Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nemrég volt egy különös...

Nemrég volt egy különös áramszünet nálunk (Budafokon), olyan délelőtt 11 óra körül és azóta a családnak több eszköze is különös dolgokat produkált. Most éppen az én gépem (ami egy Toshiba satellite A200 laptop). Segítség? - részletek lent

Figyelt kérdés

Másfél éve lett benne a hdd rengeteg szektorhiba miatt lecserélve egy Samsung alap 120 Gb-os SSD-re. A laptopomnak ezen és az akkumulátora természetes gyengeségén kívül soha semmi baja nem volt (vírusírtó van, Ccleaner-rel szoktam olyan 2-3 havonta tisztítani a szemetet), tudom hogy az SSD-nek nem tesz jót a sok újraírás. Most nem kapcsol be rendesen az internet, mindig összeomlik és valami lapozófájl problémára hivatkozik folyton, ezen kívül az egész gép sokkal lassabban indul mindig az áramszünet óta, pedig az SSD-vel mindig gyors volt (ez az az SSD aminek frissíteni kellett a firmware-ét mert valami lassulási hibát találtak benne a fejlesztők, ezt a frissítést megtettem), ezen felül a családban egy asztali PC is meghibásodott, annál is így kezdődött (programhibák és folyamatos lassulás), de annak az lett a vége hogy már a windows sem indult, az indítófájl újratelepítése után az működik, de ahhoz a géphez eleve volt egy gyári helyreállító lemez. Fontos hogy az áramszünet idején csak a PC volt bekapcsolva ,de se az én gépem, sem a TV és mikró, amik még meghibásodtak mostanában. Én szoktam elektromos készülékeket javítani, így a mikró magasfeszültségű biztosítékát ki tudtam cserélni, a TV valószínűleg kuka (régebbi képcsöves) de a számításteknikához nem értek annyira.


Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.



2016. jan. 27. 08:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Akkor következhet az áramszolgáltató "zaklatása".

A gépeddel mi van?

2016. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Olyasmit tudok elképzelni, hogy sérült a merevlemezed. Érdemes lenne lefuttatni egy ellenőrzést:

Start menü - alulra írd be, hogy cmd, és Enter.

Kattints jobb egérgombbal a cmd programra, és Futtatás rendszergazdaként.

Írd be a következőt: chkdsk c: /f és nyomj Entert, erősítsd majd meg az I gombbal.

Indítsd újra a rendszert, és hagyd lefutni az ellenőrzést.

Ismételd meg ugyanezt, de a fekete ablakba most azt írd, hogy chkdsk d: /f

2017. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!