Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya hiba, vagy kevés...

Baranyai Péter kérdése:

Videokártya hiba, vagy kevés a táp?

Figyelt kérdés

Jó napot!


Olyan problémám lenne, hogy vettem használtan egy Gigybyte Geforce 1050ti 4gb low profilú videokártyát. Beraktam a gépbe, és játékok alatt (windwosban nem) egyszer csak előjön egy olyan hiba, hogy eltűnik a kép, majd visszajön, vagy olyan, hogy elmegy a kép és a monitoron kiírja, hogy "Nem ez az optimális mód, optimális mód:1680:1024". A gép szerintem megy tovább, mert a billentyűzeten a Capslook vagy a numerikus ledeket tudok ki-be kapcsolgatni. Csak olyan, mintha a videokártya kikapcsolna.

Eddig egy GT 1030-as volt benne, azzal minden rendben.

Lehet táp hiba? Mert az csak 250W-os. :/ Bár youtube-on láttam videókat, hogy 240-250W-os fekvőházas gépekben használják hibátlanul a GTX 1050ti-t.


A gépem egy fekvőházas Dell Optiplex 790.

CPU: i5-2400

RAM: 8 GB DDR3

VGA: Geforce GTX 1050 ti.

A táp 250W.


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. aug. 10. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy a táp a hibás ha pont játékok alatt történik ez amikor a legjobban van terhelve. 250 wattos táp nagyon kevés egy gamer gépbe. Bár ha használt bármi baja lehet a kártyának is.
2019. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ezt tuti nem a táp okozza
2019. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen,csak játékok alatt csinálja. De nem mindegyik alatt. Pl, Fifa19-el simán tudok max grafikán játszani, stabil 60 FPS-el. Itt semmi hiba nem jelentkezik. De pl a world of tanksban meg igen. Ott elmegy a kép (talán lekapcsol a vga?)és kiírja ezt: "Nem ez az optimális mód, optimális mód:1680:1024".
2019. aug. 10. 10:17
 4/18 A kérdező kommentje:

Esetleg túlmelegszik? Aida64 az terhelésnél 80 fokot mutat.

Meg lefuttattam egy 15 perces funmark videokártya terhelést. Ott sem jelentkezett semmi hiba.

2019. aug. 10. 10:19
 5/18 anonim ***** válasza:

# 1 ez hol gamer ? már bocs , nem az mondom hogy gyenge de azért még is csak egy irodai gépről beszélünk.

#kérdező driver hibád van, tudom nekem is 2 éve 1050 volt ugyan ezt csinálta hébe-hóba elment a kép játék alatt, egy újra telepítés vagy driver csere megoldja a problémád ebben biztos vagyok .

2019. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A 80 fok rohadt meleg!

Nekem az RX580 oc megáll 60 foknál bármilyen terhelés alatt!

A GTX1050 pedig egy nagyságrendekkel kevesebbet fogyasztó kártya.

Valahol 30 és 40 fok között kéne mozognia.

Sürgősen állítsd át a ventilátor vezérlést!

A képküldés leállása lehet a gyenge táp miatt, ami jó ha tud 200 wattot, de lehet, hogy annyit sem. Attól függ mennyire gagyi.

Valamint lehet driver hiba is.

De még az sem kizárt, hogy a kábel van megtörve.

2019. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Olvasgattam fórumokon, hogy lehet driver hiba is. Csak az a bajom, hogy letöröltem a régi drivert, és felraktam egy másik verziót, de azzal is csinálja. Van ez a DDU program. Itt elindítottam a gépet csökkentett módban, majd letöröltem a programmal a drivert, és felraktam egy másik verziót. Ezeket a verziókat próbáltam: 430.61, 417.71, 388.13 és 378.66. Esetleg az op. rendszert rakjam újra? Bár azért is hajlok a driver hiba fele, mert az eseménynaplóban ilyen hibával is találkoztam: "nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. event 4101"
2019. aug. 10. 11:37
 8/18 A kérdező kommentje:
Gondolom hogy meleg. Ventillátor szabályozást hol tudnám állítani? Bár most nincs a gépbe. Maximum 75Wattot fogyaszt a kártya. A kábel biztos kizárva, mert 2 féle kábellel is próbáltam már. Sajnos mindig fent áll a hiba.
2019. aug. 10. 11:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Talán pasztázzam újra a kártyát?
2019. aug. 10. 11:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit állítanod, teszt progival érted el a 80 fokot nem ? Rakd újra azt a szegény gépet ha azután sem lesz változás akkor passzolok.
2019. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!