Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen irányba érdemes belekez...

Milyen irányba érdemes belekezdeni informatikát tanulni a nulláról ha az a cél hogy minél hamarabb lehessen vele pénzt keresni legalább kiegészítő jövedelmet egy meglévő főállás mellé?

Figyelt kérdés
2022. júl. 30. 12:16
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Biztosan vevés helyett jobb lenne normálisan tájékozódni.


Hülyeségeket kitalálni majd hinni benne nem az.

2022. aug. 14. 23:35
 12/40 A kérdező kommentje:

"Te is ilyen leszel, ha nem érzel érdeklődést meg elhivatottságot " itt is az a fő gond hogy ez csak te találod ki. Esetleg magadból indulsz ki...

Azt tudjuk hogy a gyakorin mindenki profi informatikus, viszont a kérdés felmerül hogy miért ez jön ki belőletek...

2022. aug. 14. 23:37
 13/40 gentoojedi ***** válasza:

#12

" itt is az a fő gond hogy ez csak te találod ki."


Előttem is megírták páran. Ennyi erővel (ha a kijelentésedet követjük) még jó sebész vagy sztárügyvéd is lehet belőled, ha gyorsan elvégzel egy gyorstalpalót.


"Esetleg magadból indulsz ki"


Az a szomorú, hogy sokan fogalmatlanul ledegradálják ezt a szakmát. Akiket ismerek mind bele törött a bicskája.


Fogadok veled 10 láda sörbe, hogy igazam lesz. De tudod mit? Tévedjek! Majd ha még életben leszek mondjuk 10-15 év múlva. Nyiss egy új szálat, hogy milyen karriert sikerült befutnod, ezt pedig linkeld be, hogy Te vagy az. Persze akkor fel kell fedned a kilétedet. De szavamat adom, hogy menni fog a tíz láda sör.


"Azt tudjuk hogy a gyakorin mindenki profi informatikus"


Vakok között félszemű a király!


Veled ellentétben én elég sokat güriztem, hogy odáig eljussak, ahol most vagyok. De sokkal több energiát meg időt tettem bele. Neked erre már meló mellett nem lesz ennyi se időből, se energiából.

A versenyszférához valóban kevés vagyok. De hidd el, oda Te is. Ahhoz, hogy valóban jól keress, és részmunkaidőben, esetleg home officeban dolgozhass IT vonalon, el kell végezned egy műszaki vagy valamilyen informatikai egyetemet és még azon felül is kell pár év szakmai tapasztalat. Ez jobb esetben 8-10 év. Sok sikert.

2022. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
10 láda sör:)). Eroltetsd meg magad, kisebb tétet is ki tudsz te találni ehhez a témához.
2022. aug. 15. 09:03
 15/40 A kérdező kommentje:
" A versenyszférához valóban kevés vagyok. " Nem csak ahhoz.
2022. aug. 15. 09:04
 16/40 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Itt nem szájkaratéban kell győzni.

Vérpistikéből már van elég, és ez nem érdekli a munkáltatókat.

Ha nincs elhivatottságod, akkor azért felesleges belekezdeni az informatikába, mert nem fogod érteni, miért nem alkalmaznak, és csak szenvedni fogsz tőle.

2022. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Ezzel a problémával küzdesz? Hogy nincsen elhivatottságod? És ezért hiszed azt hogy senki másnak sincs?


Talán ezért nem jutottál be a versenyszférába... De biztos hogy jó ötlet, ha a további önképzés helyett inkább itt éled ki a frusztrációdat?

2022. aug. 15. 09:13
 18/40 anonim ***** válasza:
Mint említettem: itt nem szájkaratéban kell győzni.
2022. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Mégis azt próbálod állandóan. De már értem, hogy miért...
2022. aug. 15. 09:17
 20/40 gentoojedi ***** válasza:

A frusztrációmat az alábbi tények okozzák:

- tele van a szféra kóklerekkel főleg vállalkozói téren.

- tele van minden önjelölt informatikusokkal (ez alatt azt értem, aki egy napot sem dolgozott IT területen, de mindenkinek telepítget lopott meg tört szoftvereket, crackelt Windows és annak gondolja magát)

- A köztudatban az van, hogy az informatikusnak mindenhez is kell érteni, pedig annyira szerteágazó terület, hogy ez lehetetlen.

- Sajnos a magyar média is tele van pontatlansággal, ami csak rontja a helyzetet. Azt hajtogatják kevés az informatikus, ilyen meg olyan hiány van. Ühüm. Csak azt felejti el kifejteni, hogy ez a mérnökinformatikusokra igaz. Az van a piramis csúcsán. Abból kevés is lesz, mert a legjobb fejekből lehet csak az. Annyira okos emberből meg itthon nagyon kevés van.


Én kiszállok a továbbiakban ebből a vitából. Nem is értem miért kezdtem bele, amikor a kérdező arra sem képes, hogy észre vegye nem egy emberrel vitatkozik, hanem legalább hárommal.


Kedves kérdező. Majd jusson eszedbe valamikor, amikor rájössz, hogy mennyire igazam lett.

2022. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!