Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel ez a...

Csak engem idegesít fel ez a sok nyerészkedő?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gpu-t akarok venni, persze üzletben nincs vagy hatszoros áron. Erre felnézek jófogás és társai oldalakra és ott egy csomóan árulják dupla áron. Rendesen felb*sz, hogy akinek kéne nem tud venni, akinek nem kell meg megveszi, hogy nyerjen rajta. Az ilyen miért nem szabályozzák?

2021. júl. 31. 23:24
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Ez a játék mindig két félen áll, a nyerészkedő nem létezne a potenciális vásárlói rétege nélkül."

Ez pontosan így van. Azok tartják el ezt a "piacot", akik akár 5x áron is megveszik. De szerintem ők a kisebbség és a többség miattuk szív.

2021. aug. 1. 22:24
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

#20

Ez így van, de ha nem lenne neki büdös a munka, akkor jutna szépen mindenkinek anélkül, hogy sokkal többet kellene érte fizetni.

2021. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
48%

Azt honnan tudod hogy nem melózik mellette? De ettől még minden így működik.

Ezen az alapon mindent lehetne szinte gyártási áron adni, csak épp nem így mennek a dolgok, a cégek sem szeretetszolgálatok, ahogy a magánemberek 99,9%-a sem épp egy adakozó jótétlélek.


Ezen az alapon S osztályt is lehetne adni 10 misi környékén, " jutna mindenkinek ", hisz maga a gyártási költség sokkal kevesebb mint amennyit végül kérnek érte, de ez nem erről szól. Ha kifizetnek érte, most csak mondom 40 milliót, akkor adják annyiért, ha megadnák érte a 100 misit akkor annyiért adnák, nem azt nézik, hogy most milyen szemét nyerészkedők vagyunk, ahogy a magánemberek se ezt nézik.

2021. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Azárt ne keverjük össze a gyártási árat és az üzletek hasznát a nyerészkedőkkel. A nyerészkedő csak megveszi, hogy távábbadja, az üzlet azért más szolgáltatást is nyújt, ráadásul adózik. Kötve hiszem, hogy a nyerészkedők adóznának. Dolgozhat mellette, de attól még haszontalan és kártékony, amit művel.
2021. aug. 1. 22:54
 25/32 anonim ***** válasza:
17%

Mivel miután megvette, jogilag, az már egy használt termék még ha bontatlan is, így miért kéne adóznia utána?

Most ez olyan, ha egy téglát felteszek a netre fél misiért, valaki meg lesz olyan bolond, hogy megveszi jogilag ezzel sincs gond.

Mindenki olyan árat szabhat meg amennyit jónak lát, és vagy elkel vagy nem a dolog, ez már a másik félen múlik, akiket fentebb említettünk.

2021. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
De a gyár, a forgalmazó ad hozzá valamit a folyamathoz, így jogos a haszon, mert MEGDOLGOZOTT ÉRTE. Ezek a semmirekellők meg semmi hasznosat nem csinálnak, csak felviszik az árakat az egekbe. Oké, hogy nem kell megvenni, de emiatt a boltban is többe fog kerülni az adott termék (vagy éppen nem lesz), mert valótlan mértékű lesz a kereslet, korlátozott termékek (PS5) esetén ez pont elég ahhoz, hogy kifogyjon.
2021. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Értjük mi, hogy nem illegális, amit tesz, de rossz. És szerintem igenis szabályozni kéne ezt törvényileg.
2021. aug. 1. 23:05
 28/32 anonim ***** válasza:

Igazából lehet kicsit szűken fogalmaztam. A világon van rengeteg milliárdos, dollármilliárdos... A világ cégeinek is vannak felsővezetői, akik ugye szépen veszik ki a nyereséget, csak épp osztaléknak vagy hasonlónak címkézve.

Arra célzok ezzel, hogy a gyárak nyeresége, amiért úgymond megdolgoztak, na annak jó része is szépen magánzsebekbe jut, csak nincs annyira az ember orra előtt, ezért kevésbé fáj, viszont összehasonlíthatatlanul nagyobb összegek.


Most veszel a boltban egy VGA-t, abból pl fele legyen a valódi gyártási költség, negyede amit a cég felhasznál, munkásokat kifizet, fejleszt, a másik negyede meg megy abba a kötegbe amit a vezetőség szépen eloszt magának, és magánkézbe került.

Nyerészkednek ők is lényegében, csak a háttérben.

2021. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
De abban munka van, nem a semmiért kapták. Most ne menjünk bele az üzletbe (a kész termék előttire gondolok).
2021. aug. 1. 23:11
 30/32 anonim ***** válasza:

Azért írtam oda, hogy milliárdosok... Arra céloztam vele, hogy nem annyit tesznek zsebre, amennyiből meg lehet élni, hanem amennyit csak tudnak.

Pedig ezen a vonalon ők is gondolkodhatnának úgy, hogy jó leszek az emberekkel, a ynereség részét elengedjük, annyival olcsóbb lesz a termék.

2021. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!