Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows phone vagy android?

Windows phone vagy android?

Figyelt kérdés
telefont szeretnék venné és ki kérném a véleményeteket. szerintetek a Microsoft lumia 535-öt vegyem meg vagy egy hasonló árkategóriás androidot??

2015. márc. 24. 22:51
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
55%

Tessék szinte ugyan az az ár:

Samsung i8200N Galaxy S III 30 020 Ft-tól, Microsoft Lumia 535 Dual 29 400 Ft-tól,


[link]



[link]


Minőségben a különbség óriási: Samsung élmezőnyben a HD-technika területén,rootolható,modolható,garantáltan ha újratelepítem nem fog regisztrálás végett pofázgatni leállni vagy meghiusúlni a telepítés,a windows negyed ennyire sem okosítható,ha elszúrom szoftveresen vagy egyszerűen meghülyül és a Hard Reset sem segít simán újrarakom,A windowst akár milyen telefonra raknám maga az operációs rendszer végett korlátozott,.Aki ki is akarja használni egy ilyen okostelefon adottságait felakarja okosítani a telefonját annak a Windows egy nagy pénzkidobás.Nekem a fent említett Samsung van ebbe aki ilyet vesz ennek egy fikarcnyi hátránya nincsen.Nem csak az APP ról van szó de aki tudja hogy kell egy okos telefont felokosítani az tudja technikailag lesz meglőve sok téren nem a készülék hanem a rajta futó Windows végett. De tessék lehet mondani technikai ellenérveket mert az ellenérvek eddig rohadtul hiánycikkben vannak.

2015. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
48%

#11: Tessék egy ellenérv: nehogy már nekem kelljen barkácsolnom a telefonomat azért, hogy működjön!

Hat Androidos telefon van a családunkban, Samsungtól a HTC-ig, a gyerekeimé agyonrootolt-hackelt, a többi gyári. Csak a feleségem Nexusa működik normálisan, a többi állandóan szoftveres hibákat produkál, vagy a szervizben dekkol. Ezzel szemben a két Windows Phone-om másfél év alatt egyszer sem fagyott le, kapcsolt ki, indult újra, nem voltak szervizben egy percet sem. Tökéletesen működnek, és kész. Soha az életben nem fordult meg a fejemben, hogy én teljes hozzáférést szeretnék a rendszerhez, saját témákat akarok telepíteni, vagy pár százalékkal felgyorsítani a rendszert. Felnőtt férfi vagyok, kinőttem én már az ilyen hülyeségekből.

2015. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
81%

Akkor nézzük a szoftveres oldalát:


Az okos telefonok zsebben hordható számítógépek. Amint valaki elkezd vele kísérletezni, hogy nekiáll különböző ismeretlen programokkal telepíteni, a legnagyobb lépés affelé hogy valami komoly rendszerhibát okozzon.Az úgynevezett rootolást nagyon sok Aneroidos alkalmazás igényli.A frissítgetés,önkényes frissülés szintén olyan dolog ami bármikor okozhat súlyos hibákat szoftveresen.A régi telefonokat amin sem Windows,Android nem futott aki kamerázott vele fájlokat mozgatott az is sokszor elég volt egy szoftverhibához.Az asztali számítógépeket rendszeresen újra kell telepíteni ilyen szoftveres hibák végett.Amíg ezekben a számítógépekben az eszközök nem sérültek egy friss úgynevezett „tiszta telepítéssel”minden esetben,minden alkalommal egy tiszta jól működő érintetlen alap rendszer visszaálítható.Lassulás,rendellenes működés,fagyás minden számítógépes rendszerben előidézhető.A mai okostelefonnál aki fejleszeni akarja,nincs meg az a stabil programcsomag amit rátölt amint ebbe belefog, arra számítson hogy a gyári beállítások visszaállítása nem fog segíteni és bizony újra kell teljesen telepítenie az alap szoftvert a telefonon.Aki aktívan kihasználja az okos telefonját kamerázik,internetezik,fájlokat mozgat rajta csak idő kérdése hogy valami azon szoftveresen megzavarodjon (ezalol semmilyen termék nem kivétel).Aki nem használja aktívan a telefont csak szinte a leg alapabb dolgokra ez a dolog ott nagyon eltolódik.De még fizikailag valami nem sérül meg a készülékben minden ami szoftveres hiba ha ezt a készülék engedi a felhasználó által javítható „tiszta telepítéssel”.Na és most jön a baki hogy egy átlagfelhasználó aki nem ért hozzá az ilyen telepítéseket nem tudja megcsinálni,”Maximum visszaállítja gyári beállításokra”.Aki ért hozzá USB kábellel ráköti a számítógépre és újratelepíti a számítógépet.Aki azt mondja aktív használat mellett ilyen olyan okostelefonom van és nem fog fellépni szoftveresen valami gond az nem ért a témához (semilyen számítógépben ilyen nincsen).


Android: Aki rootolni akarja fejleszteni amikor hogy ne okozzon gondot meg kell lennie miket fog rá fellrakni.Aki ebbe aktívan belefog a készüléket újra kell előbb utóbb teljesen saját magának telepítenie.Nekem a telefonom rootolt fejlesztett meg van már rajta ami kell.Soha nem fagy be,nem lassul be,nincsenek szoftveres problémáim (a fix programokkal).Ehhez amikor megvoltak a fix programok teljesen újratelepítettem köszöni hibátlanul fut szervízt sem látott soha.


A rootolás lényege:Ez annak kell aki ért a telefonhoz rengeteg célja lehet.Én felokosítottam a telefont hogy ha wifi közelben van bármikor teljesen ingyen telefonálhatok,rokonoknál nálunk van internet ezért bármikor teljesen ingyen tudunk egymással beszélni (nem kell semmilyen mobil vagy más telefon előfizetés csak internet wifivel),Fel van okosítva ha olyan a wifi hogy időkorlátos változtatható legyen a készülék MAC címe (több előnnyel is jár) így korlátlanul használhatom az adott hálózatot,Fel van okosítva ha nyilvános vagy munkahelyi wifit használok működjön VPN el és minden rosszindulatú hacker,kollega ne hallgathasson bele akár a személyes dolgaiba, akár ha pénzt mozgatok megsniffeljék a dolgaimat.Mivel utazok hogy nem a drága mobilszolgáltatót veszem igénybe havi szinten is több ezer forintot spórolok azzal hogy felokosítottam.Android esetén határtalanul sok mindenre tanítható.



Nyílf forráskód,zárt forráskód: Android nyílt,Windows zárt.Nyílt esetében átlátható a teljes rendszer aki programozó látja hogy működik jobban fejleszthető a rendszerben nincs titok.Zárt rendszer esetén nem ismerhetjük a rendszer pontos működését a cégen kívül nem tudja senki az pontosan mit tartalmaz és hogyan csinálja amit csinál.

2015. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
#13: Végre egy értelmes komment a "másik oldalról"! Köszönjük.
2015. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
28%
az utolsonak igaza van, aki meg itt aradozik a samsungrol, azt biztos fizetik.
2015. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%
bocsi a 12-esre gondoltam
2015. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
58%
Csak pár fontos dolog amire érdemes felhívni a figyelmet a Windows fizetős egy eredeti telepítő CD 30.000,40.000ft drágább mint az egész telefon. Számítógépe ha felrakják elvan 90 napig azt regisztrálni kell.Aki nem fizetett ilyen telepítőért az nem igen tudja ha csak nem hackeltet használ.Ha nem tudod regisztrálni és beugrik ilyen a telefont se valószínű hogy nagyon lehetne utána használni.A másik dolog a windowst is lehet telepíteni azt még nem is tudom úgy okosítani és ugyan úgy behülyül ha elkezdem telepítgetni és még mérgelődök is vele hogy hülyített a telefon is és nem tudok vele megoldani dolgokat.Az android nem fogja kérni hogy regisztrálnák mivel ingyenes és a fizetős szoftvereket kell regisztrálni.A windows 8 is már annyira le van hülyítve hogy az említett MAC spoofing wifin már nem is működik normálissan.Ami minden más operációs rendszernél még a régi XP nél is egy alap dolog.Wifi terén már a windows XP nél de windows 7 nél is hülyébb a windows 8.A másik dolog elmentem egy nyilvános wifihez windows 8 al a bejelentkező oldalt nem akarta betölteni.Nem fizet érte senki csak ismerem és tudom hogy aki használni is akarja annak nem nyerő.A bologató Jánosoknak jó akik se a telefonhoz nem értenek de azt se tudják mi fán terem egy Linux.A másik az Android egy operációs rendszer aminek több fajta változata van és nem telefon ahogy a Windowsis egy operációs rendszer és nem telefon.Az sincs megemlítve hogy tök mindegy milyen telefon ha alkatrészileg hardveresen a legjobb de szoftveresen is egy telepítés frissítés vagy egy apró hülyeséget csinál az ember gondot okozhat a szoftverbe amit ha nem telepítenek újra vagy nem állítják vissza gyári állapotra lefagy lassú lesz vagy meghülyül a telefon.Ha valaki rárak egy okos telefonra egy vírusirtót az minden telefont belassít.A legerősebb gépeket a legszuperebb operációs rendszerekkel mind belehet lassítani,hülyiteni,fagyást előidézni a hozzá nem értő felhasználó jóvoltából.Tehát önmagában telefon nélkül nem fagyhat le jobban vagy nem lehet lasabb vagy hibásabb a másiknál.A Samsungnál ami nekem van gyors,zökkenő, és hibamentesen működik és lenyűgözött nem pedig belémrúgott.Szoftveressen hardveressen még okosítva sem villám gyors zökkenőmentes és semmi probléma nincs vele.Gyárilag se szoftveresen hardveressen semmi nincs benne elszúrva.Én is mondhatom akkor hogy elakarja hallgatni a Microsoft hogy egy kapzsi szemét cég aki hülyének nézi a fogyasztókat és belerúg a vásárlókba mert nem tud ellene értelmes érveket mondani mert maga is tudja hogy igaz.Nem rajongok egyátalán a Microsoftért mert ismerem a termékeiket követtem őket a techneten is és nem megszerettem megutáltam őket mert láttam hogy rúgnak bele és nézik hülyének a vásárlóikat.
2015. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
25%
#17: Megosztanád velünk, hogy mi köze van a PC-s "30-40 ezer forintos" operációs rendszernek a telefonoshoz?
2015. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
18%
Valaki fordítsa már le amit a 17-es írt! :D
2015. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
17%

#19: Segítek a fordításban- "A Windows egy sz**."

Csak ő kicsit hosszabban fogalmazta meg.

Igaz, azt sem tudja, mi a különbség a WP 8.1 meg a Windows 8.1 között, de sebaj, biztos ért hozzá.

2015. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!