Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jó a Linuxba? Mit szeretn...

Mi a jó a Linuxba? Mit szeretnek sokan benne? Szinte semmi nincs rá, ellentétben a Windowsal.

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nincs rá sok játék, nincs rá Photoshop, Word, IE. Az emberek a megszokottat választják. Az hogy ingyenes, stabil nem szempont a szokással szemben.

Persze van akinek a munkája AutoCAD-et, Maya-t kíván, és a pcjátékosok de netezni, irodai munkákra a Linux előnyösebb.

2011. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az hogy Linuxon MINDENT meg lehet oldani. Én informatikai rendszereket/hálózatokat tervezek, és az iptables miatt kell a Linux, mert a Windows Server nem tud ilyet, a Linuxnál meg kernelszinten meg van valósítva. És van még jópár ilyen dolog. Most pl. a WLAN adapterek monitor-módja jutott eszembe, ezt sem lehet Windows alatt megoldani. De egyébként ennek ellenére én megrögzött Windows-párti vagyok és utálom a Linuxot, de igen, bizonyos esetekben kikerülhetetlen.
2011. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 VODKA0710 ***** válasza:

WLAN adapterek monitor módjára ott a CommView for WiFi windowsra.

Linuxban egyedül a Backtrack, amit egyáltalán értelmesnek találtam használni. Az is csak azért, mert ami nekem kell, alapból rajta van. És senki ne mondja, hogy stabilabb mint a windows! Aki kicsit jobban ért a Windows-hoz, annak soha nincs gondja a stabilitással. Az én PC-m is állandóan működik, pillanatnyilag 47 napon van az uptime. Közben telepítgettem is, de akkor sem volt semmi baj. És ami a lényeg, Linux alól soha nem fogok tudni Crysis-ozni, vagy hasonlók.

2011. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 4 éve áttértem a linuxra féltem, hogy majd rengeteg program hiányozni fog, főleg a japán nyelvvel kapcsolatos programjaim.

Ahhoz képest, sokkal megfelelőbbeket találtam, ráadásul többet is, és ha bármi okból windowsra kényszerülök megőrjít. Sőt win sem kell, elég, ha csak a barátom linuxát használom, annyira személyre szabtuk a sajátunkat.

A parancssorhoz is hozzászoktam, meg se lennék nélküle, legtöbbször zenelejátszóból is konzolosat használok.


Nem kell, hogy mindenki szeresse, de nem értem azokat, akik felületes ismeretek alapján, vagy csak úgy csípőből szidják, hogy sz.r. Akik eléggé ismerik, azok vagy szeretik vagy nem, de nem valószínű, hogy vérszemet kapva szapulják.


Stabilitás: hát ez eléggé disztribúció és grafikus felület függő.


Vírusok: nem találkoztam még eggyel sem, ugyanakkor régen a windowsom is csak egyszer lett csúnyán vírusos.


Játékok: nem nagyon játszom, ha mégis, akkor legtöbbször megelégszem logikai játékokkal. Amikor nem, akkor is meg tudom oldani linuxon (ez inkább szerencse kérdése, sok játék nem futna).


Mindennapi használat: kényelmes, gyors, hatékony.


Nem mindenki számára megfelelő, számomra tökéletes.

2011. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez a CommView nem tud monitor módot. A monitor mód azt jelenti, hogy bármilyen csatornán bármilyen SSID-n bármilyen keret érkezik mindent elfogadja és nem dobja el. Ez szerintem nem tud ilyet csak egy már aktív hálózati kapcsolatot monitorozni.
2011. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jaa most nézem tényleg tud ilyet. Na mindegy az iptables akkor sem megoldható :)
2011. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 VODKA0710 ***** válasza:
Háh, mingyá rákeresek :D
2011. máj. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
a linuxot max egy régi gépen futtatnám, de csak azért h ne legyen annyi xp, a vistát meg egy régi gép nem viszi. De egy ilyen régi gép nem lenne mindennapi használatban, főleg linuxal. Elég h.lladék os, ettől még a win 2000 is 1000* jobb!
2011. máj. 24. 06:08
 19/20 P.O.C. ***** válasza:

A Linuxnak, csak annyi a hibája, hogy túl nagy szaktudást várnak el a felhasználótól. Sokan ezért is adják fel és rakják vissza a Windows -t. A múltkorában egy Webkamerával szoptam, 1 óráig guliztam mire megtaláltam a megoldást, utána még fél óráig konfigurációs fájlokat írtam át, mire működésre bírtam. De sok olyan eset is volt, hogy nem létezett megoldás vagy én adtam fel.

Ehhez képest Windows alatt csak felmegy az ember a gyártó oldalára, letölti a drivert, telepíti, újraindítja (ha szükséges) és már működik is.

Sajna a hardvergyártók sem fordítanak elég figyelmet a Linuxra, vagyis jóformán semmit.


Az ilyen kényelmetlenségeket leszámítva nagyon jó kis rendszer ez, ingyenes és bárki szabadon használhatja. És a hozzá írt programok 99%-a is ingyenes. Viszont tény, hogy rengeteg tanulás kell hozzá, sokkal több mint a Windows -hoz.

Amúgy biztonsági szempontból is jobb. De ez a legtöbb esetben csak annak köszönhető, hogy kevés átlagember használ Linux -ot, így vírus is alig készül hozzá. Ha jelentősen megugrana a felhasználók száma, a vírusok is megszaporodnának.


Sokszor rossz reklámokkal hülyítik az embereket. Egy ideig néztem az Agymenők című vígjátéksorozatot. Sheldon Linux -ot telepített, de annyira nem boldogult vele, hogy Finnül kellett tanulnia. Na ezen már én is besírtam, pedig nem vagyok nagy Linux FAN, de ennek ellenére nagyot esett a sorozat a népszerűségi listámon.

2011. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha te egy nagy játékos vagy, akkor jobb, ha maradsz a Windowsnál.


Ha nem akarsz elszakadni az ismert, jól bevált programjaidtól és környezetedtől, akkor maradj a Windowsnál.


Linuxon minden van, ami az irodai munkához kell. Alapból vannak különféle értelmezők, fordítók a programozási nyelvekhez. Vannak logikai játékok, pasziánszok. Vannak böngészők, amik sokkal biztonságosabbak, mint amit a Windows kínál. Jobban beállítható, testre szabhatóbb, mint a Windows. Ha mindezeket nem érted, akkor maradj a Windowsnál.


Minden más esetben szívesen vár a Linuxot használók közössége.

2011. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!