Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudom beállítani a mobilne...

Nem tudom beállítani a mobilnetet Windows 10-es laptopon. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

A lényeg: Adott egy Fujitsu Celsius H910 laptop, benn egy SIERRA gyártmányú 3G/HSPA "modemmel", és egy SIM kártya olvasóval.

A "modem" működik, a SIM kártyát is látja a rendszer, de a Windows kiírja, hogy a mobiladat le van tiltva, engedélyezzem a laptopon (keressem meg a "gombját" vagy funkcióbilllentyűt)

Nos a gond az, hogy ezen a gépen csak egy csúszka van "WIRELESS" felirattal, ami természetesen BE VAN KAPCSOLVA (Egyébként a wifi sem működne)

Megnéztem a BIOS-t, ott cska a hardvert tudom letiltani/engedélyezni, de ot is ENABLED a helyzet...

Szóval a hardver működik, a SIM kártya is be van olvasva, de a Windows azt hiszi, hogy nincs bekapcsolva az eszköz....


Hogy tudnék életet lelni a mobilnetbe?

(Tudom, régi cucc, de azért mégis jó lenne ha működne.....



2019. máj. 18. 06:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél fel normális oprendszert, mondjuk Win7-et!
2019. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

# 1 Miért Win7-t rakjon fel?

Elavult a rendszer.

Nincs egy éve hátra és lejár a támogatása nem kap semmi frissítést.

Így sebezhető lesz és tele lesz vírussal kémprogrammal hacker támadás lesz stb adatszivárgás.

2019. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

#2 Azért, mert a Win7 használható. A Win10-re sem szabad semmilyen frissítést telepíteni, mert nagyobb eséllyel vágja tönkre a rendszert, mint hogy megvédene bármitől is, úgyhogy még csak ebben sem jobb a 7-nél.

Ami probléma lehet, hogy sok újabb hardverre már nem csinálnak 7-es drivert, ezzel is rákényszerítve az embert, hogy a hulladék 10-et használják.

2019. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

# 3 De akkor miért ajánlják sokan a Win10?

Pl: informatikusok, FIX TV Restart Vendi, én informatikus haverom.


Haverom azt mondta sose menne már vissza Win7-re mert jó neki a Win10.


Nekem is okozott sok gondot a Win10 frissítést, még a rendszer is meg adta magát, szerencsére az adatok ki mentettem, nagybátyám gépén is ez volt.

Win7-n sose kaptam kékhalált.

Startmenű meg sajna tele van reklámmal hírekkel játékokkal Netfix hülyeséggel amit 100%-ig nem lehet eltüntetni a darabjait, de lehet még gyárilag kémprogram és vírus is van a Win10-ben.


Csak nem tudom mit használjak a Win10 helyett ha már csak az lesz használható a jövőben.

Te tudsz mondani?

Mert kicsit unalmas a sok munka vele a win10-el.


Win8.1 ről mi a véleményed?

2019. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Akkor a frissítéseket kapcsoljam ki Win7-n?

Rakjak fel Avastot?

Defenderől mi a véleményed?

2019. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Informatikusok között is eléggé megoszlanak a vélemények a Win10-ről, leginkább azért, mert minden gépen más bugok jönnek elő, és van, ahol több, meg van, ahol kevesebb. Nekem a munkahelyi gépemen viszonylag normálisan működik, bár így 2,5 évvel a telepítés után már elég lassú, pedig atomerőmű a gép. Az itthoni gépemen viszont nagyon szar: kiéhezteti a hangdrivert, ezért akadozik; szinte semmilyen játék nem indul el gépészkedés nélkül, de van, amit egyáltalán nem sikerült működésre bírnom; a vezetékes netet néha csak többszöri ki-be dugdosásra találja meg; a szemét OneDrive-ot nem lehet kivakarni a rendszerből és teleszemeteli a meghajtót; ha neten töltök valamit, az egész gép belassul; időnként önkényesen átvált a rendszer az integrált videokártyára a dedikált helyett... stb. Arról nem is beszélve, hogy a Win10 a legnagyobb kémprogram. Sajnos nekem nincs más opcióm, mert a processzoromhoz csak win10-es driver van.

Win8-at és 8.1-et még sosem használtam, de elég sokan szidják őket.

A frissítéseket minden windózon jobb kikapcsolni szerintem, leginkább 10-en, de a többin is.

Az Avast jó, én is azt használok. A Defendert ki kell kapcsolni és egy normális tűzfalat feltenni, mert előbbi mindent átenged, csak pl. a torrentet nem.

2019. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Linuxot fogsz te is majd használni a jövőben?
2019. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Androidos telefonon is tiltsam le a szoftver frissítést és a Google Play frissítést is?
2019. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ha így haladunk a Win10-zel, valószínűleg egy idő után nem marad más, mint átállni Linuxra.

Androidon még nem tapasztaltam ilyen problémát, ott le szoktam tölteni a frissítéseket és nem okoztak még bajt. Csak a Micro$oftnál nem képesek normálisan megcsinálni őket.

2019. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a Win10 ilyen marad, minden évben rosszabb, és sokkal erősebb gép kell hozzá.
2019. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!