Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elvesznek -e az adatok, ha a...

Elvesznek -e az adatok, ha a frissítés közben lefagyott számítógépet áramtalanítom?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi PC -m, (64-bites, Windows 10 fut rajta, dual core, HDD) amit 2 éve használtam utoljára, és most újra használom, 4 napja. USB porton van csatlakoztatva egy memóriakártya is. Elkezdte a frissítést a gép, és 71% -nál a megszünt az internetem, aztán később visszatért. A gép azóta nem csinál semmit. Olyan, mintha lefagyott volna.

Mi történik, ha áramtalanítom a számítógépet? Sérülhetnek -e a memóriakártyán tárolt fájlok és képek?



nov. 24. 02:08
 1/2 Gyakori93 ***** válasza:

Csak olyan fájlok sérülnek, ami jelenleg írás alatt vannak. A memóriakártyára ilyenkor nem ír és nem is olvas ki adatot.

Ha kikapcsolod a gépet frissítés alatt, akkor nagy esély van arra, hogy sérülhetnek olyan fájlok a fő meghajtón, ami miatt nem tud boot-olni a rendszer. És az esetek többségében az automatikus javítás lós*art sem ér.

És lehet újratelepíteni a rendszert.

nov. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen áramtalanítottam a számítógépet. Másnap újra "feszültség alá helyeztem", és bekapcsoltam. Visszaállította magát a rendszer a frissítés előtti állapotba. Úgy tűnik, hogy eddig még nem sérült semmi a gépen, viszont a videokártya lehet hogy haldoklik. A frissítés előtt is már elment a kép néhány másodpercre, de a hang folyamatosan volt, de aztán visszajött a kép.
nov. 24. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!