Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek is undorító az Apple?

Szerintetek is undorító az Apple?

Figyelt kérdés

Így hogy most nemrég megjelent a Galaxy s8 szinte káva nélküli kijelzővel, az apple szokás szerint ellopta ezt a koncepciót és az Iphone 8 is hasonló kijelzővel lesz kapható.

Valamelyik nap néztem egy videót az 1.0 androidról és az 1.0 IOSről, hát egy csomó funkció nem volt benne a legelső ios-ben, míg az androidban már a kezdetekben benne volt.

PL.: az első ios-ben nem lehetett lapozni a alkalmazások között, nem lehetett elrendezést változtatni, sőt ha jól tudom még hátteret se lehetett beállítani.

Mint mondtam fentebb, ezek a funkciók már az 1.0-ás android-ban benne voltak !!!


Hmmm... akkor ki is utánoz, kit ?

Véleményem szerint az Apple már nincs egy szintem a jól ismert koreai márkával.

A Samsung mindig egy lépéssel előrébb van/volt/lesz.



2017. aug. 30. 23:41
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

#30


Nagyon sokat csúsztatok ?!

Mire gondolsz ?

2017. szept. 4. 19:47
 32/44 anonim ***** válasza:

Mire gondolok?


Például arra, amit már írtam is, hogy a két rendszer kezdeti verzióiból sikerült olyan funkciókat kiválasztani, amire lényegében nincsen semmi szükség, a háttérkép megváltoztatásának a lehetősége nem éppen az a funkció, amire a leginkább vágyom. Nem, nekem sem a gyári van, de ha az lenne, az sem kifejezetten érdekel, mivel rajtam kívül nem látja más (személyes eszköz, ugye), és minden app fullscreen, tehát amikor valamire használom, nem látszik. De ha nincs pl. multitouch (sőt, nincs érintőkijelző), annak a hiányát minden egyes kézbevételkor el lehet könyvelni. A kezelhetőség, a stabilitás, és a nagyon sokak által használt (és jól működő) funkciók megléte szerintem sokkal fontosabb, minthogy lehet-e háttérképet változtatni, vagy mappákba rendezni az alkalmazásokat (ott a kereső, majd az megtalálja, tudod, ki fog ezzel órákat vacakolni), vagy lehet-e bluetooth-on gif-et küldeni, ez idiótaság, gyerekeknek való (és nekik is csinálják).


Vagy a design kérdése: a mai telefonok kb. ugyanúgy néznek ki, ez az egyik dolog. Ezeknek az alapja szerintem az iPhone (összességében nézd, ne egyetlen kis részletét), de ez nagyon szubjektív vélemény, csak így kezeld. Viszont az, hogy a Galaxy 8 jött most, és pár hónapra rá jön az Apple ugyanezel, ugye nem gondolod, hogy az új iPhone 8-as design a Galaxi 8 bemutatója után került a tervezőasztalra, vagy hogy a bemutatója bármiben is változtat azon, ahogy azt kb. 6-8 hónappal ezelőtt megálmodták? Ezt nem lehet pikk-pakk átalakítani, tehát ami jön, az már régóta megvan.


Ráadásul a Samsung nagyon sokat tanulhat az Apple-től, hiszen az egyik legnagyobb beszállítója. És nem fordítva.


Az, hogy ki miben van lépéselőnyben, az is jó kérdés. Technológiában lehet, hogy a Samsung (bár kétlem, hogy több saját fejlesztése lenne). Legalább is nagyobb PC-ket raknak 5-6-7"-be, az biztos. De összeségében saját eszköz, saját rendszer és saját szolgátlatások tekintetében nem hinném, hogy már annyira piacvezető lenne a cég, mert egyszerűen senkinek nem kellenek a Samsung (vagy más hasonló gyártó) saját felhőszolgáltatásai, mert ezeket az Apple/Google/Microsoft már uralja. És ezek integrációjával valahogy a papíron gyengébb hardver is kényelmes és jól használható, természetesen nem a fillérb..szó környezetben (nem Magyaroroszágon). Ez utóbbit is nagyon-nagyon sokan felejtik el számításba venni. Nem a szolgáltatás drága, csak aki ahhoz szokott, hogy minden ingyen van (mert el lehet lopni akár), annak ez sz@r. Pont.

2017. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Szerintem kicsit elfogultan látod a helyzetet.

Az Iphone vs. Android csatákban mindig látok egy hozzád hasonló embert, aki haláláig kiáll az Apple kizsákmányolása mellett !!!

Ez ugyan olyan helyzet majdnem, mint a Volkwagen vs. Seat kérdés.

A Seat a Volkswagen leányvállalata, így a Seat autókban Vw motor van, csak persze nem olyan drága mint a Volkswagen. A brand-ért fizetsz ott is többet, érted már ?

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy minek vennél meg valamit drágábban, ha ugyan azt vagy még jobbat megtudsz venni jóval olcsóbban. Az emberek nem hülyék (najo vannak azért :)

És most belőlem nem a nincstelen magyar beszél,akinek nincs pénze Iphone-ra !!!

Ha akarnék már holnap vennék egyet, de nem akarok mert minek ?

Teljesen megvagyok elégedve az olcsóbb telefonnal, ami az Iphone árának a felébe került !!!

Gyors, van rajta hely, jó a kamera, mi kell még ?

2017. szept. 6. 22:41
 34/44 anonim ***** válasza:
Mondjuk en nem hasonlitanek egy kocsit egy telefonohoz. Ennyi erovel vegyel trabantot. Az is elvisz oda ahova akarod, es olcsobb is nem? Na mi kell meg neked? De nem fogod fel a lenyeget ami miatt az emberek az iphone-t veszik, marpedig az apple ökosziszténam(ios-mac). Meg hiaba veded a samsungot annak az s8 is ugyan ugy draga. Ha meg te megvettel fele annyiert egy telot ami gyors jo a kameraja akkor legyel vele boldog, mert az ilyen apple samsung kerdesek mindig vitakat inditanak. Udv: Zsombor
2017. szept. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
*ökoszisztéma.
2017. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Inkább te ne hasonlíts egy kocsit a trabanthoz xD

Ennyire azért ne menjünk a dolgok legaljára, én nem az ilyen himbi-limbi kínai kamu márkákról beszélek.

2017. szept. 6. 23:43
 37/44 anonim ***** válasza:
Nem a trabanton volt a lenyeg, de latom lejott a mondani valo..
2017. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

„Gyors, van rajta hely, jó a kamera, mi kell még ?”


Ezek a Te preferenciáid, és ehhez megfelel az, amit most használsz. Nekem teljesen mások, és nem felel meg. Az én munkámhoz és életvitelemhez jobban passzol az iOS, és nem éri meg csak azért más használnom, hogy körülményesebben oldjam meg a dolgaimat. Nekem ezért van ez és nem valami másik kütyü és nem azért, mert drágább, vagy mert van rajta Apple logo (tokban van, nem is látszódik). Ráadásul az én köreimben pont leszarják, kinek milyen tárgyai vannak, és ez így is van rendben.


Az autós hasonlatodra pedig ha más márkát nézünk, és főleg a világ ezen sarkában tudok egy másikat is, ami meg pont azt mutatja, hogy a termékek vásárlásának semmi köze a józan gazdasági megfontolásokhoz, és igenis számít a brand, és a nagyobb presztizs általában. A Renault gyártja a Daciát is. Ez utóbbi is Renault (nem csak a motor, minden), de Magyarorzágon már csak nem veszel majdnem fele anniyért Daciát? Miért? A név és a logo miatt. Pedig itt nem pártízezer forintokról van szó, hanem esetnként töb millióról, ráadásul a fenntartása is 15-20%-kal több (szervízköltség ugyanazokra a munkákra és alkatrészekre).

2017. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Kérdező! Honnan tudod, hogy hogyan fog kinézni a iPhone 8 (aminek nem is biztos, hogy ez lesz neve :D), ha még csak kedden fogják bemutatni? Időutazó vagy? Vagy látsz a jövőben :D Amúgy a 17-es korrektül leírta, szarsung akkor sem kéne, ha utánam dobnák :D Max eladnám, és vennék egy i7-et :D Arra a mondatra meg, hogy "A Samsung mindig egy lépéssel előrébb van/volt/lesz." erre csak annyit tudok mondani, hogy a tudatlanság nem bűn, de mielőtt leírtad ezeket a fa..ságokat,előtte legalább utánanézhettél volna :D Amúgy csak nem egy szarsung dolgozó vagy véletlen? Nagyon hirdetés szaga van :D :D
2017. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
* #16-os korrektül leírta :D
2017. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!