Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Winchestert érdemesebb...

Melyik Winchestert érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 3TB-os Belső merevlemezt, leginkább filmek tárolására szeretném.


Én kettő márkával szemezek. Melyik jobb választás?


1. Tohiba: Toshiba - P300 - 3TB, vagy Toshiba DT Series 3TB - DT01ACA300. Megbízható márka?


2. Western Digital: WD Blue 3TB - WD30EZRZ. WD vinyóm van most is jelenleg.



#merevlemez #Toshiba #TB #Western Digital #DT Series #Toshiba - P300 - 3TB #Western Digital - Blue 3TB - WD30EZRZ #Toshiba DT Series 3TB - DT01ACA300
2019. aug. 13. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már vagy 15 éve csak Toshiba-t használok, eddig nem volt vele gond. Jelenleg is P300-as szériából van 10TB a gépemben.

A WD az utóbbi években elég rosszul teljesített, néztem statisztikákat szinte mindenhol az utolsó helyen van (felhőtárhellyel foglalkozó cégek meghibásodási statisztikái alapján).

Legjobban a HGST Seagate teljesített, a Toshiba valahol középen van.

2019. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A P300 jó választás, olcsóbb, tesztek alapján is jó. Filmek tárolására teljesen optimális
2019. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem P300 3TB van már fél éve, eddig hibátlan. Ez a leggyorsabb HDD-m amim valaha volt. Emellett van egy 8 éves Samsungom (1600 nap működési idővel és még mindig tökéletes), és 1 WD-m. De WD-t már nem szívesen vennék, 2 is halt meg már nálam, pedig nem sokat voltak használva.
2019. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 13. 14:34
 5/8 Shaddark ***** válasza:

Jó régen nem hallottam már így hívni :))

Én WD-ket használtam ezelőtt 1-2 évig, de mostanában problémás volt pár vadonat új darab is, így átálltam Toshibákra.

2019. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából tök mindegy, hogy melyiket veszed, bármelyik bármikor elromolhat.

Nekem 2 Toshiba és 2 WD van Raid 10-be kötve a NAS-ban, eddig az egyik WD-t kellett cserélni.

2019. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A wd divat vacak adnak belőle pirosat kéket zöldet mindenki bedől neki.


Vegyél toshibat vagy seagatet alapvetően egyik se egy problemahalmaz. Leirhatnam hogy a nasomban 6 hdd van illetve volt mert a wd behalt de alapvetően másik hdd is behalhatott volna. Szerintem vedd meg a legolcsóbbat és az a Toshiba lesz nem jársz vele rosszabbul mint egy wdvel.

2019. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Toshibát veszek. Seahgate-m akár hányszor volt, mindig csak a baj volt vele. Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 14. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!