Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Indokolatlan lefagyások, fps...

Indokolatlan lefagyások, fps laggok. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy Samsung laptopom, újonnan vettem, nincs még egy éves.

Konfiguráció:

Corei7 2,4ghz*4

8gb ram

Intel HD graphics 4000

1TB HDD

Windows 8 oprendszer


A laptop egy darabig tökéletesen működött, egészen az 5. hónapig amikor is egy este játék közben egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, és nem kapcsolt vissza soha többet. Elvittem márkaszervizbe, ahol alaplap csere mellett döntöttek. Ki is cserélték, a laptop azóta működik, de másik probléma jelentkezett.

Bekapcsolás után a laptop rendesen működik. Ugyanazokkal a játékokkal játszom amikkel eddig, és ugyanolyan jól futnak ahogyan eddig. Azonban egy bizonyos idő után, látszólag minden ok nélkül az fps 1-re esik, és gyakorlatilag lefagy a gép. A hang is akadozik, és magához sem tér ez után már. Újra kell indítani a laptopot, újraindítást követően megjavul egy darabig.

Egyik ilyen lagg alkalmával kierőszakoltam belőle egy feladatkezelőt, de semmi érdekeset nem találtam a folyamatok között. A lemezre azonban 100%os terheltséget írt.


A történethez még hozzátartozik:

Én úgy tudom, hogy alaplap csere után a windows-t újra kell telepíteni. Amikor visszakaptam a csere után minden adatom megmaradt. Amikor a pultos lányt kérdeztem aki kiadta a szervízből, hogy újra lett-e telepítve nem tudott rá válaszolni.

Okozhatja ez a gondot?


Van ötlete valakinek?


Mivel a probléma nem állandó, csak időszakosan jelentkezik eléggé tartok a márkaszerviztől.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 18. 23:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nos megoldódni látszódik a kérdés.

Ne haragudj kedves előző válaszoló, nem szerettelek volna megsérteni.

Túl vagyok 4 garanciális szervizen és egy rakás jogi hercehurcán.

A történet a következő:

A fél éve vásárolt Samsung notebookom, melyet Windows 8 operációs rendszerrel vásároltam nem kompatibilis a Windows 8.1es frissítéssel. Ezzel az indoklással cseréltek már alaplapot 2x, illetve rakták újra a windowst szintén kétszer. A problémát képtelenek megoldani, így méltányossági cserét kértem. Így áll a történet most.


A media marktban elmesélték, hogy a Samsung le is állt a notebook forgalmazással, kizárólag nyugatra árulnak, de oda is keveset.

Ennyit a Samsungról. Soha többet.

2014. jún. 2. 11:43
 12/12 anonim ***** válasza:

"Túl vagyok 4 garanciális szervizen és egy rakás jogi hercehurcán"


"Ennyit a Samsungról. Soha többet"


:D Egyetértünk. Ismerős helyzet.

2014. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!