Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrég raktam össze egy gamer...

Nemrég raktam össze egy gamer pc-t és a lentebb kifejtett jelenség jött elő. Valaki tapasztalt hasonlót? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy, amikor kikapcsolom a gépet, akkor minden LED világítás kikapcsol kivéve az alaplapit, az készenléti állapotban is világít ami este zavaró. Csak akkor szűnik meg ha lenyomom a tápot. A proci hűtőt kivéve mindent az Asus Aura irányít, de abban nem találtam mi lehet a gond.


Alaplap: ASUS RoG Srtix z390 E-gaming

Videokártya: ASUS RoG Strix GeForce RTX™ 2060 O6G

Memória: Kingston HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3200Mhz


Proci hűtő: LEPA NeoIlusion (ez külön állítható)



2019. júl. 28. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ezek ilyenek. Ha véletlenül UEFI-ben nincs rá beállítás, akkor kiforrasztod a LED-et, lekapcsolod a tápot vagy együtt élsz vele.
2019. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van rá beállítás az UEFI-ben, de ha nincs, akkor szerezz be egy kapcsolós elosztót.
2019. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én alaplapomon is zavaró volt este, a pulzáló LED világítás kikapcsolt állapotban is nyomta tovább magát. Sajnos az "értelmesebb" jobban bővíthető alaplapokat már telepakolják ilyen LED szarokkal, hogy 10 ezerért többért lehessen eladni... Szerencsére ki tudtam kapcsolni az

uefi-ben.

2019. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
BIOS-ban még nem turkáltam de meglesem. Csak azért furcsállom mert eddig nem csinálta ezt, tegnap jött elő. Ha más nincs akkor nap végén mindig off-olom AURA-ban a ledeket...
2019. júl. 28. 08:49
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azert van ez hogy tobb legyen a villanyszamla xD
2019. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért eléggé vicces hogy az ember kiad egy nagyobb összeget és ilyen kellemetlen hibák vannak. Videokártyán is van két fehér kis LED ami szintúgy világit bármit csinálsz...de ezeket megoldom.
2019. júl. 28. 08:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 valaki meg pont ezért ad ki nagyobb összeget hogy ilyen szarságokkal tele legyen pakolva a gépe.

Hozzáteszem ez egy nagy marketing fogás, ugyanis a gamer trend megköveteli hogy RGB LED-ekkel legyen telepakolva a gép.

Ha nincs világító alaplapod, ventilátorod, RAM-od stb. akkor te nem vagy igazi gamer :D

Az meg a másik hogy ezek a LED-ek filléres költségbe kerülnek, ilyen 100 forintos tétel, mégis 10-20-30 ezer forinttal többért el lehet adni a trend követőinek.

2019. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak aki azt a tippet adták, hogy BIOS-ban keresgéljek, sikerült megtalálni és beállítani, hogy kikapcsolás után tiltson minden LED világítást.
2019. júl. 28. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
A helyzet az, hogy akiknek ezt gyártják, azoknak külön szobájuk van a géphez. Nem alszanak vele.
2019. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy nincs külön szobám a gépnek...
2019. júl. 28. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!