Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó döntés erre az...

Szerintetek jó döntés erre az M1-es macmini?

Figyelt kérdés
Igazság szerint munka miatt vásárolnám. Leginkább programoznék rajta. Viszont nem tudom, hogy dobjak ki 350k-t (a 16 gb-os verziót vásárolnám) erre vagy ugyanebben az árkategóriában vásároljak egy windowsos gépet. Ha azt nézzük, hogy abszolút nem játszanék rajta, akkor összegezve melyik rendelkezne jobb konfigurációval?

2021. júl. 25. 10:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
25%

"Ugyanennyiért Windows-os gép gyorsabb lesz"

LOL!! :DDDDDD

Nekem 400k-s win-es konfigom van, de még a 2014-es Mac minim is partiban van vele. Egy M1-esről már ne is beszéljük!

"Vannak jó apple gépek, de azok nem a mac minik."

Komolyan kérdem srácok, hogy használtatok már Mac-et és azon belül Minit?

Az M1-es Mini konkrétan ugyanaz a hardver mint az M1-es MacbookPro, csak nincs benne akkumulátor meg kijelző...

A drágábbik verziót illik venni, mert gyangébbikben le van tiltva ez-az - pld csak 7 mag dolgozik a GPU-ban.



Nagyon szuper gép az M1-es mini, főleg 16GB rammal. És a GPU-ja is egész frankóra sikerült!

Egyetlen dolog szól ellene: ha win-es programokat akarsz futtatni akkor azzal gondjaid lesznek az elején.


Ha win-rd konfigot szeretnél akkor kb ugyanennyit el kell költened rá ahhoz, hogy egy elég combos konfigod legyen.

2021. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
41%

#11.Ha annyira jó renderelésbe miért vérzik el?

Meg a CPU igényes feladatok nagy részében a Ryzen 7-el szemben.

Csak kérdezem, mert ezek szerint még sem hibátlan.

Nem mellesleg nem az ár számít, 400K-ért is lehet venni jót is meg vacak gépet is...

2021. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

11: Köszönöm a válaszod, most egy kicsit megnyugodtam. Tekintve, hogy te rendelkezel mindkét tipusu konfigurációval. Egyébként azokat a programokat, amiket használnék, szerencsére már optimalizálták rá.


Őszintén szólva, én csak abban az esetben vásárolnék wines configot, ha ebben az árkategóriában jobb win-es gépet tudnék összerakni. Mindenesetre megpróbálok összerakni egy wines gépet is online 350k-értc, kiváncsi vagyok, hogy jobb gép hozhatóe belőle ki. Ha nem, akkor egyértelmű a macmini.

2021. júl. 25. 12:03
 14/31 A kérdező kommentje:
12: Szerintem a rendelés gyakorisága nagyon sok tényezőtől függ. A CPU igényesség már egy más kérdés, ez őszintén engem is érdekelne. :/
2021. júl. 25. 12:05
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyors az M1 proci, DE annyira nem gyors mint az a CPU ami abban az általad összetett PC-ben lenne amkt egy Mac Mini árán veszel.
2021. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
33%

"renderelésbe miért vérzik el?"

mert nem arra való! Én sem tudok a Suzuki Ignisemmel a Hungaroringen pályacsúcsot dönteni... nem arra való!

Fordítva ülsz a lovon! Azt várod, hogy egy mobil proci ami lepkefingnyit fogyaszt az neked a 4K-s 2 órás filmet lerenderelje olyan gyorsan mint egy 5950X? Ez a proci arra való, hogy minimális fogyasztás és hőtermelés mellett az átlag felhasználó kezébe adjon egy ici-pici gépet, laptopot, táblagépet amivel a mindennapos átlagos tevékenységét kényelmesen el tudja végezni!


"DE annyira nem gyors mint az a CPU ami abban az általad összetett PC-ben lenne amkt egy Mac Mini árán veszel."

ne csak a nyers cpu teljesítményt nézzük! a memória és az ssd sebessége is sokat számít! Illetve az OSX is egy jó cucc!! Nem kell rommá konfigolni mint egy windows - bár a win 10 egész frankó lett na! :D



"ha ebben az árkategóriában jobb win-es gépet tudnék összerakni"

5600X proci 100-110k

esetleg 3600x 80k-ért

16GB értelmesebb memória 50-60k

alaplap 40-50k

SSD nvme 40-50k

táp 30-40k

ház 20-30k

300 környékén vagyunk és még kéne egy videókártya... mondjuk 1660 super amivel már lehet kezdeni valamit 150-160k-nál kezdődik.

És ez a Mac Minihez képest egy ormótlan 3-4-5 ventillátorral zúgó szörnyeteg.


Kérdező nézegess a youtubeon teszteket, rommá tesztelték már az M1-es gépeket, ugyanaz a logiv board van gyakorlatilag a 25-es iMac-ben, a Miniben és a 13-as MBP-ban is. Az Airben kicsit lassabbra van véve a figura, mert abban nincs ventillátor. Szóval kb 3 millió teszt érhető el az M1-es technikákról :D

2021. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi költségvetést! Egyébként én is hasonló következtetésre jutottam. :/ 350ből sajnos nem lehet összerakni egy olyan gépet, ami jobb lenne, mint az m1-es macmini. Tényleg jó az 5600x (egyébként én drágábban láttam), de sajnos ez önmagában nem ér semmit.


Emlitetted, hogy az átlag felhasználó számára készült az M1-es mac. Nos én valóban nem renderelésre fogom használni, illetve videó vágásokra stb.. viszont programozáshoz igen. Szerinted erre a célra megfelelne?

2021. júl. 25. 14:34
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg én nagyon sok válaszban némi ellen szenvet érzek az apple iránt. És nem csak itt gyk-n, hanem a valóságban is. Szerintem ez az objektiv hozzáállást ferditi el a dolgokhoz. :/ Szerintem is túlárazott az apple szinte minden téren, de ettől függetlenül kijelenthető, hogy jó termékei vannak. No meg pont a mac mini az, ami mac-ek közül a legolcsóbb.
2021. júl. 25. 14:37
 19/31 anonim ***** válasza:
57%
Ha összeraksz egy olyan windowsos gépet, amely ugyanazt tudja, mint egy mac, akkor árban is ugyanott vagy. Nincs ingyen ebéd, a Ryzenes csodák amiket fentebb ajánlgatnak, vagy ugyanannyiba kerülnek, mint egy mac, vagy gyengébbek. Azt is vedd hozzá, hogy a macOS rendesen optimalizálva van a macre, nincs rá vírus stb. A mac élettartama pedig simán 8-10 év is, a windows pedig már egy 3 éves gépen is szenved.
2021. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Ahogy már fentebb számolgattunk valszeg valamivel fentebb kéne mennem árban, ha egy macmini tudású win gépet akarnék össze rakni.


Egyébként nem gondolom, hogy a win 3 év után már szenvedne. Persze egy középkategóriás gépen lehet, de ha jó a konfig akkor szerintem 5 évig is simán jó. VIszont az optimalizációja tényleg jobb az apples termékeknek. Ezt a telefon készülékeimnél is tapasztaltam sajnos. :/

2021. júl. 25. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!