Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri a MacBook...

EszmeraldaCZ kérdése:

Szerintetek megéri a MacBook az árát?

Figyelt kérdés
És melyiket vennétek? Air vagy Pro?

2012. aug. 19. 21:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi irigy lúzer kommentel itt:))))


Vegyetek Acer és ehhez hasonló gémer notikat, azok valók nektek:)


A fajtátoknak hiába magyarázzuk, hogy van egy réteg, aki konkrétan "lesz.rja", hogy mennyibe kerül a notija, cserébe fontos neki, hogy:


-minőségi legyen. Tehát műanyag csodák nem jöhetnek számításba.

-stabil oprendszer legyen rajta, ami nem omlik össze vírusoktól

-gyors! 10sec a bootidőm, hibernálásból 1mp alatt ébred fel

-7 óra tiszta üzemidő akkuról. Jó, egy Bécs-New York repülőutqt nem bír ki végig.


Cinematográf vagyok, átlagban 20-30 gigás hd anyagot kezelek, néha egyszerre többet is, melyik noti bírná ezt zokszó nélkül?:)


80-100 megás raw fájlokat milyen noti kezel röccenésmentesen?:) többet egyszerre?:)

2012. aug. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Az iphone-t szidalmazó irigykedő, tipikusan androidos "csodákkal" rendelkező egyéneken mindig mosolygok..


Srácok, az életben vannak fontosabb dolgok, mint a rom-cserélgetés, hogy melyiken gyorsabb a készüléked..ja, hogy egyik rom-on a kamera nem megy, másikon naponta 2x újraindul.


Túlárazott?:)) lehet tényleg nem a pénztárcátoknak való. De sok embernek az fontos, hogy a készüléke stabil legyen, minőségi és lehessen rá számítani, mint (okos)telefon.


Az pláne megmosolyogtat, amikor egy, addig durván "ájfonosköcs.göző", sznobozó androidos tulaj almás készülékre vált és rájön, nem volt hülye ez a Steve gyerek.


Tipikus érv még az android szabadsága, hekkelhetősége.. Ez iOS-en is van, jailbreak a neve:)


Bár sokatoknak a szabadon hekkelhető oprendszer a warezt jelenti, hogy csak úgy felmásoljátok az iGO-t.. No comment:))

2012. aug. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tudjátok...ha olyan telefon kell, ami stabil, mint az iPhone, akkor egyszerűen Windows Phone-t kell venni. Ugyan olyan zárt, mint az iPhone. És tízezrekkel olcsóbb.


Megéri-e a MacBook az árát?

Hát ha mész, és megbotlasz a töltőkábelben, akkor nem az egész gép fog leszaltózni, hanem csak a kábel húzódik ki a helyéről, az a mágneskapcsolós töltő.

Aztán OS X-en pedig egy telepítés felére a Windows másolásával, ezzel csak annyit akarok mondani, hogy szerkezetileg teljesen más. Gyorsabb, mivel jobban van optimalizálva a rendszer, de miért? Mert az OS X-et nem teszed rá csak úgy bármelyik hardverre. A Windows kevésbé van optimalizálva, de miért? Mert szinte az összes hardver elemmel kompatibilis. Az ár pedig...pénztárcafüggő. Pl amikor Londonban sétáltam, nem lepődtem meg, hogy azok akik a kávázók teraszán dolgoztak, vagy a boltban a pénztáros Mac-el dolgozik. Munkára a Grafikusok is jobban szeretik, mivel, az OS X kezel olyan grafikai modulokat amit a Windows nem, így pl az OS X hardverén a PS nem lassítja be a gépet, de ez megint optimailzálásos történet. Aztán nekem van egy DJ-s osztálytársam, hobbi szinten zenél, dupstep műfajon. Neki pl jól jönne egy Mac, mivel az OS X olyan zenei modulokat is kezel, akár csak a grafikait, ellenben a Windows-al. Ahova járok előkészítőre, ott az informatika teremben csak Mac van, hozzáteszem, (francia)művészeti akadémia, és itt van Budapesten.

A Windows se rossz. Én is Windowst használok, mind gépen, mid telefonon. Szeretem, csak kell neki egy hardver, mondjuk egy ideális 2 mag és 4 Gb Ram külön hardveri elemekkel (videokártya, hangkártya), és szuperül fog működni. És ügyelni kell, hogy mit telepítesz, tudni illik, ha sok baromság van fent a gépen, akkor hajlamos lassulni.


Nem vagyok nagy számítógép szakértő, csak ésszel használom a gépemet, így a most futó Win7 is teljesen úgy működik(pedig elég gyenge a hardverem), mint amikor feltettem.

Abban az esetben, ha felvesznek Grafikusi szakra, akkor MacBook Air-ra állok át én is, és nem a sznobság és a felvágás miatt, hanem mert a munkákhoz, és a tanuláshoz kell. Ha nem vennének fel grafikára, hanem csak máshová, akkor is Laptopra váltok, de akkor tökéletes lesz nekem Windows-os gép.

2012. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Igen, nagyon is megéri. Sokkal erősebb, jobb minőségű gép mint egy 100-200 ezer körüli átlagos gép.
2012. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha grafikus szakra vesznek fel, a mb air-t hanyagold.


A 11-13" meret minden, csak nem idealis a grafikai programokhoz.


(nekem van 13"es 15"-os mbp, utobbin lehet csak jol dolgozni)

2012. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor pro. De nekem is csak mondták, ill 1x próbáltam, és tényleg jobb gép, levalábbis abban a 20 percben jobb volt. Am nem akartam fikázni a Windowst, mert az is jó, és pl cad programokra jobb( igaz, lassabban is kezeli).

Tehát pl tovább tanulás terén nagyban függ, hogy milyen szakra mész. Művészetin egyértelmű, hogy mac, de pl a bme-n elég egy windows is.

Ha játékre veszed akkor meg szintén win, mert szinte csak arra írnak.

Munka esetén a tovább tanulásra jutunk ki.

Kinek mi.

2012. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!