Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem támogatja az Apple...

Nyarierik123 kérdése:

Miért nem támogatja az Apple a régebbi MacBook-jait?

Figyelt kérdés

Adott egy 2011-es MacBook Air 13”, és nem értem hogy az apple miért nem támogatja a ez a gépet(vagy is van egy sejtésem), hisz vannak újabb gépei amik gyengébbek ennél, viszont támogatja őket.

A valódi kérdésem az lenne hogy ha esetleg egy pendrive segítségével fel telepíteném a catalinát — big sur-t(inkább catalinát), van-e valami kockázat vagy hibalehetőség amire érdemes odafigyelni.

Esetleg ha valaki már csinált ilyet le tudná írni hogy pl.: szabad-e a telepítés után frissíteni, iCloud szolgáltatások rendesen működni fognak-e, wi-fi, Bluetooth működni fognak-e vagy hogy egyáltalán használhatóan fog e futni?


A válaszokat előre köszönöm!



2020. nov. 9. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
azé' megkérdezném, hogy egy 10 éves windowsos laptop mennyire van támogatva? :D
2020. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sok okból szűnhet meg a támogatás. Pl. az új OS-ben olyan technológiát kezd el használni, amit a korábbi gépek CPU/GPU-ja már nem képes kezelni. Kézenfekvően annó így jártak a 32bites CPU-val szerelt MacBook-ok, amikor jött a csak 64 bites kernel.


Ha valahogy fel tudod varázsolni az újabb rendszert, akkor ami kockázat van benne az kb. annyi, mint amikor hackintosh-t csinálsz - vagy működik minden, vagy nem :-)


10 év alatt egy Mac csak termelt annyit, hogy lecserélhesd, a régi gépet meg nyugdíjba lehet küldeni, vagy tenni rá egy Linuxot, azzal is ellesz még egy darabig. Az én Air-em még támogatott (2013), de úgy érzem, hogy 1-2 év, és nem kap több frissítést. Akkor biztos fájni fog cserélni, de lassan itt az ideje, és addigra talán az ARM-os gépekről is lesznek tapasztalatok.

2020. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk: a gépet nemrég vettem használtan, szép állapotban.

Tudom, retardált vagyok hogy ilyen gépet veszek 2020-ban de hát ezt engedhetem meg magamnak...

2020. nov. 10. 22:53
 14/21 A kérdező kommentje:
Csak mielőtt még mindenki azt hinné hogy már 10 éve megvan a gép 🙃
2020. nov. 10. 22:54
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy nálad mióta van!

Ha gépet akartál venni akkor meg ELŐTTE kellett volna kérdezned, hogy mit vegyél - segítettünk volna a választásban.

Egy régi elavult gépet vettél, viseld a következményeit.

Amúgy még sokmindenre használható a cucc, csak tudni kell a helyén kezelni!

2020. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igazából célnak megfelel, újabbra pedig nem lett volna pénzem. Tisztában voltam vele hogy nem támogatott, nem baj hogy high Sierra fut rajta, csak kicsit zavar hogy egy pár App Store-beli alkalmazásához minimum 10.15-ös rendszer szükséges, meg persze a dark mode... de igazából ennyi.
2020. nov. 10. 23:30
 17/21 A kérdező kommentje:

11-és válaszoló:

A windowst a hardver erőssége mondja meg, hogy telepítheted-e vagy nem, nem a kora. Pl. van egy 14 éves HP laptopom, ami Windows 10-et futtat egész korrekten, ez vajon hogy lehet?🤔 (Igen, eredeti Windows van rajta)

2020. nov. 10. 23:42
 18/21 anonim ***** válasza:
én úgy tapasztaltam, régebbi gépen nem érdemes nagyon új OSX-et használni még akkor sem, ha hivatalosan működik vele, mert egyszerűen nem bírja. még ami hivatalosan felmegy rá legújabb, azzal se biztos, hogy ugyanúgy fog menni, mint ami gyárilag volt rajta, vagy max 1-2 verzióval frissebb.
2020. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, volt szerencsém régebben kipróbálni egy 2013-as MacBook pro-t, ami hivatalosan támogatta a catalinát, nem tudom hogy a rendszer volt e a baj de eléggé lassúcska volt és abnormálisan durván forrósodott még egy videó nézéstől is, kb alapjáraton amikor hozzá sem nyúltam volt kb. 65-fokos a proci, ha már csináltam valamit volt hogy kikapcsolt mert 100-fok fölé ment, nem hiszem hogy szoftveres, inkább hardveres hiba lehetett, de azért látszott hogy nem ez a rendszer való a gépre
2020. dec. 3. 14:38
 20/21 A kérdező kommentje:
Bár ez a 2011-es MacBook Air-em remekül futtatja a high sierrát többnyire komolyabb melegedés nélkül
2020. dec. 3. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!