Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nemrég volt egy különös...

Nemrég volt egy különös áramszünet nálunk (Budafokon), olyan délelőtt 11 óra körül és azóta a családnak több eszköze is különös dolgokat produkált. Most éppen az én gépem (ami egy Toshiba satellite A200 laptop). Segítség? - részletek lent

Figyelt kérdés

Másfél éve lett benne a hdd rengeteg szektorhiba miatt lecserélve egy Samsung alap 120 Gb-os SSD-re. A laptopomnak ezen és az akkumulátora természetes gyengeségén kívül soha semmi baja nem volt (vírusírtó van, Ccleaner-rel szoktam olyan 2-3 havonta tisztítani a szemetet), tudom hogy az SSD-nek nem tesz jót a sok újraírás. Most nem kapcsol be rendesen az internet, mindig összeomlik és valami lapozófájl problémára hivatkozik folyton, ezen kívül az egész gép sokkal lassabban indul mindig az áramszünet óta, pedig az SSD-vel mindig gyors volt (ez az az SSD aminek frissíteni kellett a firmware-ét mert valami lassulási hibát találtak benne a fejlesztők, ezt a frissítést megtettem), ezen felül a családban egy asztali PC is meghibásodott, annál is így kezdődött (programhibák és folyamatos lassulás), de annak az lett a vége hogy már a windows sem indult, az indítófájl újratelepítése után az működik, de ahhoz a géphez eleve volt egy gyári helyreállító lemez. Fontos hogy az áramszünet idején csak a PC volt bekapcsolva ,de se az én gépem, sem a TV és mikró, amik még meghibásodtak mostanában. Én szoktam elektromos készülékeket javítani, így a mikró magasfeszültségű biztosítékát ki tudtam cserélni, a TV valószínűleg kuka (régebbi képcsöves) de a számításteknikához nem értek annyira.


Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.



2016. jan. 27. 08:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Én áramingadozásra gyanakszok.


Pontosan milyen lapozófájl hibát írt ki?

2016. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A számítógép indításakor a lapozófájlban bekövetkezett probléma miatt a windows egy ideiglenes lapozófájlt hozott létre. a lemezmeghajtókon található lapozófájlok összesített mérete nagyobb lehet annál, amit ön megadott.


De én nem adtam meg semmit, be van pipálva hogy automatikusan választja ki, de ez az üzenet csak újbóli bekapcsoláskor jelenik meg. Amúgy a lámpák azóta este fél hat és 11 óra között villognak enyhán.

2016. jan. 27. 08:50
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hány Giga ramod van? Mert az SSD-nek nem tesz jót a lapozófájlazás. (Nyilván a wichesternek sem, de az jobban bírja a strapát), én pl letiltottam, mert elég ramom van. Főleg ha windows 7-ed van.
2016. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2 giga ramom van.
2016. jan. 27. 09:17
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A gép problémáján kívül:

A szomszédoknál és a környéken kérdezősködj, hogy másnál is van-e probléma a villamos hálózattal, vagy csak Nálatok.

Azt sürgősen meg kell oldani, mert előbb-utóbb (és folyamatosan) minden berendezést tönkre vághat...

2016. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ja. Nekem a Monitoromat vágta tönkre az hogy túl sok berendezést kapcsoltunk egy hálózatra. Egy idő után arra lettem figyelmes, hogy a monitor vibrál ha megy a mosógép és/vagy a mosogatógép. Utána lekötöttük arról a hálózatról, de sajnos már ez sem mentette meg. kb 1 hónapja volt már csak hátra. :( R.I.P
2016. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A szomszédainknál is van elektromos zavar néha esténként, de náluk nem ment tönkre semmi, meg amúgy is volt már zavar az eset előtt is. Nálunk viszont mióta ez a furcsa áramszünet volt, folyamatosan mennek tönkre a készülékek.


Nagypapám szerint a zavar lehet amiatt, hogy régebbi a villamos hálózat az utcában és a leágazások csak rá vannak tekerve a vezetékre, nincsenek bilinccsel rögzítve, ahogyan manapság szerelik őket.

2016. jan. 27. 10:16
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a tévé tönkremenetele előtt már egyre gyakrabban csinálta, hogy ha az előszobában felkapcsoltuk a villanyt, a tévé (de csak a tévé, a set-top-box nem) kikapcsolt, majd magától vissza.
2016. jan. 27. 10:21
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Azonnal hívjatok villanyszerelőt!
2016. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a "furcsa", "különös" áramszünet? Ezt leírhatnád bővebben.

De a legfontosabb:

1. a ház villamos hálózatát óriási sebességgel átvizsgáltatni, rendbe rakatni (amíg tűz, vagy áramütéses baleset nem történik!)

2. utána a szomszédokkal összefogva rászállni az áramszolgáltatóra, hogy rakja rendbe a sz..rát.


Addig is amíg a saját hálózatotok nincs rendben:

csak azokat a berendezéseket működtessétek (és csak akkor) amelyek(és amikor) a legszükségesebbek.

Egyszerre több "nagyfogyasztó" ne menjen. (mosógép, mosogatógép, mikró, fűtőtest stb.)

2016. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!