Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 SSD pasztával?

M.2 SSD pasztával?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy M.2-es SSD-t és hozzá külön egy hűtőbordát amihez mellékeltek 2 db hővezető lapot, illetve a rögzítéshez csavarokat (az SSD 2 átlós sarkában van is neki furat). Tudtommal csak azért szoktak számítástechnikában ilyen hővezető lapokat használni, mert ezek ragadósak, így nem kell plusz rögzítés az adott eszköz és a hűtőborda közé. A hővezető képessége viszont jócskán rosszabb a pasztáéhoz képest. Viszont mivel nálad a rögzítés adott (csavarokkal), ezért arra gondoltam, hogy a lapok helyett lehet rendes pasztát is rakni. Olyat, ami nem vezeti az áramot így ha véletlenül rá is folyik az PCB-re akkor se okozna problémát. Erről mi a véleményetek? Az SSD egyébként egy 970 Evo, ami azért eléggé tud melegedni (tesztek alapján hűtőbordával is fel tud menni 70°C felé is).

2019. aug. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 970 Evo-m van, valóban melegszik, de ez egyáltalán nem káros neki, hűtőborda nélkül is jól használható.

Felőlem pasztázhatod is, de lesz 2 fok a különbség kb.

2019. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Prociknál 5-10 fok is szokott lenni a paszta és a lap között.

Egyik barátomtól vettem az SSD és a hűtőbordát is. Ő először csak magában az SSD-t vette meg, aztán rájött hogy kell a + hűtőborda is. 5 perc tesztprogrammal való nyüstölés után 90°C-ot is elérte a hőmérséklete, ami nem igazán egészséges. De nagyobb fájlok másolása közben is felment 80°C fölé. Tehát szerintem kell a + hűtés, nem hiszem hogy ez a mértékű melegedés nem befolyásolná az élettartamot.

Szerintem akkor (ha csak nem ír valaki ellenérvet) először kipróbálom azzal a ragadós lappal, aztán utána meg normál pasztával is.

2019. aug. 15. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, próbáld ki nyugodtan, baja nem lesz, csak szerintem nem feltétlenül szükséges.
2019. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!