Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programtervezo informatikus-na...

Programtervezo informatikus-nak mennyire kell a matek? Elég komolyan bele merül a szakma a matekba?

Figyelt kérdés
2018. dec. 6. 00:58
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
63%
Hát van kalkulus, diszkrét matek, algo-ban is vannak számítások, mátrixok.
2018. dec. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell az a klasszikus matek. Inkább logika a programozás.
2018. dec. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell matematikusnak lenni, de azért egy "programtervezőnek" illik kicsit mélyebben tudnia pár dolgot, pl. egyenletrendszerek megoldása mátrixokkal, analízis, mat-stat és val-szám, stb.
2018. dec. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Nincs olyan durva matek egyemtemen, hogy ne lehetne megcsinálni, bár jellemzően azok a szűrő tárgyak, mert az emberek lusták gyakorolni. Én sokkalta inkább találom nehéznek a tudat leküzdését, hogy kalap sz*rt se ér és soha nem fogod használni, szóval kvázi időpocséklás.
2018. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

A matek olyan, hogy ha elsőre ránézel a füled-farkad kettéáll, mert olyan bonyolultnak tűnik. Pl integrálszámítás elég durva. Szerencsére rengeteg jó segédlet van már a neten (pl Mateking) aminek segítségével könnyedén megérthető. Ezek a segédletek fizetősek, de azt a pár ezer forintot bőven megérik! Én is így tudtam megérteni, mert lépésről-lépésre el van magyarázva emberi nyelven, nem csak matematikai jelekkel.

Az egésznek a lényege, hogy meg kell érteni és gyakorolni és onnantól már nem nehéz. Ha viszont nem érted, akkor el fogod bukni.

Diszkrét matek, linalg, matlog, analízis, ezek a kemény tárgyak. A gondolkodást fejlesztik, de sajnos, ahogy előttem írták soha az életben nem fogod őket használni (na jó, a matlog kivételével).

2018. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

"soha az életben nem fogod őket használni"

Kiegészítésül: azért ez cég- és feladatfüggő. Az átlag programozó valóban nem igazán fogja használni, és valóban a programtervezőként végzettek is leginkább ebbe az irányba mennek, de ha komolyabb helyre sikerül kerülniük, amire valójában fel lettek készítve, akkor adott esetben elvárás lehet a mélyebb matek tudás. Például banki, pénzügyi, biztosítási rendszerek, mérnöki számítások, szimulációk, államigazgatási szintű rendszerek, stb. Olyan progikra (szoftver rendszerekre) gondolok, amik segítségével pl. valódi hidakat, épületeket, autókat, gépeket terveznek, valódi emberek (vagy országok) pénzét kezelik, stb., vagyis a rutinon, jó logikán felül megalapozottabb háttértudásra is szükség van.

Ha valaki nem ilyen helyre kerül, akkor esélyes, hogy valóban nem fogja annyira kihasználni a matek tudását. De még így is a segítségére lehet.

2018. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!