Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem támogatja az Apple...

Nyarierik123 kérdése:

Miért nem támogatja az Apple a régebbi MacBook-jait?

Figyelt kérdés

Adott egy 2011-es MacBook Air 13”, és nem értem hogy az apple miért nem támogatja a ez a gépet(vagy is van egy sejtésem), hisz vannak újabb gépei amik gyengébbek ennél, viszont támogatja őket.

A valódi kérdésem az lenne hogy ha esetleg egy pendrive segítségével fel telepíteném a catalinát — big sur-t(inkább catalinát), van-e valami kockázat vagy hibalehetőség amire érdemes odafigyelni.

Esetleg ha valaki már csinált ilyet le tudná írni hogy pl.: szabad-e a telepítés után frissíteni, iCloud szolgáltatások rendesen működni fognak-e, wi-fi, Bluetooth működni fognak-e vagy hogy egyáltalán használhatóan fog e futni?


A válaszokat előre köszönöm!



2020. nov. 9. 22:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi a helyesírási hibákért, átellenőrízve sem vettem észre😅
2020. nov. 9. 22:18
 2/21 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
66%

Azért nem támogatja, mert már régi.

9 éve vetted. Legrosszabb esetben 9 éve semmilyen más bevételt nem szerzett belőled a cég. Ez az oka.

2020. nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja valahogy gondoltam hogy nem az az oka hogy túl gyenge.
2020. nov. 9. 22:30
 4/21 A kérdező kommentje:

De engem igazából a kérésem ezen része érdekelne😀:


“ A valódi kérdésem az lenne hogy ha esetleg egy pendrive segítségével fel telepíteném a catalinát — big sur-t(inkább catalinát), van-e valami kockázat vagy hibalehetőség amire érdemes odafigyelni.”


Láttam hasznaltalmán hogy sokan így adják el a régebbi MacBookokat is

2020. nov. 9. 22:32
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

macOS 10.13.6 a legújabb rendszer amit fel tudsz rá telepíteni.

Hogy valami ráhekkelt újabbal mit csinál, hát az jó kérdés.... kutasd meg a témát a neten. Én biztos nem szórakoznék vele órákon keresztül, patchelni, meg terminálozni...


Bizony van olyan is amikor bizonyos gyártók azért nem támogatják a régebbi gépeket, hogy vegyél újat. De azt azért egy 9-10 éves gépnél nem elvárható, hogy a legújabb rendszer hibátlanul fusson rajta. Sokszor már csak a hardverek miatt sem lehetséges. Az én 2014 late Mac minim sem támogat már sokminden új funkciót, mert hardveresen alkalmatlan rá. Nem attól függ, hogy támogatják-e , hogy gyengébb, vagy erősebb.

Ha hibátlanul működik a cucc és még az akksi is jó, akkor örülj neki, hogy ilyen jó gépet raktak össze.



https://www.youtube.com/results?search_query=catalina+on+201..

2020. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ, bár egy akku csere azért ráférne🙂 tudnál ajánlani valamit?
2020. nov. 9. 22:42
 7/21 A kérdező kommentje:
Vagy már egy ilyen régi masinába hiába keresek bármit is?
2020. nov. 9. 22:43
 8/21 A kérdező kommentje:
Valamint tudom hogy ez sem ide tartozik de az iCloud fotók teljesen megadta magát, ha megnyitom a fotókat csak frissíteni próbál közben majd megolvad a burkolat úgy felforrósodik tőle, eddig tökéletesen működött. Más tevékenységtől még csak a ventillátor sem indul be, ilyenkor meg maxon pörög, tanácstalan vagyok🙁
2020. nov. 9. 22:49
 9/21 A kérdező kommentje:

utolsó kérdés visszavonva!

random megjavult :D

úgy látszik csak idő kellett neki, vagy az apple szervereivel volt valami...

2020. nov. 10. 00:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs már belőle közvetlen nyeresége. Az Apple pedig a profitorientált vállalatok közül is a kapzsibb kategória.
2020. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!