Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Más is van aki teljesen...

Más is van aki teljesen jogtiszta, nem használ soha torrentet mint én? Csak szerintem szánalmas a kalózkodás a mai világban?

Figyelt kérdés

Filmeket/sorozatokat sikerült letudni a Netflix, HBO GO, TV, Mozi négyessel, illetve a kedvenceimet megvettem DVD-n vagy Blu-ray-en. A zene pedig Spotify + YouTube kombó révén szintén nem okoz gondot. A játékokat is Steam, Origin, Uplay, GoG leárazásokon/bundle csomagokba veszek. A könyvek esetében viszont maradtam a hagyományos papír formátumban. Nincs ingyen szinte semmi, de ha valami kell megtisztelem az alkotókat annyival, hogy fizetek a termékükért, ami pedig nem tetszik annyira, hogy pénzt adjak ki érte azt le se töltöm. Szerintem a pénz már nem lehet kifogás

Akinek van pénze olyan gépre amin tud játszani, annak bele kell, hogy férjen néhány euró egy játékra. Illetve aki 100+ ezer forintos telefonnal rohangál, de nincs pénze Spotify-ra (éves szinten 20k sincs), hogy zenét hallgasson az szintén elég ciki, ugyan ez a helyzet amikor valaki vesz egy méregdrága TV-t vagy akár projektort, de egy filmért vagy sorozatért nem képes fizetni, amikor pl. a Netflix révén szintén olcsón jutunk nagy kínálathoz. Persze sokan mindig találnak kifogást, de egyre inkább elérhető minden. Az pedig szintén nem kifogás, ha tényleg nincs pénze az embernek, mert nem kötelező pl. játszani egy játékkal. Ti mit gondoltok erről? Egyedül talán akkor fogadható el a warez, ha az adott termék sehol sem elérhető, hiába adnánk érte pénzt.



2016. okt. 28. 10:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
persze, en is igy vagyok.
2016. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! :)
2016. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
A torrent egyébként nem egyenlő a kalózkodással. Sok linux disztrót eleve torrenten terjesztenek, meg az egyébként is egy tök okos módszer fájlok megosztásához.
2016. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%
Okés, és a windows meg a programok?
2016. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#3 Persze ezzel tisztába vagyok, de én nem erre a felhasználási módra gondoltam. :)
2016. okt. 28. 10:26
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Tulajdonképpen ugyanazt a "megoldhatatlan problémát" vetetted fel, mintha azt kérdeznéd, hogy: "A férfiak miért nem értik meg a nőket?" :-)


Próbálok válaszolni a kérdésedre...


1.gondolat: Nos, akinek nincs pénze, az is boldog akar lenni, lehet, hogy valahonnan kapott egy számítógépet, de játékot nem.


2.gondolat: Miért fizessenek olyan dolgokért, amiket "ingyen" is be tudnak szerezni??? A TV-t nem tudják letölteni a netről, de a filmeket igen.


3.gondolat: ahogyan mondtad is, mindig találnak kifogást, ez abból adódik, hogy az életben minden ellentmondásokra épül, azaz bármit is mondasz én arról be tudom bizonyítani, hogy annál jobb dolog nincs az életben, és azt is, hogy annál rosszabb sincs... ...minden csupán azon múlik, honnan világítjuk meg jobban! De ehhez igazán a politikusok értenek!

2016. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#4 Nekem csak Win kell az eredeti. :) Irodai szoftvert egyetemistaként ingyen lehet szerezni eredetit az MS-től, illetve mindennek van ingyenes alternatíva, vagy trial. Ha pedig kell valami akkor ott is megveszem. Eddig mondjuk programot nem vettem. Csak az oprendszereket.
2016. okt. 28. 10:28
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon itka az olyan, mint te. Erre az anyagi háttéra magyarázat.

Nekem semmi sem eredeti, filmeket, programokat torrentezek.

Nem izgat. Szánalmas vagyok. És ? :)

2016. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
#6 Van igazság a mondanivalódban, de nem így működik. Ha van egy zöldséges, az eladó nem lát, kivehetek egy almát ingyen is, de nem teszem. Pedig az enyém lehetne, senki nem lát éppen így következménye sincsen, de nem teszem meg, mert nem engedi a lelkiismeretem. Vagy az is rossz példa ha valaki kap egy gépet, mert netet akkor is fizetni kell, amivel le is tud tölteni az szintén nem olcsó. Tehát 1-5 euró bele kell, hogy férjen, ha nem akkor vannak ingyen játékok...
2016. okt. 28. 10:35
 10/31 anonim ***** válasza:

#9-nek (kérdező)

Látod? Te is onnan világítod meg a dolgot, ahonnan Neked lesz igazad... :-) ...de akkor nézzük máshogyan, az alma a piacon egy anyagi dolog... ...természetesen én sem megyek oda egy árúshoz és mikor nem figyel oda, ellopok egy almát, mert így neveltek... De vannak kultúrák (pl roma), akiknek ez nem okoz különösebb fejfájást... ...mert őket így nevelték! :-)


Szóval a TV, a számítógép, mind mind anyagi dolog... ...a filmek, a játékok pedig szellemi eredetűek... ...az emberek alapvetően csak azt értékelik, amit meg tudnak fogni... Pl. egy párkapcsolatot lehet folytatni e-mailben is, meg távkapcsolatban is lehet (plátói-szerelem), mégis az emberek azt nem értékelik, csak azt ha a szomszédban lakik a szerelem... :-) (mert a "Szomszéd nője, mindig zöldebb" :-))


Ragozhatnám!


ui.: ha valaki kap egy gépet, még nem biztos, hogy van netje, lehet, hogy a szomszéd srácnak van és ott töltik le, majd átviszik a szomszédba pendrive-on... :-)

2016. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!