Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tenda Router vásárlás előtti...

Mr. V. kérdése:

Tenda Router vásárlás előtti tapasztalatokat kérhetek?

Figyelt kérdés

Tenda router vásárlását tervezem, mert ár/érték arányban az tűnik kedvezőnek 5G sebességgel és gigabit wan bemenettel.


Viszont mivel nem egy elterjedt típus (Asus, D-Link, TP-Link márkákhoz képest), nehéz valós (tapasztalati) adatokat találni róla.


Az AC11 pl. a gyártó oldalán nem is szerepel, mint ahogy sok másik verzió sem, ami az Ali oldalán viszont igen.


Összehasonlításképpen:

AC5, AC6 és AC7 100m hatótávval bír

AC10 és AC11 150m hatótávval van hirdetve


Azonos teljesítmény mellett az első három esetében

80m2, 90m2, 120m2-es lakásba ajánlják.

A 10-11-es 90m2 és 120m2


AC7, AC11 5 antennás, a többi 4.



Ezek az írások... de a valóság érdekel, mert a hatótávolság fontos számomra:


-padlófűtés van, így fém rács van végig a földön, azaz pl. a jelenlegi router felett 2m-rel már 50%-os a jelerősség csak (az emeleten). Jelenleg 2 antennás routert használok, de 1 antennással is hasonló az eredmény, bármerre is állítom.


-Nagy az udvar és a router kábelezési okokból a lakás közepén van, nem kerül át máshova. A jelenlegi épp kivisz az udvar végébe (25-30%-os térerővel = -82dB)


Melyik lenne az a modell, amelyik e problémákat le tudja küzdeni, annak ellenére, hogy ugye a szabvány teljesítmény (max 100mW) mindnél azonos és az antennák száma (ha egymástól centikre vannak), nem befolyásolja a lefedettséget?


Különösebb funkciók nem érdekelnek, mint VPN, IP-TV, vagy hasonló "extrák", ilyesmikkel nem élek.


Inkább a teljesítmény és stabilitás vélemények érdekelnek olyanoktól, akik használnak ilyen készüléket.



2019. aug. 12. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az is van bevált. De ne várd hogy vasbeton fodemen a jel atmenjen.
2019. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem "csúcskategóriás", de volt Tenda routerem. Állandóan elment vele a net.

Én nem ajánlanám.

2019. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es: Nem tudom neked melyik volt, nekem ac10u van, és beton stabilan teszi a dolgát. Csak ajánlani tudom. A beállítás pofon ehyszerű, magyar nyelv, az android appban is. Árkategóriájában az egyik legjobb. Minden gyártónak vannak vállalhatatlan termékei. Egy rossz választás, vagy egy éppen hibás tetmék miatt nem kell lehúzni.
2019. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tenda előtt tplink routerem volt az sem csúcskategóriás, időnként azzal is megszakadt a kapcsolat, mégsem mondom, hogy nem ajánlom, mert vannak nagyon jó routereik.
2019. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!