Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógép szerelő karbantar...

A számítógép szerelő karbantartó Vizsgának, a tétel kérdésének mi a lényege, ha már volt nektek: Szabványos komunikációs hálózatok, és a ups-ek hibái, készülék méretezése?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 04:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit segíek. Gondolom a szóbeli tétel.


Azaz erről van szó. Itt a tételjegyzék PDF ben

[link]



Na most nem tudom tudod e de ennek a végén ott van a tanári példány azt nézd én is azt másoltam ki



20. UPS-ek hibái, készülék méretezése.

– Ügyfél panaszkodik, hogy gyakoriak a rövid időtartamú áramszünetek, ezért meg kell

oldani a szünetmentes áramellátást az irodájában.

– Milyen adatokat gyűjt be, mielőtt javaslatot tesz a készülék(ek) méretére,

technológiájára?

– Akkumulátort cserél UPS-ben. Milyen módon kezeli a kiszerelt akkumulátorokat, ha

azok „eltakarítását” is Önre bízzák?

A tételhez segédeszköz nem használható.



Kulcsszavak, fogalmak:

– Áramkimaradások napi mennyisége, összes időtartama.

– Készülékek Wattos fogyasztása.

– A fogyasztók napi üzemideje.

– Fizikai távolság a fogyasztók között.

– Veszélyes hulladékok kezelésének szabályai.



Na most ott vannak a végén a kulcssavak fogalmak. Ez nagyon hasznos ugyanis a a vizsgabiztos előtt ez lesz, és ezeket fogja nézni ha ezeket a kulcsszavakat mind elmondtad akkor már jó úton vagy. Ugyanis nem feltétlen fog teljesen ezekhez érteni de ha fog is a tétel alapján ezek a kulcsszavak az elvárás, persze szépen egész mondatokkal azért nem 3 sorban lezavarva.


A kulcsszavakat te nem fogod megkapni viszont míg tanulod addig tök könnyű segítség viszont az elején lévő kérdéseket tudtommal megkapod a vizsgán szóval az is segít



Marha könnyű tétel szerintem. Én közelében se vagyok ennek a vizsgának viszont már 4 informatikai végzettségem van és lassan 10 éve benne vagyok a témában szóval leírok némi segíséget.


Na mindjárt jön az 1. kérdés

– Ügyfél panaszkodik, hogy gyakoriak a rövid időtartamú áramszünetek, ezért meg kell oldani a szünetmentes áramellátást az irodájában.


Fel kell mérni a helyzetet, mikor vannak áramingadozások, összefüggésben van e valamivel, lehet csak bizonyos időpontonként van áramingadozás akár azért is mert valahol az épületben ilyenkor kapcsol be időzítőről valami nagy áramigényű gép, meg kell nézni milyen időtartamúak az áramingadozások, véletlenszerűek e, Azért fontos hogy milyen hosszúak hisz a szünetmentes áramforrást ez alapján kell megvásárolni hogy az áramingadozások idejére kiszolgálja a dolgozót.



– Milyen adatokat gyűjt be, mielőtt javaslatot tesz a készülék(ek) méretére,

technológiájára?


Na következő kérdés: Meg kell vizsgálni a dolgozó eszközeit, pl milyen számígtógépet használ, meg kell nézni a konfigurációt és utánanézni a részegységek, processzor merelemez fogyasztásoknak ha korrekt adatokat akarunk, hisz maga a tápegység teljesítménye csalóka lehet ugyanis a gép nem fogyaszt annyit amennyit a tápra rá van írva. Meg kell nézni a monitoron a fogyasztást, ha laptop van akkor, nagyon fontos ezt jól jegyezd meg Lézernyomtatót nem kötünk szünetmentes tápegységre. Annak a pillanatnyi áramfelvétele mikor nyomtat és bemelegít nagy és károsíthatja a szünetmentest

Meg kell nézni mennyit mennek a fogyasztók, és a korábban feljegyzett áramingadozások alapján kiszámolni mekkora teljesítményű szünetmentes táp kellene.

Pl ha naponta számítható 3 óra áramkimaradás. A dolgozó minden elektromos gépe fogyaszt összesen 300w ot óránként akkor egy 900w szünetmentes tápegységre lenne minimum szükség, de mindig kicsit fölé kell lőni.



Ugye meg kell nézni milyen távolságokra vannak a fogyasztók hogy a kábelezést hogy old meg stb


– Akkumulátort cserél UPS-ben. Milyen módon kezeli a kiszerelt akkumulátorokat, ha azok „eltakarítását” is Önre bízzák?


A kiszedett akkumulátort a legközelebbi leadó helyre el kell szállítani, tilos a kukába dobni. Ha ereszt vagy kifolyt az akku akkor nagyon óvatosan kell vele bánni, mi a leadó helyre bármilyen módon elszállasztatjuk, de ha ott leadtuk onnan a leadó csak speciális járművel szállítathatja el.

A rossz akkumlátorokat szilár padlózatú helyen kell tárolni mert ha kifolyik és a padlón át tud jutni akkor súlyos környezet károsító hatása van.



Úgy kb ennyi, ezt így most este 11 kor fejből :D Nem mondom marha könnyű tételek. Nekünk ilyen szar kft-k ről kell tudni meg minden hülyeségről. Szívesen vizsgáznék ebből.

2016. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen kis szöveg, hogy "ha laptop van akkor" na ez csak benne maradt. Utána mikor beírtam rájöttem, hogy az akku ról meg :D
2016. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!