Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó döntés erre az...

Szerintetek jó döntés erre az M1-es macmini?

Figyelt kérdés
Igazság szerint munka miatt vásárolnám. Leginkább programoznék rajta. Viszont nem tudom, hogy dobjak ki 350k-t (a 16 gb-os verziót vásárolnám) erre vagy ugyanebben az árkategóriában vásároljak egy windowsos gépet. Ha azt nézzük, hogy abszolút nem játszanék rajta, akkor összegezve melyik rendelkezne jobb konfigurációval?

2021. júl. 25. 10:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az a véleményem, hogy laptopból érdemes M1-es Airt venni, 16GB memóriával. Mac minit én nem vennék, inkább windowsosat; méginkább megvárnám, hogy mit hoz ki az apple ősszel, mert durva hírek keringenek.
2021. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"viszont programozáshoz igen. Szerinted erre a célra megfelelne?"

fogamam sincs, sosem programoztam....

"Nem mellesleg én nagyon sok válaszban némi ellen szenvet érzek az apple iránt"

szokj hozzá... itt a gyk-n főleg. Nézz be egy ájfónos kérdéshez a mobiltelefonos csoportban. Vérre menő anyázás megy. Tegnap még engem is letiltottak, mert eldirrant az agyam egy jóképességűtől. Javarészt lepereg, de van amikor már nem tudok csendben tűrni :D

A legjobb amikor konkrét számokkal alátámaszdot a mondókádat, meg bemásolod a hivatalos gyártói tájékoztatást és azt sem hiszi el :D


Ha nem sűrgős a dolog akkor állj neki olvasgatni külföldi fórumokat, teszteket.

Az is lehet hogy ősszel befigyel egy M2-es proci is ki tudja...

2021. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
50%

Jó, na ez picit vicces volt:

"Azt is vedd hozzá, hogy a macOS rendesen optimalizálva van a macre, nincs rá vírus stb."

De van rá vírus, úgy ahogy Linux-ra is van :D


"A mac élettartama pedig simán 8-10 év is, a windows pedig már egy 3 éves gépen is szenved."

Most cseréltem le 12 éves Windows-os PC-met egy újra és nem azért, mert rosszul működött volna. Most is működik, csak épp más feladata van.


Válasz a kérdezőnek: Én 250k-ból vettem egy R7 3700X-et, 2x16GB DDR4-es 3200MHz-es RAM-ot, 1db 500GB-os m.2-es SSD-t, alaplapot, gépházat és mindent, egyedül vidóekártyát nem, mert nincs szükségem újra. Az egyébként 70k volt pár éve. Ráadásul azt csinálok vele amit akarok, rakhatok rá Windows-t és Linux-ot is.

2021. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
47%

23. “ De van rá vírus, úgy ahogy Linux-ra is van :D”


Mesélj, eddig milyen vírust kaptál macen?

2021. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%

"Mesélj, eddig milyen vírust kaptál macen?"


Tessék:

[link]

2021. júl. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

25. Aha. Ezt kaptad?


"Apple also revoked the certificates of the developer accounts used to sign the packages, thereby preventing any additional Macs from becoming infected.[9]"


Ennyi.

2021. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
34%
Ezzel nem sikerült megcáfolnod. Ez nem az első volt már, hanem a legutóbbi amire emlékszem :)
2021. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
65%
De, meg sikerült cáfolnom. A malware egy figyelmetlen fejlesztő miatt terjedt el minimális számú számítógépen. Nem a gyenge/rossz architektúra miatt terjed, mint a windowson. A hibát befoltozták, problem solved.
2021. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
34%
Nem érted, ez még mindig nem jelenti azt, hogy nincs rá semmi ami meg tudná fertőzni.
2021. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
48%
Mutasd mi az, ami meg tudná fertőzni a macemet? (Amit linkeltél, az nem.)
2021. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!