Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Más is van aki teljesen...

Más is van aki teljesen jogtiszta, nem használ soha torrentet mint én? Csak szerintem szánalmas a kalózkodás a mai világban?

Figyelt kérdés

Filmeket/sorozatokat sikerült letudni a Netflix, HBO GO, TV, Mozi négyessel, illetve a kedvenceimet megvettem DVD-n vagy Blu-ray-en. A zene pedig Spotify + YouTube kombó révén szintén nem okoz gondot. A játékokat is Steam, Origin, Uplay, GoG leárazásokon/bundle csomagokba veszek. A könyvek esetében viszont maradtam a hagyományos papír formátumban. Nincs ingyen szinte semmi, de ha valami kell megtisztelem az alkotókat annyival, hogy fizetek a termékükért, ami pedig nem tetszik annyira, hogy pénzt adjak ki érte azt le se töltöm. Szerintem a pénz már nem lehet kifogás

Akinek van pénze olyan gépre amin tud játszani, annak bele kell, hogy férjen néhány euró egy játékra. Illetve aki 100+ ezer forintos telefonnal rohangál, de nincs pénze Spotify-ra (éves szinten 20k sincs), hogy zenét hallgasson az szintén elég ciki, ugyan ez a helyzet amikor valaki vesz egy méregdrága TV-t vagy akár projektort, de egy filmért vagy sorozatért nem képes fizetni, amikor pl. a Netflix révén szintén olcsón jutunk nagy kínálathoz. Persze sokan mindig találnak kifogást, de egyre inkább elérhető minden. Az pedig szintén nem kifogás, ha tényleg nincs pénze az embernek, mert nem kötelező pl. játszani egy játékkal. Ti mit gondoltok erről? Egyedül talán akkor fogadható el a warez, ha az adott termék sehol sem elérhető, hiába adnánk érte pénzt.



2016. okt. 28. 10:17
1 2 3 4
 11/31 Lajos54 ***** válasza:

Ez egy állandóan visszatérő kérdés. Akik úgy vélik, mint előttem is elhangzott, hogy miért fizessenek egy szoftverért, azokat úgysem lehet meggyőzni.

Persze nagyon sok múlik azon is, hogy valaki teljesen magánemberként használja-e a gépet. Aki akár vállalkozásban, akár egyéb módon munkára használja, kénytelen a jogtiszta megoldásokhoz folyamodni.

Viszont sokan vannak olyanok is, akik azt vélik, hogy az ingyenes alternatívák (akár operációs rendszerekben, akár képszerkesztő, Office vagy hasonló programokról van szó, "nem az igaziak". Csak a Microsoft Office, az Adobe Photoshop és hasonlók. Meg persze nem veszi, mert ahhoz drága. Pedig sok esetben egy-egy ingyenes program könnyebben, egyszerűbben használható, éppen a kevesebb szolgáltatása miatt.

De szerintem, amióta a számítástechnika létezik, és még nagyon sokáig, ebben nem lesz teljes egyetértés.

Pedig bárki bármit mond, ez tulajdonképpen egy bizonyos szintű lopás. Az például senkinek nem jutna eszébe, hogy ha vesz egy autót, abba úgy "szerezze" a motort, de a megvásárolt számítógéphez nem vesz operációs rendszert...

2016. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

#11-nek (Lajos54)

Lajcsi, az autóban lévő motor is kézzel fogható, még szép hogy fizetünk érte... ...de a GPS útvonaltervező szoftveréért már nem biztos!


Különben sok okosat mondtál, én például az Apple-termékeket használó embereket nem értem meg, akik vesznek Macintosh számítógépet (ami ugyanúgy PC alkatrészekből van összerakva, tehát semmi különös, vagy más, esetleg PowerPC architechtúra vagy valami, de nem)... ...de viszont szép, áramvonalas és iszonyatosan drága, mint egy iPhone... ...azoknak van általában, akik sokat adnak a külsőre, amolyan presztizs, de amúgy nem igazán értenek hozzá, mert nem is akarnak hozzá érteni. (ez az Apple-filozófia: mutassuk meg másoknak, hogy mi ezt is megtehetjük)


Röviden: egy alap Macintosh árán atomerőmű PC-t lehetne venni! Vajon miért vesznek akkor mégis emberek Apple-terméket?

2016. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha valaki torrentezik, csak ne ossza az észt a magas lóról, és ne én legyek a hülye, amiért megveszem, amit ő letölt.
2016. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Lajos54 ***** válasza:

Igaz Mondó Reloaded

tulajdonképpen igazad van, de hiszen mondtam is, ebben soha nem lesz egyetértés.

Mert maradjunk csak az autónál. Ugye, akik a motort gyártják, az a foglalkozásuk, azzal keresik a kenyerüket. Dolgoznak vele, kell hozzá gyártósor stb., meg természetesen anyag.

De akik a GPS-hez a programot írják, azoknak meg az a foglalkozása, azzal keresik a kenyerüket. Az is egy termék, csak éppen nem kézbe fogható. De kellenek annak az előállításához is berendezések (nem csak egy számítógép), komoly befektetett munka.

Az igaz, hogy ha valaki ezt a terméket "csak úgy" megszerzi, azzal nem okoz olyan közvetlen kárt, mintha valahonnét egy autóba való motort "szerezne", mert hiszen abba nem kevés anyag van beleépítve. De egy szellemi, vagyis jelen esetben szoftver termék ára (már csak az eladhatóság miatt is) nem a konkrét értéket képviseli, ez úgy van kalkulálva, hogy ha x példányt sikerül belőle eladni, akkor keres rajta valójában az előállítója.

Tehát aki "csak úgy" megszerzi, az nem növeli egy fillérrel sem a bevételt, amit megtett volna, ha rendesen megvásárolja.

Ha mindenki az ingyenes beszerzési módot választaná, akkor egyáltalán nem lenne belőle bevétel, nem tudna megélni belőle a gyártója, tehát előbb-utóbb abbahagyná a fejlesztést.

És azért akár egy GPS program, akár egy komolyabb kép- vagy videószerkesztő, főleg egy működő operációs rendszer megírása egy kicsit több munka, mint ez, amennyit ennek a kisregénynek a megírására fordítottam. :)

2016. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagy nehezen csak leszűrtem a kérdés lényegét: a kérdező eszetlen nagy király és gentleman, a többiek meg férgek.
2016. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Windowst és pár alapvető programot megvettem természetesen, még azt a pár játékot amivel játszok. Szerencsére nem vagyok nagy játékfogyasztó, mert ezeket a 18 ezres árakat amit látok elképesztő....


Zenét Soundcloud vagy Youtube hallgatom. Na most hogy ez legális vagy nem jó kérdés, de ez nem a userre vonatkozik amúgy se. Apró programokból pedig free verziót használok. Nekem teljesen jó a családi fotón baszkurálni egy ingyenes Gimppel is, nem kell ehhez a legújabb Photoshop...


Egyetlen dolog amit letöltök azok a régebbi filmek pl., amit a büdös életben nem kapni meg sehol se, szóval nem marad sok választás, az újabb filmek meg mennek a TV-ben.

Pl. a Walking Deadet is ott nézem, de látom más fórumokon, hogy sokan azt is élből letöltik. Van a UPC boxban vinyó, beállítom a rögzítést és meg tudom nézni bármikor később...

2016. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Hominida ***** válasza:
Tisztelt Szerzői Jogvédő Hivatal! Az eddig megszólalókkal egyetemben kijelentem, hogy az álláspontjuk tökéletesen helytálló, a pénz ma már valóban nem lehet kifogás, ezért ha nem sikerül egy megfelelő ingyenes változatot találnom egy adott feladatra, akkor én is inkább tartózkodom az adott élvezettől, mivel a pénz hiánya sajnos akadálya tud lenni néhány dolognak. De az egészség a fontos, a többi nem számít.
2016. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
46%
Előszöis, nem tiltott itt a torret csak Kevés Más országban. A példákat amiket felhoztál baromság, nem tudom hallottál-e már a gyüjtögetés kifejezésről. Most pl. osztálytársamnak elválltak a szülei, már feleannyiuk van, nem hinném hogy ők is így gondolják. Én se szeretem a torrentet, de én a sok macera miadt. Egyébként mégis mi közöd van másnak az anyagi helyzetéhez?
2016. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
75%

Természetesen én is mindent szoftvert - beleértve a filmeket is- pénzért veszek, de azért beszéljünk magyarul is. Előttem megtette már valaki, nagyon okosan, de én most egyszerű leszek, mint a faék.


- Józan ésszel nem várható el az emberiségtől, hogy akár csak egy kabátgombot is adjon valamiért, amit ingyen is megkaphat. Miért fizetne valaki 5 ezer forintot szoftverért, mikor csak annyi a dolga, hogy átballag a szomszéd sráchoz és felmásolja neki DVD-re.


- Nagyon fényezed magad. Nem áll fel, vagy mi a gond? Keress pszichológust.

2016. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Szerintem a pénz már nem lehet kifogás"

De lehet, ha valakinek még nincs keresete.

"Az pedig szintén nem kifogás, ha tényleg nincs pénze az embernek, mert nem kötelező pl. játszani egy játékkal."

Egyáltalán semmit nem kötelező csinálni. Élhetném úgy az életemet, hogy hazajövök a suliból, aztán bámulom a tévét meg az internetet, mert más nincs, de én inkább feltöltöm az életemet valami értelmesebbel. Ha érdekel valami, letöltöm. Legyen az film, játék, zene vagy könyv. Ha eddig mindent megvettem volna DVD-n, CD-n, az már egy valóságos vagyon lenne. Szívesen megvenném én a kedvenceimet, néhányat meg is vettem már, illetve meg fogok, ha lesz rá pénzem, de én szeretem szélesíteni a látókörömet, azt pedig lehetetlen lenne torrent nélkül, főleg úgy, hogy rengeteg filmet ötletem sincs, hogy hol lehetne megvenni DVD-n, maximum külföldről lehetne megrendelni. Zenét is néha muszáj letöltenem, ha youtube-on pocsék minőségben van csak, de egyébként se hiszem, hogy mindenki fizet jogdíjat, aki feltölt oda egy zenét, bár nem értek hozzá...

Tisztelem, hogy te megveszed, de nem kéne lenézni azt, akinek esetleg nincs lehetősége rá, de mégis hajtja a megismerés vágya, ezért inkább torrentezik.

18/L

2016. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!