Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri 2021-ben 2017-es...

Megéri 2021-ben 2017-es MacBook Airt venni?

Figyelt kérdés
Legfőképp iskolai célokat szolgálna, tehát nem terhelném le annyira a processzorát. Lehet még effektíven használni ezt a modellt? Például a programok jól futnak-e rajta (Zoom, Teams, stb.). Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 30. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2021. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Én most is egy 2014-es Mac mini-ről írok. Teljesen jól használható még ez is.

Pontosan melyik Air lenne?

2021. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Iskolai celokra minek MacBook? Egy 100 000 Ft-os laptop megfelel ra.
2021. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Én a megéri-e esetében csak az árat és a teljesítményt veszem alapul.

A hardveraprón a 17-es MacBooc Air-ek úgy 170000 és 230 000 között vannak. A drágábbakhoz van garancia és ha én magamnak vásárolnék ekkora összegben akkor a garisok közül választanék amik 200-230 000 között vannak.


230 000-ért tudok venni egy zsír új 0km-es laptopot, akár 10gen Core i5-tel akár Ryzen 5-tel és ezek mellett a MBA 5gen i5-ös procija teljesítményben elbújhat.


Vagy ennél magasabb a teljesítményt ma már megkapsz egy i3-tól olcsóbban, újonnan, több év garival.


Ilyen szemszögből nézve teljesen rossz választás az Air. Ha kell az alma, kell az Apple ökoszisztéma és ennyi a keret és ebbe nem fér bele más akkor nyilván ez a jó választás.

2021. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem nagyon elképzelni olyan szitut, ahol a Macbook megéri. Előző jól levezette, hogy miért.
2021. júl. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Én nemcsak képen láttam Macbook-ot, hanem vettem is egyet. Egy valamit bántam meg, hogy nem előbb tettem. Volt 150 ezres Asus laptopom, ez egy nagy rakás szar volt. Szó szerint szétesett az évek alatt. Ezt egy 280 ezres Dell váltotta, ami már minden téren különb volt, csakhogy majdnem 3 kilós a gép maximum 4 órás üzemidővel. Utáltam használni mindkettőt.

A Macbook viszont kb. olyan könnyű, mint egy kiló kenyér, minőségi az anyaghasználat, szép a gép, öröm kézbe venni. Szép a kijelzője, jó a hangja. Átlagosan 16 órát bír egy töltéssel. Nekem a rendszere is megváltás a Windows után. Amelyik nem Apple gép felér hozzá, az hasonló árban is van. Egy 100 ezres fröccsöntött ipari hulladék nem ez a kategória. Ha az olcsóság számít, akkor már inkább egy használt üzleti laptop, mint egy olcsó Asus vagy ilyesmi.

2021. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

" Amelyik nem Apple gép felér hozzá, az hasonló árban is van."


Az összes új ultrabook megeszi ennyiért a 4 éves MacbookAir-t. Nyilván egy új MBAir vs más laptop kategóriában nem lenne ennyire egyértelmű a teljesítménykülönbség.

2021. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

"Én nemcsak képen láttam Macbook-ot, hanem vettem is egyet."

Én sem csak képen láttam, épp ezért nem vettem meg. Sőt, már a 90-es években kellett dolgoznom Apple gépekkel, hát mit ne mondjak, a felhajtás körülöttük akkor is hatalmas volt, teljesítményben meg a feleannyiba kerülő PC-k lenyomták őket.


"Volt 150 ezres Asus laptopom"

Talán nem egy alsó kategóriás papírnotit kellene összehasonlítani egy alsó hangon is kétszer annyiba kerülő Apple termékkel. Olyan ez, mint amikor a 20 ezres noname telefonokat hasonlítgatják az épp megjelenő iPhone-nal, és habzó szájjal sulykolják, hogy az Android mennyire hulladék. Jah. Talán hasonló termékkategóriákat kéne összehasonlítani, és mindjárt más lenne a vélemény.

Mondjuk egy hasonló árkategóriájú Dell nem fog ripityára törni a hétköznapi használattól, és a teljesítménye is köröket ver a Macbookra. Vagy ha az alsóbb árkategória kell, 150-ért már lehet egy kifejezetten tartós Acert kapni. (De ha az alsó árkategória kéne, akkor miért is Apple-géppel hasonlítgatsz? Ha meg felső kategóriás gép kell, akkor miért a legolcsóbbat veszed? Logikai bukta.)


"A Macbook viszont kb. olyan könnyű, mint egy kiló kenyér"

Ki is sopóroltak belőle mindent, amit lehetett, beleértve a normális hűtést is. De persze, lehet gyönyörködni a rágott almán, meg áradozni róla, hogy mennyire szép. Csak pendrive-ot ne kelljen soha beledugnod (persze, tudom, van átalakító jó pénzért), meg mindig legyen wifi, mert ebbe aztán ethernet-kábelt sem fogsz beledugni.


"Nekem a rendszere is megváltás a Windows után."

Kinek a pap, kinek a papné. Ha neked egy eléggé zárt ökoszisztéma után kényelmesebb egy még zártabb világ, az a te dolgod. Ami engem illet, mióta Linuxra váltottam, nem akarok más operációs rendszert.

2021. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
#8-nak: Ilyen ésszerűen megfogalmazott leírást én sem tudtam volna adni, ehhez csak gratulálni tudok! Jó volt olvasni is!
2021. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2021. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!