Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 vagy a Windows 7...

Windows 10 vagy a Windows 7 használ több ramot?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, amelyben 4 GB ram található, telepítettem rá egy windows 10-es szoftvert, azonban elég sokat szokott "laggolni" böngészés közben. Egy windows 7 megoldaná ezt a problémát?

2019. aug. 8. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 4gb ram édes kevés a windows 10-hez 2 opció küzül választhatsz, vagy raksz a gépbe még 4 gb-ramot, vagy telepítesz windows 7-et.
2019. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Én használtam már gyengébb gépen is win10-et, nekem jobban futott. De ha valóban csak böngészés a cél, meg alap dolgok, akkor jobb lehet egy linux mint vagy ubuntu (esetleg más) rendszer megszokása. Gyorsabb.

Amúgy írd be, hogy "windows 10 optimalizálása", néhány cikk van. Háttérfolyamatok kikapcsolása, esetleg animációk, stb. Egyébként pedig a 4 gb eléggé kevés, mondjuk egy chrome simán megeszi. Keress kevésbé gépigényes böngészőket.

Illetve találkoztam olyannal is, akinek nem is észlelte a gépe mind a 4 GB RAM-ot. Nem nézem meg rá se jön... BIOSban kellett engedélyezni.

Elméletileg a windows defender bőven elég + egy reklám blokkoló a böngészőbe. Windows 10 a microsoft honlapjáról ingyenesen elérhető. Vagy ne aktiváld (csak ott lesz a vízjel) vagy eredetin szerezd be. Esetleg az a bizonyos aktivátor fórum oldala a legmegbízhatóbb forrás.

Egyébként kipróbálhatod, de szerintem nem lesz nagy változás. Én legalábbis csak negatívat tapasztaltam.

2019. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Elég tud lenni 4 GB is, szerintem nálad inkább az jelent gondot, hogy a gépben HDD van, nem pedig SSD. Erre nagyon érzékeny az a bughalmaz (Windows 10).
2019. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MolotovPunk ***** válasza:
60%
Egyértelműen a Windows 10 több energiát zabál,így több ramot is.Ettől függetlenül a Windows7 sokkal stabilabb rendszer még mindig.
2019. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!