Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Canon tintasugaras nyomtató...

Canon tintasugaras nyomtató fúvókája miért csinálja ezt, közel újan,3-4 hónap után?

Figyelt kérdés

Beszkenneltem az eredeti nyomatot, és felnagyítottam:


[link]

[link]


Nem vészes a jelenség, sőt, szerintem eredeti méretében sokan ki sem szűrnék szabad szemmel egyből, hogy ott bizony valami nincs rendben a magentával, de nekem egyből szemet szúrt. Megjegyzem még az eredeti patronokkal kezdte csinálni. A nyomtatóval ritkán nyomtatunk, de hogy megelőzzük a beszáradást, télen hetente legalább egyszer, nyáron kétszer kinyomjuk két alkalommal is a fúvókaellenőrző mintát, hogy egyik fej se száradjon be.

Magas minőségben ha nyomtatok manuálisan, akkor viszont nem jön elő a hiba, de feltételezem azért, mert olyankor alapból lassabban nyomtat, és a fúvóka csak egyes részeit használja fel ilyenkor nyomtatásra, és feltehetőleg a felső sávot, ami nem sérült (már ha ezt lehet annak nevezni).

Ha jobban megfigyelem itt nem is az történik, hogy egy vonalban nem nyomtat, hanem mintha két sávot nyomna egy pozícióba. Többi színeknél is néha előfordul a jelenség, hogy így picit hiányos, de a 2. vagy 3. nyomtat után egyből helyreáll, ezt a magentát nem vágom csak. Csináltam egyszer mély tisztítást (deep clean) is, de semmi változás.


Probléma ez, vagy csak az én szemem ilyen bogaras?



2019. aug. 7. 08:46
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Ez minden tintasugaras hibája. Épp ezért jó 15 éve már fillérekért árulják, mert a lézerrel nincs ilyen probléma.

Annó mi vattára tett denaturált szeszt használtunk. Egy fülpiszkáló végét beszeszelni, majd kb. 10-20mp-ig finoman hozzáérinteni a fúvókákhoz (nem nyomva, nem húzva rajta). Ez nekünk segített feloldani a beszáradt fúvókákat.


A lassú nyomtatás azért jobb, mert 2x halad át ugyanazon a részen, esetleg kis eltolással, míg a gyors csak 1x. Ezért lesz jobb minőségű, hiszen 1 pixelt 2 menet alatt nyomtat ki 2x fél teljesítménnyel.


Szóval ez a tintasugarasok legfőbb problémája, hogy beszárad, hiába is használod hetente. A parkoló pozícióban lehet nem fedi rendesen a gumi, így levegőt kap, azaz be tud száradni.

De ha meg utángyártott partonnal próbálkozol, az még rosszabb, mert abban túl híg a festék és már az állásban ki fog folyni és az egész nyomtató festékes lesz.

2019. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ritkán nyomtatsz (meg amúgy is) nem érdemes tintásat venni, csak lézert.
2019. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére még nem tartok ott, hogy tisztítani kelljen kézzel, csak furcsállom a jelenséget ilyen hamar. Meg amint te is láthatod a képen, nem az a jelenség, hogy nem fúj, hanem az alatta lévő sávba fúj még egyet, látszik is hogy ott sötétebb a magenta egy csíkban. Csináltam manuális nyomtatófej igazítást is, persze semmi nem változott. Lehet a már igazított nyomtatófejet is újra kellene csinálni, tehát a már korrigáltat újranyomtatni és igazítani, csak nem tudom van-e értelme. Ahogyan írták azt is, hogy valakinek csak 3-4 mély tisztítás tisztította meg a fúvókát, de az viszont rengeteg tinta. Amúgy rendeltem univerzális tintát mindegyik színből, konkrétan Canon inkjet típushoz, és itt szerencsére volt pigment fekete is, utóbbit nem látom mindenütt valamiért. Egyszer már feltöltöttem a gyári patronokat, az egyszerűbb metódussal, tehát csak a szivacsra csepegtetős technikát használom, és mikor kifolyik egy kicsi a másik oldalt a lyukon, akkor tudom, hogy tele van. Most hogy mondod, hogy után gyártott patronoknál hígabb a tinta, így szinte biztosan nem fogom a tankot is direktben feltölteni vele, mert volna rá lehetőség, ott van az a kis gömb, amit ki kellene csippenteni, és akkor ritkábban kellene tölteni, de így akkor biztonságosabb. Egy ideje ezzel az univerzális tintával nyomtatok, és semmi változás, gondolom majd néhány utántöltés után lesznek gondok, amikor elhasználódik, bepiszkosodik a szivacs.

Amúgy meg kicsit utána olvastam, és elvileg a már félig döglött nyomtatófejeket is lehet tovább használni közel teljes értékűként, ha beállítják szoftveresen, hogy matt fotó papírra nyomtasson.

2019. aug. 7. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!