Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen informatikai állások...

Milyen informatikai állások vannak amikkel könnyedén ellehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Engem főleg a rendszergazdai állás érdekel, de azt mondják azokból sok van, viszont én felsőoktatást is szeretnék e téren végezni, szóval így nagyobb esélyem lehet. Emellett a programozás(C#-ot tanultam eddig magamtól), OFFICE programok használata, hálózatok figyelése/irányítása és a felhasználók segítése is érdekel. Nagyon szeretek gépekkel dolgozni.

Ami mellesleg fontos is, az hogy legyen keresetem, szóval 70-90 ezer nettó fizetés alá nem megyek.


16/F



2015. febr. 25. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó rendszergazdából nincs sok.

A legtöbben, akik rendszergazda képesítést szereznek, igazából alkalmatlanok rá. Elvégeznek így vagy úgy egy OKJ-t, tudnak Windowst telepíteni, leírás alapján routert (bolti, kommersz routerre gondolok) beállítani, esetleg kicsit belenéztek a Windows server egy-két lehetőségébe, meg raktak már össze gépet, de legtöbbjük tudása eddig terjed. Aztán ha a munkahelyi hálózat összecsinálja magát, csak lesnek, hogy hogy kellene egyáltalán elkezdeni a hibát felderíteni. Vagy ha odaülteik egy Linux szerver elé, és web- mail- és fájlszervert kell rá telepítenie és konfigolnia, legtöbbjük csak néz, mint borjú az új kapura.

Sokan azt hiszik (nem rád értem!), hogy a rendszergazda dolga kimerül annyiban, hogy szükség esetén Windowst meg Office-t telepít, esetleg segít Mancikának a szöveg megformázásban, meg ha kell, kicseréli a tonert a nyomtatóban, de egyébként csak kockul kedvére.

Olyan, aki tényleg értené is a dolgát, és kellően kompetens, kevés van.

2015. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!