letakarod a feliratot egy másik képpel. Ez alapesetben még annál is egyszerűbb, mint ahogyan elképzelted. Vágásra csak akkor van szükséged, ha az inzertet az eredeteinél valamiért hosszabb vagy rövidebb ideig akarod a „vásznon tartani”.
2020. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!