Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Gimi maradék 3 évére keresek laptopot, de a BSc 3 évét is kibírhatná. Nálunk (külföld) kötelező szinte minden órára laptop az interaktív tanulás miatt. Word, prezentálás, OneNote, internetes kutató munka, nyelvtanulás, dokumentum filmek, c programozás. Ezekre használjuk főleg suliban a laptopot. Én nem szeretek számítógépen játszani. Van konzolom. Szóval a laptop játék teljesítménye nem érdekel. Itthon is filmet szoktam nézni rajta, tanulni, képeket nézegetni és minimálisan szerkeszteni őket (pl. körbevágás, 1-2 effect). Videószerkesztés is nagyon minimális. Max kivágom a felesleges részeket. Ami fontos nekem, hogy könnyű legyen a laptop és jó minőségű anyagból. Ne essen szét, mint pl. egyik rokon 160 ezres Asus gépe, amiben már kijelző zsanért is kellett cserélni 2 évesen, az akksi pedig már fél órát bír ki. Mondjuk újan is csak 2 óra volt. Én jó akksit is szeretnék. Minimum 7 órást. A kijező maximum 13" legyen, mert nekem a 15" már nagy minden nap hordozni minden órán. Amúgyis kaptam nagy monitort. Itthon rá tudom kötni.

SSD úgy gondoltam elég 256 GB. Még a mostani 128 GB sincs teljesen kihasználva. Van egy külső HDD is. Igazából az a kérdés, hogy 8 GB RAM hány évig lehet elég ilyen használat mellett. Illetve prociból milyet válasszak. Az i7 nem tudom túlzás-e. Az is mindegy, hogy hány port van a gépen. Van apunak dokkolója, többféle átalakítója. Munkahelyen többet kapott, mint neki kell. Tényleg csak a súly és üzemidő nagyon fontos. Egyetemen egyébként nem informatikusnak tervezek tanulni, hanem valamilyen orvos. Úgy tudom nekik se kell Alienware.


2017. okt. 28. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
macbook
2017. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Macbook
2017. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is néztem a Macbook gépeket, de nem tudom milyet kéne. Nem tudom a cpu és ram mennyi legyen. A gép sima mac, air vagy 13 pro (touch id nélkül) legyen-e. Dell és HP gép is van ilyen, de majdnem ugyanannyi pénz vagy még több.

i7 cpu nagy előrelépés pl. i5 képest ? 16 GB ram kelleni fog a közel jövőben netezni és nem komoly feladatokra ?

2017. okt. 28. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
8GB ram még elég lehet, igazából ha nem hardcore módba vágod a videót akkor elég az i5 macbook is.
2017. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy macre ne úgy gondolj mint egy windowsra, ezek a gépek ehhez az oprendszerhez vannak optimalizálva, nekem van 2008as imac-em, a mai napig használatban van, nem lassú (2008, érted... mutass egy 2008as pc-t napi használatban a legújabb windows-zal) van 2012es macbook air-em, 8 órát megy akkuról és gyors, amíg a szerencsétlen windowsos kollégák hurcolják magukkal a bazinagy tápokat a töltéshez és kúsznak másznak a földön, hogy bedugják valahova addig én csendben ücsörgök és várom hogy magyarországra is elérjen a technikai forradalom, de mesélhetnék sok sztorit mennyire más macet használni
2017. okt. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Néztem árban és teljesítményben a sima Macbook, Air, touch id nélküli Pro 13" úgymond egykutya. A Pro 128 GB SSD-vel hasonló ár. Az Air képe nem olyan szép a retináshoz viszonyítva és turbo boost módban az új Macbook órajele nagyobb kicsit. Ez az új m3 proceszor nem is olyan vészes. Mindegyik gép mellett szól pro és kontra érv is.
2017. okt. 29. 03:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy HP Probook 430-at vennék. Nem olyan csilivili meg menő, mint egy Macbook, de sokkal tartósabb és strapabíróbb, 3 év garancia van rá és annyi memóriát meg ssd-t ÉS hdd-t raksz bele, amilyet akarsz.
2017. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!