Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nemrég volt egy különös...

Nemrég volt egy különös áramszünet nálunk (Budafokon), olyan délelőtt 11 óra körül és azóta a családnak több eszköze is különös dolgokat produkált. Most éppen az én gépem (ami egy Toshiba satellite A200 laptop). Segítség? - részletek lent

Figyelt kérdés

Másfél éve lett benne a hdd rengeteg szektorhiba miatt lecserélve egy Samsung alap 120 Gb-os SSD-re. A laptopomnak ezen és az akkumulátora természetes gyengeségén kívül soha semmi baja nem volt (vírusírtó van, Ccleaner-rel szoktam olyan 2-3 havonta tisztítani a szemetet), tudom hogy az SSD-nek nem tesz jót a sok újraírás. Most nem kapcsol be rendesen az internet, mindig összeomlik és valami lapozófájl problémára hivatkozik folyton, ezen kívül az egész gép sokkal lassabban indul mindig az áramszünet óta, pedig az SSD-vel mindig gyors volt (ez az az SSD aminek frissíteni kellett a firmware-ét mert valami lassulási hibát találtak benne a fejlesztők, ezt a frissítést megtettem), ezen felül a családban egy asztali PC is meghibásodott, annál is így kezdődött (programhibák és folyamatos lassulás), de annak az lett a vége hogy már a windows sem indult, az indítófájl újratelepítése után az működik, de ahhoz a géphez eleve volt egy gyári helyreállító lemez. Fontos hogy az áramszünet idején csak a PC volt bekapcsolva ,de se az én gépem, sem a TV és mikró, amik még meghibásodtak mostanában. Én szoktam elektromos készülékeket javítani, így a mikró magasfeszültségű biztosítékát ki tudtam cserélni, a TV valószínűleg kuka (régebbi képcsöves) de a számításteknikához nem értek annyira.


Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.



2016. jan. 27. 08:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A házban levő villamos hálózatot bekötözésünkkor 'átvizsgáltattuk' és a kapcsolótábla ki lett cserélve és kicsit átrendezve a nagy áramfelvételű indukciós főzőlap miatt, de a vezetékek nem lettek cserélve. Amúgy a házban elég hülyén voltak/vannak megoldva a vezetékek szerelése, a kapcsolótáblán levő kismegszakítók funkciója, hogy mi mit kapcsol még nem lehet tudni, mert össze vissza kapcsolják a szobákban a dolgokat.


Úgy kezdődött, hogy miután beköltöztünk, csúszott a villamos hálózat átvizsgálata, mert a tűzhellyel voltak gondok, mivel indukciós főzőlapot vettünk, amiről később derült ki hogy nagyobbra kell hozzá cserélni a kismegszakítókat, de végül csak lecseréltük az összes kismegszakítót kivéve az Fi relét és kicsit átvariálták és vezetékeket vezettek a tűzhelyhez. De a villanyszerelő aki ezt intézte, nem tűnt teljesen jónak így a többi beszereléshez már nem őt hívtuk ki. De végül is működött minden egy ideig, amíg nem jött ez az áramszünet, amikor én épp suliban voltam, 11 körül volt egy pillanatra áramkimaradás, de mikor hazajöttem, kiderült, hogy itthon is volt ugyanakkor, mint mikor a suliban. És azóta kezdődtek a fura dolgok (a tévé kapcsolgatott, ha a villanyt felkapcsoltuk, a számítógépek sorra mennek tönkre úgy hogy lelassulnak, majd programhibák jelentkeznek, a tűzhely folyamatosan kikapcsol, a mosógép levágja az Fi relét pedig nem találta senki zárlatosnak és nem régi, a sütőn levő óra magától 3 órával visszább áll, de a percjelzás pontos marad, az új termosztát 2-szer is tönkrement hetekre, egyszer kicserélték garanciálisan, másodszorra én is és a villanyszerelő is megnéztük, de nem talált benne semmi hibát, majd harmadszori visszarakáskor egyszerűen megjavult és hát este fél hattól vibrálnak a lámpák, amit mondjuk a szomszédok is tapasztaltak).


Már kihívtuk a villanyszerelőt, csak még nem tudott eljönni.


Csináltam egy egyszerű csatlakozót, amivel most nagyjából lehet figyelni az áramingadozást, eddig, amikor néztem egy 10 percig, úgy 219V és 229V között mozgott, de kíváncsi vagyok este milyen lesz, amikor a lámpák vibrálnak.


[link]


[link]

2016. jan. 27. 13:27
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A problémás körön mérted?
2016. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen azon.
2016. jan. 27. 13:41
 14/22 A kérdező kommentje:
Most többször is felszökött 238V-ra a feszültség, ez nem veszélyes a készülékekre?
2016. jan. 27. 14:08
 15/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az előbb hülyeséget írtam, mert rengeteg készüléken áll, hogy 220-240V, akkor pedig bírnia kéne. Nem értek hozzá, hogy mekkora határig bírják a készülékek.
2016. jan. 27. 14:24
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. jan. 27. 14:27
 17/22 A kérdező kommentje:
Ma este, olyan 18:25 körül 125 Voltra esett le a feszültség egy pillanatra azon a hibás szakaszon mérve, ami szerintem azt jelenti hogy egy pillanatra megszakadt, csak a műszer lassúsága miatt nem jelzett rögtön nullát és mire nullára állt volna, visszajött az áram. Ekkor a lámpák is villantak, de nem vesztette. el az időt például a digitális órájú sütő
2016. jan. 27. 19:51
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon gyanús annak a rossz villanyszerelőnek a munkája. Szerintem pont azzal a résszel lesz a gond.

A számítógépek pedig azért halnak meg sorra, mert a nyomtatott áramkörökre, és mindenféle hardverekre nagyon ártalmas az ilyen ingadozás. A merevlemezek valószínűleg behaltak, a fő komponensek talán még nem (proci, ram, alaplap, vga)

2016. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Keress meg egy jó villanyszerelőt. Az ingadozás semminek nem tesz jót ami elektronikus eszközöknek. Látatlanban tippelni nem merek, de valami nagyobb kötés hiba kell, hogy legyen vagy nálatok vagy a környéken. Azt esetleg próbáld megmérni, hogy a kismegszakítók betáplálási pontján is jelentkezik-e ez ha mindegyiket lekapcsolod (kivéve a fogyasztásmérőjét, mert ha azt lekapcsolod nem tudsz mit mérni).
2016. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azóta járt nálunk villanyszerelő (rendes) és talált gyenge kötéseket a kapcsolótáblán a kismegszakítók bekötésénél, valamint a fázissín helyett csak drót átkötések voltak. Mióta meg lett csinálva, sokkal kevesebb az ingadozás, de sajnos nagy szélben még mindig ingadozik, amit az ELMŰ-nek kéne megoldania.

2016. febr. 8. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!