Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használjátok/használják...

Hogyan használjátok/használják az emberek a messengert ? Ha eszetekbe jut valami, vagy csak dumálni támad kedvetek, akkor simán ráítok (persze normális időben) és bele kezdtek, vagy megkérdezitek, hogy hol vagy, tudunk dumálni, stb... ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy facebookos, nem is nagyon szoktam használni.

Amikor az ismerőseimmel élőben találkozok, akkor ha ők látnak meg elő odajönnek hozzá, ha pedig fordítva, hát úgy.


Viszont messengeren általában mindig én szoktam ráírni az emberekre.

És nekem kicsit olyan, mintha mindig én akarnék mondani valamit.


Pedig vannak nálam beszélgetősebb ismerőseim is, mégis (amikor ott dumálunk) akkor általában én szoktam kezdeményezni.


Tehát a kérdés:

Ti hogyan szoktatok ott szóba elegyedni ?

(Nekem már pont emiatt néha olyan érzés, mintha én akarnék állandóan dumálni, és már nekem kellemetlen, viszont utána természetesen dumálunk valameddig, élőben teljesen más a helyzet).

Ti nem érzitek ugyanezt ? :D

Itt az etikett (ha van olyan) hogy is van ? Elég simán csak köszönni, hogy Szia, vagy oda is írjam, hogy csak dumálnék, vagy konkrét témát is megnevezni ?


Fiatal vagyok én is, de ebből valahogy kívül estem :D


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. jan. 27. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Én köszönni sem szoktam, csak írom, amit akarok, de élőben se vagyok egy hosszan társalgó típus
2021. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de egyébként még életemben nem írtak rám úgy, hogy mizu stb, csak nők, akik ismerkedni akartak. Az ismerőseimmel inkább ilyen folyamatos beszélgetéseket folytatunk, több órás, napos szünetekkel.
2021. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt egy példa:


Sziaa ^^

Hogy vagy? Mizújs? Hogy telt a napod?

2021. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Én még soha nem írtam rá senkire.
2021. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezer éve kikapcsoltam az elérhetőség kijelzését. Így én sem látom, hogy ki elérhető, és mások sem látják, hogy én az vagyok-e. Nagy teherről veszi le az embert ez. Főleg az előbbi része. Nagyon zavaró azt nézni, hogy „jajj, most nincs a telefonjánál. jajj,most elérhető...”. Szóval én ezzel kezdeném.


Ez után nincs semmi zavaró. Így könnyebb ráírni bárkire. Ha meg nem válaszol, akkor fel kell hívni.


És hogy mit szoktam írni? Csak olyan dolgot, amiből nekem hasznom van. Ha a társasága, barátsága hasznos nekem, akkor azért. És bízom benne, hogy ez kölcsönös. De ha valakitől csak a jegyzet kell, vagy valamilyen infó, hát akkor azért...

2021. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A legtöbbször olyanokkal beszélek, akikkel lényegében folyamatosan beszélünk. Családtagok, közeli barátok. Igazából csak írunk, amit épp akarunk. Nagyjából sosem köszönünk el, és nem is köszönünk be. Írok valamit, amire reagálnak, amikor tudnak, és vica versa. Kb egy folyamatis beszélgetés van.

Ha nem velük beszélek, akkor köszönök és megírom, amit akarok, aztán majd válaszolnak.

2021. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nekem is ki van kapcsolva, hogy elérhetőnek mutasson.

Rettentő ritkán chat-elek, akkor is 80%-ban azt beszéljük meg, hogy mikor, hol találkozzunk és mit csináljunk.

Távolabbi emberekkel chat-elgetek néha. De velük is csak néha.

2021. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!