Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek 100 körül?

Milyen laptopot vegyek 100 körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Használt gépet nem szeretnék, köszönöm!

Egyetemista lány vagyok, böngészőből dolgozom itthonról, filmet nézek, excelben, wordben, ppt-ben csinálok dolgokat, böngészek a neten.

Nem játszom, nincs spéci képszerkesztőm, zenevágóm, semmim.


[link]


Ilyen gépem van jelenleg, 3 éves lesz, de a billentyűzete töknkrement, és majdnem 80 lenne a cseréje, garancia nélkül, és az akksija is merül már.

Vennék inkább ennyiért, picivel többért egy újat.


Köszönöm a segítséget!


2021. márc. 17. 09:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

szokatlan módon utsó vagyok xD.

linkelek értlelmeset ÚJAT jó? :D

[link]

ez még talán jó is, gyors, játékra nem alkalmas, viszont ezen nem windows van. ezt szervízben tudják megcsinálni kb plusz 20ezer forintért.

igen, ennyire elszálltak az árak, nem érdemes venni

2021. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Azta ! :(

Köszönöm szépen!

Akkor ezt mindenképp át kell gondolni...

2021. márc. 17. 12:48
 13/25 anonim ***** válasza:

A Lenovo Ideapad S145-15AST amit belinkeltél 115-ért szerintem teljesen jó ilyen alap feladatokra ha nem nagyobb a keret.


Nekem barátnőm egy ssd-s hasonló teljesítményű pentium processzoros, 4gb ramos laptopon függ egész nap és nagyon jól elvannak. Szóval netezni, excelhez meg ilyenekhez szerintem elég. Ő sosem panaszkodott rá. Sőt nagyon szereti mivel ssd miatt nagyon gyors.

2021. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Sőt, egyik haverom egy őskövület kb. újonnan is 60 ezerbe kerülő emc-s tárhelyű laptoppal tudott le egy fél évet egyetemen. Programozó, szóval rakás mindenre használta. Egyedül annyira figyelj, hogy SSD legyen a laptopban, ez a legfontosabb és legyen cserélhető, ne beépített. Ennek az a lenovo megfelel. Ha nem lenne csak 100 ezrem, szerintem én azt venném meg és nem a régit javítanám.
2021. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy emag mivel online honlap, 2 hétig visszaküldheted indoklás nélkül és vissza adják az árát, szóval nem veszítes semmit. Ha nem jó, visszaküldöd. Ha viszont jó, már pediglen szerintem 100%, hogy nem lesz vele semmi baj. Akkor minden fullos lesz:D


Maximum a 128 gigás ssd kicsit karcsú, de azt utólag tudod cserélni olcsón manapság.

2021. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

És arról mi a véleményed, kedves utolsó, hogy az emagon fekete a garancia, és zugtermék ez?

Mindig is féltem az emagrol rendelni bármit, mert ugye nincs hivatalos központja, külföldön van a szerviz, minden.

Vagy bemehetek egy Lenovo szervizbe mondjuk 3 hónap után, ha bajom van és ennyi?

2021. márc. 17. 14:44
 17/25 A kérdező kommentje:

Bocsi, még egy.

Ez esetleg jobb gép?

[link]

2021. márc. 17. 14:46
 18/25 anonim ***** válasza:

Igen, az jobb szerintem, mivel nagyobb benne az ssd. Plusz ha jól látom 30 napos visszaküldés van rajta. Szóval nyugodtan kitudod próbálni.


Garanciáról annyit, hogy a boltok sosem vállalnak "garanciát". A márka vállal, legalábbis laptopoknál. Ha pl.: elromlik, akkor elküldöd nekik, megnézik, ők meg elküldik a márka szervizbe. Emiatt például ha elromlana a jövőben, akkor jobb felkeresni a márka szervizt, mivel boldba küldözgetni időhúzás.


Haveromnak mikor elromlott, elvitt euronicsba (ott vette direkt, hogy ne legyen nehéz a garanciális ügyintézés). Mire mondták neki, hogy átveszik, de okosabb lenne a márkát felkeresni. Lenovo volt az is. Felhívta őket, kijött a garancia futár, ingyen elvitte, megjavították majd vissza hozták.


Viszont szerintem ha hajlandó vagy kicsit többet költeni, akkor ezt a laptopot javaslom, 15k-val drágább de jobb sokkal jobb belülről és nem kettő hanem 3 év garancia van rá: [link]


Ugyanaz a gép kb. mint barátnőm pentiumos gépe amit nagyon szeret.

2021. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Igazából most látom, hogy amit te belinkeltél az dettó ugyanaz amit én, csak ebben jobb a processzor (2 helyett 4 magos) meg plusz egy év garancia van rá. Szóval szerintem árban jobban megéri mert ha az olcsóbbat veszed 3 év (azaz plusz 1 év) garanciával, 6 ezer Ft-al lenne drágább. A garancia meg jó dolog. :D
2021. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
6 ezer Ft-al lenne csak olcsóbb** miközben fele olyan erős benne a processzor.
2021. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!