Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kik vesznek MacBook-ot ennyi...

Kik vesznek MacBook-ot ennyi pénzért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kik vesznek ennyi pénzért MacBook-ot, mikor kevesebbért sokkal jobb gépet tudnak venni?

Ezt nem értettem soha!

Ha valaki tud nekem logikus választ adni amin el tudok gondolkodni, akkor tegye meg!

De nem vagyok képes felfogni, hogy valaki kiad ennyi pénzt csak a név miatt!

Ráadásul ezt a cikket olvastam a minap, és ezért írtam ki a kérdést..

[link]



2021. máj. 9. 15:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom azt elképzelni hogy megint Windows-on kelljen egy szoftvert megírnom, egy képet szerkesztenem vagy egy videót megvánom... Kernel szinten jobb ezekben a MacOS mint a Windows.

Üdv!

2021. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező... használtál már mac-et hosszabb távon úgy, hogy minden eszközöd is Apple termék volt?

Ha nem, akkor csak annyit mondok: fogd be! :D

Nekem térdelt már le mac és win-es gép is, mégsem szidom bő nyállal egyiket sem.

Az meg hogy egy Mac szervizbe hibás Mac-eket visznek be kb olyan összehasonlítás mintha azt mondanád, hogy a benzinkúton minden autó xhar, mert megeszik az üzemanyagot és tankolni kell őket.

Az ennyi pézé' kezdetü dumáknak meg nincs jelentőségük.... Ha egy hasonló teljesítményre képes PC-t egy minőségi házban, minőségi kijelzővel raksz össze akkor kb ugyanott vagy.

A hasonló teljesítményt pedig úgy értem, hogy ugyanolyan gyorsan működjön, ugynolyan gördülékenyen. Ehhez windowson valszeg 2x erősebb proci és 4x annyi memória kell mint egy Mac-ben.

Pc-het eleve nem kapsz OS-t, officet, semmit. Megveszel egy Mac-et és minden szükséges szoftver rajta van. Nem kell órákat szórakoznod a telepítéssel, csak bejelentkezel az ApleID-val és működik! Pc-re rá kell költeni a szoftverekre még 100-150k-t (persze ha nem torrentezel le mindent)

2021. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Lenovo műanyag inkább.

Anyag használatban és dizájnban tényleg ott van, oke.


32. Programozó vagy? Mac gépen programozol úgy, hogy nem MacOS vagy Apple szoftvereket csinálsz?


33. Nem, még nem használtam így, ez igaz. Tudom, hogy az ökoszisztéma nagyon jó az Apple-nél. Ebben teljesen igazad lehet. Ez olyan mint a véleményezése valaminek. Sokkal több ember írja le azt, hogy rossz, mint azt, hogy jó.. Elgondolkodtató amit írtál, jó érv.

Talán abban is igazad van, hogyha az anyag használatot nézzük, akkor lehetséges, hogy kb. egy árban mozognának. Mai világban szinte mindenki torrentezik.

Mostmár kezdtek meggyőzni egyébként. Sok a pro és kontra amit olvasni lehet, ez a baj.

2021. máj. 9. 18:26
 34/46 anonim ***** válasza:
86%

Összegezve, hogy részemről miért Macbook:


- könnyű, kompakt, sokáig bírja egy töltéssel

- ennek ellenére van benne erő

- minőségi anyaghasználat és összeszerelés

- ökoszisztéma

- olyan megoldások, amik verhetetlenek


Például, az első Macbookomnál rögtön mentem a fórumokra, hogy milyen egér kellene hozzá. Írták, hogy ne szarakodjak az egérrel, annyira jó a touchpadja, hogy felesleges. És tényleg. A touchpadja verhetetlen, nincs más noteszgép, amit a nyomába ér. Pedig nekem nagyon sok hordozható volt, még monokróm kijelzős is, a kilencvenes években, kislemez meghajtóval.

2021. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatod, véleményedet.

Jó ezeket olvasni, hogy kinek miért.

Egyetértek az anyag használatban és az ökoszisztémában.

Mivel nem vagyok MacBook használó, így nem tudhatom konkrétan azt, hogy “rosszabb” hardverekkel miért jobb a teljesítménye mégis. Valószínűleg az optimalizálás.

Képes voltam megnézni a Steve Jobs (2015) filmet. Illetve a Szilikonvolgy kalózai (1999) filmet is egyébként.

2021. máj. 9. 18:42
 36/46 anonim ***** válasza:
83%

"33. Nem, még nem használtam így, ez igaz."

Akkor mi okod van pálcát törni - egy elolvasott cikk alapján - bárki feje felett? hm?


"Tudom, hogy az ökoszisztéma nagyon jó az Apple-nél. Ebben teljesen igazad lehet."

igazan van!

"Sokkal több ember írja le azt, hogy rossz, mint azt, hogy jó.."

tudod miért? Mert nem értenek hozzá!

Az elektronikus eszközök csoportban az egyik legtöbbe iPhone kérdést megválaszoló vagyok. Sajnos nagyon sok esetben annyira buták az emberek, hogy csoda, hogy kapnak levegőt, meg tudnak menni egyenesen.... Hiába írom le nekik szinte pixelpontosan mit csináljanak, akkor sem tudják megoldani.

A megoldás?: xhar az ájfón!

Nem rossz az, csak nem droidos vagy windowsos logikával kell hozzáállni. Sokkal egyszerább a windowsnál felhasználói szempontból.


"Elgondolkodtató amit írtál, jó érv."

nolám... egy konstruktív kérdező????? van ilyen?????


"Mostmár kezdtek meggyőzni egyébként."

én nem akarlak meggyőzni.

Használj egy mac-et hónapokig és majd utána formálj véleményt!

2021. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

A kérdés talán tényleg picit provokatív, de nem szándékosan. Inkább a megértés a célom.


A cikket egy szerviz dolgozója írta aki Apple termékeket javít. Viszont abban teljesen egyetértek már így, hogy ebből nem lehet levonni következtetéseket, mivel inkább akkor viszik oda ha hibás valami.

Viszont ha 10ből 7et ugyanazért a hibáért visznek oda, elgondolkodtató lehet.

Nem torok pálcát senki feje felett, egyszerűen csak megakarom érteni.


Sok ember tudatlan és nem akar tanulni, csak használni. Ez teljesen világos. Sajnos ha videóval felveszem mit kell csinálni sem tudjak sokan..


Valóban nem használtam Mac-et még és talan kellen, hogy megértsem pontosan. Addig viszont csak és kizárólag a számol alapján tudok következtetni. Jobb hardver, olcsóbb ár. Kevésbé jó hardver, nagyobb ár.

Ezért is tettem fel a kérdést és Én személy szerint mindenkit fel is pontozók, hogy akit érdekel a pont rendszer ne azért ne írja le a véleményét, mert valaki lepontozza.

Tőlem mindneki pozitívat kap, aki ide ír.

2021. máj. 9. 18:59
 38/46 anonim ***** válasza:
79%

"Valóban nem használtam Mac-et még és talan kellen, hogy megértsem pontosan. Addig viszont csak és kizárólag a számol alapján tudok következtetni."

hibásan!


"Jobb hardver, olcsóbb ár. Kevésbé jó hardver, nagyobb ár."

mondom: hibásan!! :D


nézzük csak meg az ájfón kontra android versenyt.

A droidos telefonban van 5000 mAh-s akku, az ájfónban meg 2100mAh. Mégis ugyannyi ideig bírják.

A droidos teleonban van 8-10 GB RAM, mégis elfogy, az iPhoneban meg a 3 giga is elég....

hümmm... számok alapján dönteni marhaság....

2021. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Igen, ez esetben lehet, hogy valóban hülyeség a számokra hagyatkozni. De amíg nem használta az ember, addig csak erre támaszkodhat, de ahogy írod hiba.

Érdekes egyébként.

Ebből úgy gondolom, hogy az Apple nem az új és jobb technológiára megy kifejezetten, hanem a megfelelő optimalizacióra.

2021. máj. 9. 20:07
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

#32 vagyok

Nem szeretem ezt a fellengős kifejezést de mondjuk ki, programozó vagyok.

És igen, fején találtad a szöget, nem Mac szoftvereket IS fejlesztek Mac-en.

Üdv!

2021. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!