Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindenki programozónak tanul,...

Mindenki programozónak tanul, mégsincs elég programozó?

Figyelt kérdés
Nagyon népszerűek manapság ezek a szakok, mégis elvileg hiány van programozókból. Ennyi programozó kell, vagy nem elég képzettek az emberek?

2021. jún. 9. 00:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%

#9

Én az utolsó résszel vitatkoznék.

Én 3 részre bontanám, legalábbis mo.-i viszonylatban 3-ra. Van az okj, a gyenge egyetemi, illetve az erősebb egyetemi képzés.

És szerintem mindnek meg van a helye, csak a többség máshol képzeli el a helyét, mint ahol kellene.

Az okj-sok és a gyenge egyetemről kijött emberek mind nagy multiknál akarnak fejlesztők lenni, amik nem lehetnek, ezrét azt hiszik, hogy nincs elég munkahely. Viszont rájuk is szükség lenne az ilyen "informatikai szakmunkás" feladatok elvégzése során.

Az erősebb egyetemekről kijöttek meg a fontosabb pozíciókat viszik el.

2021. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Az okj-sok és a gyenge egyetemről kijött emberek mind nagy multiknál akarnak fejlesztők lenni, amik nem lehetnek"

Nagy multiknál is sok ún. code monkey-ra van szükség, mert a munka nagy része nem "zöldmezős" fejlesztés a legújabb technológiákkal, hanem 5-10 éves legacy rendszerek karbantartása ("reszelgetése"): hibajavítás, módosítás, esetleges új feature-ök hozzáadása.

A másik, hogy szerintem sok cégnél két ok miatt vesznek fel új embert (balekot):

1. Valaki unja amit már régen csinál, szeretne valami újat csinálni, ezért kell egy ember, akire "rátolják" a feladatot.

2. Van egy sürgős fejlesztés, kell valaki, aki elviszi a balhét, ha nem sikerül.

Mindkettőre láttam példát saját pályámon.

2022. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!