Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows phone vagy android?

Windows phone vagy android?

Figyelt kérdés
telefont szeretnék venné és ki kérném a véleményeteket. szerintetek a Microsoft lumia 535-öt vegyem meg vagy egy hasonló árkategóriás androidot??

2015. márc. 24. 22:51
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
16%

nekem még fizetni se lehet :D ezt besz*ptad :)


meg mut esztek ti az androidon? a családban szinte mindenkinek olyan van, de tök lassú. pedig nincs rajta sok app! (samsungok és egy huawei)

2015. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim válasza:
73%
39-es alias (mittomén12487) nevű felhasználó öregem fizetetten kamuzol de kép nélkül.Van 9 Androidod ha először nem jó nekem nem veszek még hozzá 8db-ot.Kamu amit írsz az egész.Nem jó neked és akkor még Samsungtól a HTC-ig Androidot veszel (kamu).Itt istenited a Microsoftos vackodat privátban meg arcosan odaírsz hogy azért sz… a Microsoft lumia 535-öt amit vettem mert 30-40 ez belépő kategória és ott csak ilyet kapni.Azóta sem tudtam eladni emberi áron garanciálisan sem.Körbejártam a várost ismerősök is és az eladók mindenki megmondta hogy drágán vettem sz….,-t.30-40 Ezer Forintért már használtan nem egy t….ves mobiltelefont kapok.80-90 Ezerért meg már egy vadonat új számítógépet kapok, szintén nem egy t….ves telefont. Megírom még egyszer ha megveszek valamit az vagy normálisan működik vagy nem.Itt isteníted aztán privát üzenetetek küldözgetsz hogy 30-30 Ezerért természetes sz…-t a termék. Másodszor írom meg amúgy mert amikor ezt ide először megírtam valamiért érdekes mód utólag el tűnt innen.Ennyire p..lanul h… nézed te az embereket!
2015. ápr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
73%
30-40 Ezer körül használtan már egy jó asztali számítógépet kapok,ami volt ennek a Microsoft lumia 535 nek az ára.80-90 Ezért már egy teljesen új asztali számítógépet összeraknak. Elkezdesz privátban írogatni amit nyilvánosan istenítettél hogy természetes hogy sz…-termék.Vegyek helyette ugyan ilyen termélet 80-90 Ezer forintért.Több ismerősöm megmondta,üzletekben is megmondták hasonló áron vett más fajta telefonnal ennyi problémája neki nem volt.A leg természetesebb dolog a mai fizetés mellett hogy egy 30.000ft-os telefon ne működjön normálisan.Itt isteniti és pof.... elkezd írogatni privátban hogy ez teljesen természetes dolog mivel ez belépő kategóriás termék.
2015. ápr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
Elég bénák vagytok, ha nem veszitek észre, hogy a 39-esnek 52%-a van, nekem meg 50! Most láthatóvá tettem a nevemet! Láthatjátok, nem én vagyok a 39-es!
2015. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%
na jó csak 49 de sebaj!
2015. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
na jó, valamit elnéztem, mert az 39-esnek 50%-a van
2015. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
62%

Itt márpedig Windows részről megy az elterelés hogy ne nagyon beszéljünk itt technikai részletekről.Aki észrevette megy az elterelés minden áron és eszközzel hogy itt mélyebb technikai dolgokról ne beszéljünk.Itt azért biztos hogy vannak fizetett emberek akik fórumokon uszítanak elterelnek hogy olyan részletesen azért ne vitassák meg az emberek.Aki jobban megfigyeli próbálják elvinni a fórumot minél több üres vita minél kevesebb technikai információ irányába. mittomén12487 én is kaptam tőled levelet én írtam hogy utána kitiltottalak. Nekem nagyon szabadkoztál hogy nem kéne a Windowst ennyire ostromolni.A levél és a hozzászólás alapján pont lejött hogy itt szervezett üzleti érdek van mögötte.Főleg ilyen fórumon ahol sok tudatlan van és technikai alap nélkül egyesek tényleg megeszik mert erre azt mondom nem jó,arra meg azt hogy igen az úgy is van.Tessék én adtam olyan technikai információkat aminek aki akar utána tud nézni esetleg ötleteket ad neki.


Én Samsungos vagyok és elmondom miért azt vettem illetve miért Androidot:Legelőször is egy LG KE 970 es Telefonom volt.Ez többször is volt szoftveres hiba végett szervizben alkalmanként 1 hónapot is volt hogy ott dekkolt.A rokonomnak több ilyen Samsungos telefonja is van,egy nagyképernyős Samsung és Tabletek.Amikor voltunk üzletben illetve ennek utána lehet nézni a Samsung a HD technika egyik élvezetője tehát ez is valahol garancia lehet rá hogy pl a telefon kamerája nem lesz vacak.Windows XP volt az első operációs rendszerem sorban kipróbáltam a windows7 et,windows 8,8.1 tesztverzió windows 10.Amikor átáltam volna PL XP ről hetesre először jöttek ilyen gondok hogy jópár program nem kompatibilis.A wifis dolog kapcsán windows 8 8,1 10 nél techneten sorban panaszkodnak a wifire. Utána lehet nézni jelezték a Microsoftnak már a windows 7 SP1 előtt hogy súlyos gondok vannak a wifivel az alap MAC spofingot egyedülállóan direktben letiltották.A windows 7-10 ig kérték a felhasználók javitsák ki önkényesen nem tették meg.Ellehet menni egy ingyenes G szabványú Hot Spothoz több panasz volt hogy kapcsolodni sem tud hozzá.Szintén több panasz volt ha kapcsolódik is a bejelentkező oldalt ami tovább engedi a felhasználót nem akarja betölteni.Akkor a mai hotspotok világában amikor már minden a wifire épül ilyet vegyek köszönöm de nem.Akkor nekiálltam kipróbálni a TELJESEN INGYENES Linuxot több féle konfigurációt a legtöbb esetben driverek sem kelettek.Én többet windowst a számítógépekre nem fogok rakni mert rájöttem ezeket úgy csinálják meg direkt hardveressen keljen valamit cserélned,szoftveresen ne legyen jó,de mindenképp hosszútávon ráfizetős.Amikor felraktam a Linuxokat ott vettem észre hogy ott bizonyos gondok nincsenek és hoszabb távon ezek jobban megérik.Apropo a windows frissítések van egy sötét oldala azt telepítenek a gépedre amit akarnak.Windows XP esetén amikor megszünt a terméktámogatás az utolsó frissitőcsomag tartalmazott olyasmit hogy nekiállt a gép panpogni és az egészet újra kelett telepíteni.Olyasmi volt az utolsó frissítésbe ami egyértelműen megbolondította a rendszert.


Visszatérve a telefonra:a LG telefon után fontos szempont volt hogy azt a telefont én mint egy számítógépet ha bármikor megbolondul szoftveresen újratelepíthessem.Az Android mivel Linux alapu ami alapból a Linux nekem bejött emelett ingyenes.Letöltöm a sammobile.com rol a frimewaret az Odin programot és rootolás vagy feltelepítek valamit ami meghülyíti vagy bármi más az eredeti gyári állapotot magam tisztán bármikor helyreállíthatom.A Windows esetén hogy lelehet e tölteni külön a Windows Phonehoz egy operációs rendszert vagy csak a frissítéseket biztosítják azt ha valami rosz utána míg garanciális újratelepítik utána úgy jártál hogy ott hogy megy azt nem tudom.Mindenesetre a PC-ken tableteken futó windows 8 8.1 alapra épülnek ezek az operációs rendszerek.A windows az tény felismeri hogy min van telefonon tableten vagy PC-n ezt a Microsoft jelentette ki.Ez már a windows 8 8.1 10 ilyen hibrid valami nem úgy mint a régi windowsok hogy ezt most csak asztalira írtuk meg.Itt a topikban terelnek kerülik a technikai témát megközelitést windows oldalról ezt gondolom más is észrevette.Samsungos Android esetén ez tény ingyen letöltöd a frimewaret a sammobile.com rol egy Odint és ezt te magad megtudod oldani.Videókon youtubeon segítséget is adnak hozzá.A másik szempont Amiért Linux alapú Android amellett hogy ingyenes nyílt forráskódú is így akik programokat írnak rá azoknak a rendszer egy nyitott könyv.Tehát teljes mértékben alakítható a rendszer nem egy nagyvállalat kezében vagy megveszel egy telefont a Microsoft esetén megvan szabva ezt azt amazt te nem tudsz megtenni szoftveresen a telefonnal. Számítógép esetén is aki hackerkedik tudja hogy a hackerprogramokat mint linuxra írták mert nyílt forráskódú lást pl Backtrack,Kali Linux,Xiaopan hacker operációs rendszereket.Aki weboldalakat tör fel,bankokba tör be,wifiket tör fel,ezekehez a programokat Linuxra írták.Windows alatt aki programozó tudja mivel zárt rendszer súlyos korlátai vannak.Voltak extrás igényeim amit egy telefontól alapból nem várhat el az ember.A leg extrásabbakra is találtam Android alatt megoldást.Lassúság gyorsaság telefon esetén mellébeszélés Androidból milliom fajta van amit többféle márkához is felhasználnak.A telefonoknak mint egy számítógépnél van proceszor van memória és egyéb technika információk.A Samsung telefonomon én rendesen belepiszkáltam abba a rendszerbe többször újra is telepítettem,rootoltam,se nem fagy be,se nem lassú,se szervizben nem volt,a kamerája tű éles,USB kábelt még vennem se kelett mert volt hozzá.Mit csináltam mielőtt megvettem elmentem egy nagyobb üzletbe üzletbe ahol ki van rakva és ki lehet ezeket próbálni 2órát próbálgattam őket.A leg olcsobb Samsungok közül is egyikel se volt semmilyen baj.Utána hazamentem mielőtt megvettem volna felírtam pontosan milyen android van rajta.Mielőtt megvettem volna letöltöttem a számítógépre azokat a szoftvereket ami kellhet.De az volt az első azt a frimewaret töltöttem le először amivel ezt újralehet telepíteni 700Megabájtos fájl volt utána az Odint majd a többit.Most mi kell még telepíthető,tunningolható,jó a kamerája,zökkenőmentesen működik,minden féle programot írtak hozzá,.Ott elmész nagy elektronikai üzletbe ki lehet próbálni.Otthon interneten hogy mit tud mit nem mennyire továbbtanítható youtubeon utána lehet nézni.Szoftveres választékban fejleszthetőségben utána lehet nézni a windows az Androidhoz képest komolytalan.Mint számítógépeknél is ugyan úgy ezeknél az okos telefonoknál szoftveresen százszor behülyülhet mire abban egyszer valóban valami alkatrész tönkremegy.Kidobni egy teljesen jó telefont a garancia lejárta után pl csak mert szoftveres gond adódik az minden csak nem jó üzlet.Amit még kiemelnék a Samsung esetén Most a héten frissítettem a telefonom ezt úgy tudtam megtenni hogy a teljesen friss legújabb operációs rendszert teljesen ingyen letölthetem.Tegyük fel összebarmolta volna a gépem semmi gond feltelepítem a régebbi verziót és minden előző módosítás nyom nélkül eltűnik.Technikai információknak viszont az interneten pontosan részletesen utána lehet nézni már a telefon megvétele előtt.

2015. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Akkor téged meg a Samsung fizet? :) Hagyjuk már ezt a hülyeséget! Mindenkinek más jön be és kész! Aki teheti az kipróbálja a lehetőségeket és utána dönt. Aki nem, az pedig úgyis a számára még árban megengedhető telefont választja. Ennyi!

Viszont arra azért kíváncsi lennék, hogy a Kérdező ezek után mit választott!:)

2015. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
62%

Szegény utolsó előtti. :D Én vagyok mittomén. Én csak egy 15 éves lány vagyok. :) Mégis ki az, aki fizetne nekem? :D Bocsánat, nem volt szándékomban átverni. :$ Nekem eddig 2 Samsungom volt (a mostani a 2.), és elég sok negatív tapasztalatom volt velük. Windows Phone-om még nem volt, de az ennél biztos jobb lehet. Hogy miért? Mert az nincs tele reklámokkal. Én már elég sok alkalmazást kipróbáltam, és a nagyrészüknél egy csomó reklám van. Ráadásul a WP-k rootolás nélkül is működnek. Az android egy nap legalább egyszer lefagy, ellentétben a Windowssal.

Ezeket WP tulajdonosoknál olvastam itt Gyakorikérdéseken.


Légyszíves, pontozzatok le.

Én felpontozlak titeket.

2015. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:

off:

[link]

:)

2015. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!