Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jó a Linuxba? Mit szeretn...

Mi a jó a Linuxba? Mit szeretnek sokan benne? Szinte semmi nincs rá, ellentétben a Windowsal.

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk hogy sokkal stabilabb és nincs rá vírus. Mellesleg minden van rá ami windowsra csak annyi különbséggel hogy ingyen...


Miért szólod le a linuxot, ahogy elnézem nem is igazán ismered...

2011. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Talán a stabilitását az XP-vel szemben meg hogy nemigen van rá vírus... Mást nem tudok elképzelni... Tényleg jóformán semmire nem jó... De ha a 7-et vesszük a Windows-os oldalra akkor billen a Microsoft felé az egész. Nálam 2 napig bírta a Linux. Szerintem nagyon szar, XP-sem valami álom, 7 az felüdülés, ha van gép min tudod jól futtatni, mondjuk mamár nagyon szarnak kell lennie a gépnek, hogy ne tudja. 2-es nem cerka P4-es proci, DDR400-as 1GB-al már nagyon szépen megy.
2011. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy semmi nincs rá?

Rengeteg olyan program van, ami csak Linuxos környezetben fut, illetve a Windows-os átirata kevésbé megbízható/hatékony. Nem vagyok Linux párti, de ez tény. A Linux munkára sokkal hatékonyabb, mint a Windows (gyorsabb, megbízhatóbb, sokkal könnyebb a programok karbantartása ... stb) Ha viszont szórakozásra, konkrétabban játékra szeretnéd használni a gépet, akkor a Windows a jobb választás. Mindegyik van előnye és hátránya. A választás attól függ, ki mit csinál. Én például a munkámhoz Linux-ot, otthon Windows-t használok.

2011. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 legendavagyok01 ***** válasza:
100%

Bár ritkán használok valamilyen linux disztribúciót (viszont isten áldja a live cd-ket...:), de ha valaki nem játszani akar egy gépen, akkor gyakorlatilag bármit meg lehet csinálni vele a netezésen, irodai munkán át a multimédiáig (szerkesztés, lejátszás), és LEGÁLISAN INGYEN!

Az, hogy valaki letölti az ilyen-olyan Windows-t, bárhogy is nézzük, lopás, ehhez képest sokkal elegánsabb az egyik linux disztribúció. Nem mellesleg sokat lehet vele tanulni, nem véletlen, hogy miért irtóznak tőle sokan...

2011. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
A linuxba nagyon semmi jó nincsen, netezés is bonyolult rajta igaz alig használtam mert semmire nem volt jó ami nekem kellett volna. Bár az tény hogy stabilabb vírus szinte nincsen rá de nem sokra mész vele amúgy. Manapság az Ubuntut dicsérik nagyon teszteltem azt is de nem annyira mert csak kölcsön adott laptopon nézegettem rajta 2-3 napig, de maradtam a win 7-nél vagy legrosszabb esetben az XP.
2011. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem rövid, de érdemes végigolvasni:

[link]

2011. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

csak alapdolgokra használom a gépet, de tuti nem térek át linuxra mert elég siralmas...

Xp-t és vistát használok, a vistát napi szinten, ahhoz képest a linux... No comment

2011. máj. 23. 21:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Legendával értek egyet.


Létezik pl puppy linux 100 egynéhány mega, és rakás progi van belezsúfolva, 256 mega memóval már hasít:

[link]


Amúgy meg szedj le egy virtual box-ot, telepítsd fel a virtuális gépet, aztán próbáld ki a linuxokat.

Én xp alól a w7-et is azon futtatom..

XD

2011. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is, énis pérhuzamosan használok win7-et ubuntu 11.04-et, és én szeretem az ubuntut.


Szerintem aki egy kicsit is ért hozzá, mindent megtud benne csinálni amire szüksége van, maximum keresget egy kicsit, tény hogy nem játékokra van.


Nézzük a telepítést, win7-et, mindennel együtt kb 40-60perc feltelepíteni.

Ubuntu: ha 15perc alatt nincs kész akkor valamit már nagyon elrontottál.(általában összes drivert felteszi, kivételes esetben kell keresgélni DE a win-re való driverek is használhatók: ndiswrapper)


Aztán nembeszélve arról, hogy a gépigénye is teljesen más, ubuntu a legrégebbi gépeken is gond nélkül elfut.

Ezenkívül nyílt forráskodú, egyszerre nagyon sokan fejlesztik ezáltal gyorsabban fejlődik mint a windows.

Akkor megemlíthetjük még azt is, hogy bármely verziója ingyenes, és nagyon sok ingyenes program van rá.


De aki nem akarja az ne használja, nem kötelező.

Programozáshoz pl sokkal jobb (gcc stb..) vannak olyan IDE-k amik winen nem futnak, vagy nem úgy futnak ahogy kellene.


Mindenesetre mindenki válasszon igényeinek megfelelően, addig jó míg választhatunk.

2011. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Nem akarok senkit leszólni,de aki nem szereti a linuxot az általában nem ismeri igazán.Ha kicsit használtad ,gyakoroltad akkor onnantól minden nagyon könnyű és egyszerű benne,én már 4 éve használom a Suse-t.
2011. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!