Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel ez a...

Csak engem idegesít fel ez a sok nyerészkedő?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gpu-t akarok venni, persze üzletben nincs vagy hatszoros áron. Erre felnézek jófogás és társai oldalakra és ott egy csomóan árulják dupla áron. Rendesen felb*sz, hogy akinek kéne nem tud venni, akinek nem kell meg megveszi, hogy nyerjen rajta. Az ilyen miért nem szabályozzák?

2021. júl. 31. 23:24
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják piacgazdaságnak. Azon lehet nyerészkedni, amiért a fogyasztók hajlandóak annyit fizetni. A kereslet és kínálat kérdése az egész. Ha valamire nagyobb a kereslet, mint a kínálat, akkor az árak fel fognak menni, mert lesz, aki így is megveszi. Ha az adott árszínvonalon már kisebb a kereslet, mint a kínálat, akkor pedig lejjebb fognak menni az árak. Ami azon az áron nem kell a fogyasztóknak, azon nem lehet "nyerészkedni". Háborogni meg lehet, csak éppen nincs értelme. Én is duzzoghatnék, hogy nem kapok 30 ezerért Ferrarit, de ez semmin nem fog változtatni, és az én igényem sem lesz jogosabb és reálisabb.


"miatta 5x annyiba kerül minden"

Esetleg az megvan, hogy talán azért drágább minden, mert másfél éve akadozik a termelés? Elég hányingerkeltő dolog a felhasználót szidni azért, mert valamit vásárolt. Az, hogy mire használja, ameddig az nem ütközik törvénybe, az ő egyéni dolga. Ő sem szid téged, hogy te mi a fenéért akarsz GTA5-öt full grafikán játszani.

2021. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem ők a kisebbség és a többség miattuk szív."

Hatalmas logikai bukfenc. Ha ez csak egy elenyésző kisebbség lenne, akkor a többség nem tudna miattuk szívni.

2021. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!