Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez hogy van? ( Bővebben,...

Ez hogy van? ( Bővebben, érthetőbben lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy film és mielőtt kiadják a filmet, előtte szokott lenni annak a filmnek egy bemutatója vagy trailer-ja (ha így mondják) és abban ugye kicsit bemutassák hogy milyen lesz kb a film meg bele is szokták írni hogy mikor jön ki. És azt nem értem hogy először leforgassák a trailert és kiadják és aztán kezdikek el forgatni a filmet, vagy a filmből vágják össze a trailert? Ezt nem értem. Ha nekem valaki elmagyarázná akkor nagyon hálás lennék érte.

2022. dec. 27. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában a leforgatott filmből vágják össze. Esetleg tesznek bele kihagyoitt jeleneteket. Volt már, hogy ebből gond volt, mert a forgatás után a trailer előbb lett kész mint a végleges vágás, és pár jeleneg ami a trailerben volt végül nem került be a filmbe. Egyébként meg nem "leforgassák" (sák) meg "bemutassák" (sák).
2022. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

az ido azert ma is amig a teljes kesz filmet szetkuldik elokeszitik stb.

vagyis trailere van ido sot tobb trailerre is

2022. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval ez azt jelenti hogy a trailert előbb szokták kitenni mint a filmet ugye?

1-es válaszoló bocsánat hogy hibásan írtam csak siettem:D de köszönöm hogy kijavítottál.

2-es válaszoló köszönöm.

2022. dec. 27. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A trailer azért készül, hogy meghozza a kedvedet a filmhez. Azt töltik fel Youtube-ra, azt adják a moziban más filmek előtt, hogy reklámozzák a hamarosan megjelenő filmet. De azt már a kész filmből vágják össze (jó esetben, mert ahogy az első is írta, volt már abból botrány, hogy nem minden volt benn a filmben, ami szerepelt az előzetesben). Tehát tulajdonképpen "csak" a filmet forgatják le, és annak a jeleneteiből állítanak össze egy vagy több trailert, hiszen egy-egy kb. másfél perces kis kedvcsinálót sokkal egyszerűbb összevágni, mint egy másfél órás filmet.
2022. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb jó kategóriába írd a kérdést...
2022. dec. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

5-ös válaszoló bocsánat csak nem tudtam hogy melyikbe írjam mert nem találtam.

2022. dec. 28. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Megtörténik a forgatás.

Közben készülnek a felvételek az úgynevezett werk filmhez is, ami a nagyobb volumenű filmeknél jellemző: hogyan folyt a forgatás, egyes izgalmas jelenetek megoldása, kaszkadőrök, szereplők, rendezők interjúja.

De közben már készülnek a forgatókönyvek a rövid promóciós filmekről is.

Az izgalmas jelenetekből pillanatképek, melyekkel felhívják a figyelmedet, ráhangolnak.


Tehát előbb a felvételek leforgatása, és azokból emelnek ki pillanatrészleteket.


De ez már a gyártási tervben is szerepel, mert az összköltségvetés része.


Forgatókönyv —-> abból technikai forgatókönyv , abból a teljes költségvetés az utolsó szögig.

2023. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!